zuzulienkaxxx
04.12.09,09:15
Neviete niekto poradiť, kde je najlepšie založiť si vkladnú knižku alebo nejaký netermínovaný produkt s dobrým úrokom??? Máte nejaké skúsenosti??? Dakujem
RenKu
04.12.09,08:52
lepsie ako vkladna knizka su ING KONTO, alebo sporacie ucty od mBank uroky su ING- 1,5%, a mBank 1,3 a 1,6% p.a.
Chobot
04.12.09,09:33
Neviete niekto poradiť, kde je najlepšie založiť si vkladnú knižku alebo nejaký netermínovaný produkt s dobrým úrokom??? Máte nejaké skúsenosti??? Dakujem

Vkladné knižky nie sú bankami podporované, na VK dávajú len veľmi nízky úrok. V podstate VK je prežitok z čias minulých (nemyslím tým starý režim, ale z dôb, kedy nebolo elektronické bankovníctvo).

Niektoré možnosti lepšieho zhodnotenia ti ponúkli vyššie (vyžaduje to ale prístup na internet kvôli internetbankingu), alebo je tu ponuka od Poštovej banky na termínovaný vklad bez viazanosti. Je to ale dosť pasca, resp. zavádzanie, pretože min. vklad je 5000 EUR a za každý výber klient zaplatí 7€. Tým pádom je to ako každý iný term. účet, lebo s pokutou je možné vybrať skoro z každého term. účtu.
peter977
07.12.09,05:54
Vkladné knížky sú samotnými bankami postupne vytlačované z trhu, pretože sú nezaujímavé pre samotnú klientelu. Tatra banka sa pokúsila o "najkrajšie" vkladné knížky ale s úrokom do 1 % neuspeli. Preto odporúčam v prvom rade zvážiť na aký účel majú slúžiť samotné prostriedky!

Pokiaľ chcete rýchly rast peňazí a vysoký úrok + podporu štátu, budeme musieť fixovať prostriedky minimálne na 2 roky.

Ak chcete mať len rezervu na "horšie časy" odporúčam produkt ,ktorý je bez viazanosti ale maximálny úrok je 1,5 % a to len v prípade, že rok nepohnete s prostriedkami.

Skladba finančného portfólia je veľmi individuálna záležitosť, preto Vám neviem bližšie odpovedať.

Ak chcete informácie šité priamo na Vás, napíšte mi správu.
na peter.kral...post.sk
veronikasad
03.01.10,08:36
Pokial klient banky nevyužíva IB a platobnú kartu, je výhodnejšia vkladná knižka ako bežný účet.

Výbery z vkladnej knižky nie sú spoplatnené, zatial čo výbery z BU na pobočke stoja dosť peňazí.
sybila3
03.01.10,11:49
ja som tiež uvažovala o vkladnej knižne alebo niečom takom, potrebujem to len na sporenie, lebo keď sú peniaze na účte tak ich miniem, potrebujem to len ako rezervu, ďalší účet nechcem zakladať, aj keď účty sú lepšie, lebo z nich môžem previesť peniaze alebo vybrať z bankomatu a nemusím sa trepať z vkladnou knižnou do banky. Poradíte mi niečo? ďakujem
ivka70
03.01.10,12:11
ja som tiež uvažovala o vkladnej knižne alebo niečom takom, potrebujem to len na sporenie, lebo keď sú peniaze na účte tak ich miniem, potrebujem to len ako rezervu, ďalší účet nechcem zakladať, aj keď účty sú lepšie, lebo z nich môžem previesť peniaze alebo vybrať z bankomatu a nemusím sa trepať z vkladnou knižnou do banky. Poradíte mi niečo? ďakujem

Dnes banky ponukaju produkt /teda napr. VUB to ma/, ze ti automaticky nechavaju na ucte nejaku sumu, ktoru si urcis a zvysok penazi ti presuvaju na iny - fiktivny ucet, kde sa lepsie urocia.
Ak ti stav na ucte klesne pod tebou definovanu hodnotu, presunu ti peniaze automaticky spat.
olga88
03.01.10,19:23
SLSP ma terminovany vklad na vkladnej knizke na tri roky a uroky su 3 percenta.Uroky pripisuje az po tych 3 rokoch.
Chobot
03.01.10,23:33
SLSP ma terminovany vklad na vkladnej knizke na tri roky a uroky su 3 percenta.Uroky pripisuje az po tych 3 rokoch.

Práve tam je problém v prípade tohto produktu od SLSP, že úroky pripíše až po 3 rokoch, teda úroky na rozdiel od iných bánk nekapitalizuje.

Iné banky, keď pripíšu úroky na konci každého roka, tak klient dostáva v ďalšom roku úroky aj z tých pripísaných úrokov, takže jeho výnos z takého term. účtu je za 3 roky vyšší, aj keby bolo úročenie tiež 3%. Pri nižšej sume ten rozdiel nie je markantný (v príklade, kde klient uložiť 3000 EUR by v inej banke dostal o 5 EUR viac), ale sú v banke takéto vklady vo výške niekoľko stoviek miliónov EUR, tak banka ušetrí pekné peniaze. Priložil som tabuľku, kde je ten rozdiel vidno - pri vkladoch na takomto term. produkte vo výške 600 mil EUR banka ušetrí na vyplatených úrokoch vyše 1 milióna EUR!!!!, čo je pre banku čistý výnos.

Takže pri úložke si treba všímať okrem sľúbeného úroku aj spôsob vyplácania úroku.
Chobot
03.01.10,23:37
ja som tiež uvažovala o vkladnej knižne alebo niečom takom, potrebujem to len na sporenie, lebo keď sú peniaze na účte tak ich miniem, potrebujem to len ako rezervu, ďalší účet nechcem zakladať, aj keď účty sú lepšie, lebo z nich môžem previesť peniaze alebo vybrať z bankomatu a nemusím sa trepať z vkladnou knižnou do banky. Poradíte mi niečo? ďakujem

Ďalší účet zakladať nechceš, s vkladnou knižkou sa do banky trepať tiež nechceš, tak čo ti máme poradiť??? Držať peniaze pod vankúšom?

Všeobecne vkladné knižky sú mizerne úročené. Ak chceš sporiaci účet bez poplatkov, tak mBanka, konkrétne eMax. Pekne z pohodlia domova môžeš cez internetbanking si prezerať peniaze a v prípade potreby previesť na svoj osobný účet potrebnú sumu peňazí. Zo svojho bežného účtu môžeš tiež prevádzať kedykoľvek na eMax či už prevodom z pobočky alebo cez internetbanking (ak ho máš).
olga88
04.01.10,08:58
Ja take velke sumy nemam, preto sa mi to zdalo vhodne.
jana007
04.01.10,09:09
Nevie mi niekto vysvetliť aké možnosti má spoludisponent na vkladnej knižke (ide mi hlavne o to, keď majiteľ zomrie)?
olga88
04.01.10,09:20
Spoludisponet moze peniaze kedykolvek vybrat, vlozit a teda vybrat aj po smrti.
jana007
04.01.10,09:23
A suma na vkladnej knižke po smrti vstupuje do dedičského konania alebo zostáva spoludisponentovi?
sybila3
04.01.10,18:30
ja som pozerala ten eMax, lenže u nás Mbank nemá pobočku, radšej by som takú banku, ktorá má v mojom meste pobočku, ale v slsp som nič také nenašla ani vo vubke.
Heni
04.01.10,18:33
ja som pozerala ten eMax, lenže u nás Mbank nemá pobočku, radšej by som takú banku, ktorá má v mojom meste pobočku, ale v slsp som nič také nenašla ani vo vubke.

tak skús poštovú banku, tiež majú také vkladnoknižkové produkty, a poštu nájdeš u vás určite ;)
Andyke
04.01.10,18:43
A suma na vkladnej knižke po smrti vstupuje do dedičského konania alebo zostáva spoludisponentovi?

Vstupuje do dedičského konania.
Mária27
04.01.10,21:39
Vstupuje do dedičského konania.
Ak ju prizná.
Chobot
04.01.10,22:59
Spoludisponet moze peniaze kedykolvek vybrat, vlozit a teda vybrat aj po smrti.

Teoreticky môže, ale nemal by, pretože v deň úmrtia sa účet/vkladná knižka (VK) umoruje (zablokuje) a zostatok účtu ku dňu smrti bude predmetom dedičského konania. Všetky operácie na účte po dni smrti sú nelegálne.

Ale je bežné v praxi, že spludisponent neohlási banke úmrtie majiteľa VK, peniaze vyberie a knižku nechá s nulovým zostatkom banke, ktorá ju po X rokoch nakoniec sama zruší. Takže nikdy nezistí, že majiteľ zomrel.

Problém môže nastať, ak spoludisponent nie je dedič. Vtedy sa môžu dediči ohlásiť a banka im nahlási všetky pohyby na VK. Potom môžu dediči oprávnene od disponenta požadovať vrátenie tých peňazí, čo vybral po smrti majiteľa VK.
Chobot
04.01.10,23:01
ja som pozerala ten eMax, lenže u nás Mbank nemá pobočku, radšej by som takú banku, ktorá má v mojom meste pobočku, ale v slsp som nič také nenašla ani vo vubke.

mBank nemá nikde pobočku. To sú len agentúry či pracoviská, kde s hotovosťou ani s prevodnými príkazmi nerobia. Tam len vybavujú otváranie účtov prípadne poskytujú nejaké poradenstvo. mBanka nie je klasická banka, je to čisto banka založená na komunikácii cez internet a spravovanie prostriedkov cez internetbanking.
Zuziana
05.01.10,08:34
Spoludisponet moze peniaze kedykolvek vybrat, vlozit a teda vybrat aj po smrti.
Len do času, kým nezablokuje účet notár
Zuziana
05.01.10,08:35
A suma na vkladnej knižke po smrti vstupuje do dedičského konania alebo zostáva spoludisponentovi?
Vstupuje do dedičského konania a vo výške v čase úmrtia poručiteľa.
jana007
05.01.10,08:40
Ďakujem za odpovede, už v tom mám jasnejšie.
sybila3
14.01.10,11:58
k príspevku 21, je to spoľahlivé? potom z akého bankomatu by sa dali vybrať peniaze?
lenkam68
14.01.10,13:58
k príspevku 21, je to spoľahlivé? potom z akého bankomatu by sa dali vybrať peniaze?
Z hociktorého bez poplatku.
Chobot
14.01.10,13:59
k príspevku 21, je to spoľahlivé? potom z akého bankomatu by sa dali vybrať peniaze?

Či je to spoľahlivé... sprvu som bol aj ja podozrievavý. Ale mBanka funguje už vyše 2 rokov a spoľahlivo. Teraz som si aj ja otvoril účet.

mBanka nemá bankomaty, ale peniaze môžeš vybrať z akéhokoľvek bankomatu ktorejkoľvek banky, a v zahraničí. Niektoré výbery sú bezplatné, niektoré spoplatnené, záleží od typu účtu.
lenkam68
14.01.10,14:01
Či je to spoľahlivé... sprvu som bol aj ja podozrievavý. Ale mBanka funguje už vyše 2 rokov a spoľahlivo. Teraz som si aj ja otvoril účet.

mBanka nemá bankomaty, ale peniaze môžeš vybrať z akéhokoľvek bankomatu ktorejkoľvek banky, a v zahraničí. Niektoré výbery sú bezplatné, niektoré spoplatnené, záleží od typu účtu.
Ja mám eMAX a tam sú výbery bez poplatku
Chobot
14.01.10,14:07
Z hociktorého bez poplatku.

Ako som uviedol, záleží od typu účtu. Niektoré výbery z bankomatov sú spoplatnené, napriklad z účtu eMax je tam poplatok 1,16 € a k účtu mKonto sú bezplatné len prvé 3 výbery v mesiaci, ostatné sú spoplatnené sumou 1,16 €.
Chobot
14.01.10,14:08
Ja mám eMAX a tam sú výbery bez poplatku

A už si vyberala z bankomatu?
lenkam68
14.01.10,14:19
Nevyberala, ale tak sa mi marí, že keď som si ho zakladala, tak mi bolo povedané, že je to bez poplatku. Alebo ... keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú:eek:
Chobot
14.01.10,14:28
Nevyberala, ale tak sa mi marí, že keď som si ho zakladala, tak mi bolo povedané, že je to bez poplatku. Alebo ... keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú:eek:

Pozri si sadzobník poplatkov...:

http://www.mbank.sk/individualni/mkarty/debetne/emax/index.html#tabs=3

Bezplatne je to v zahraničí.
sybila3
26.02.10,07:17
rozmýšľala som nad tou mbanka, ale aj tak radšej by som mala banku, do ktorej môžem aj ísť. Našla som v unikreditbank účet B-smart, poplatok je tam 1 euro, prevody sú zadarmo. máte niekto s tým skúsenosť. Ja potrebujem niekam sporiť peniaze s tým, že ich môžem kedykoľvek vybrať alebo previesť na iný účet keď budem potrebovať.
Laco-monter
26.02.10,15:18
Vkladná knižka ???

Také niečo ešte EXISTUJE ???!!
Petra Nová
26.02.10,15:49
Vkladná knižka ???

Také niečo ešte EXISTUJE ???!!

Priletel si z inej planéty?
Laco-monter
26.02.10,22:02
Priletel si z inej planéty?


Z Melmaku .:D

Ale mačky nejem !:eek:

A keď už, tak len pripravené na 6-tich strúčkoch cesnaku.:)
pepsikova
26.02.10,22:26
Z Melmaku .:D

Ale mačky nejem !:eek:

A keď už, tak len pripravené na 6-tich strúčkoch cesnaku.:)

..mimotemy..asi budeš musieť spustiť z toho cesnaku..vraj ide byť straaašne drahý...(..ale zas- mačky neješ každý deň...dobre som sa zasmiala..takto v noci..)
editasara
27.02.10,10:54
Máte skúsenosti so Zlatou VK v poštovej banke?
Gapo
28.02.10,08:41
Iba tak na okraj, viete či mBank-e ručí náš štát za vklady?:cool:
Andyke
28.02.10,09:55
Nie, za vklady neručí v náš Fond na ochranu vkladov.
Klienti mBank-u sú chránení poľským fondom ochrany vkladov
- momentálne 50.000 € je garancia. Nad 50 000 € negarantujú výplatu vkladov.
Gapo
28.02.10,09:55
Nechcem robiť reklamu, ale v J&T mám na rok 3,6%:cool:
Chobot
28.02.10,20:34
Nechcem robiť reklamu, ale v J&T mám na rok 3,6%:cool:

... keď niekto má 30.000 EUR a viac, tak hej....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::co ol:;)
Gapo
02.03.10,16:16
... keď niekto má 30.000 EUR a viac, tak hej....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::co ol:;)
Veď to má dnes každý, teda si myslím, veď preto sa to prevrátilo aby sme boli všetci milionári, čo to nepočujete v SRO každý deň " aby sme sa mali lepšie ako doteraz a nie horšie"
Veď hej máš pravdu, nebola to vhodná poznámka;)
M@jlo
11.03.10,17:21
Prosím o radu.! Dedičstvo je spravoplatnene.
Jednou z veci dedičstva Osobny účet poručitela v banke ktory bol zahrnuty a aj jeho zostatok v dedičstve .Až po spravoplatneni dedičstva a jeho vykonani (teda navštevou banky a jeho plnenim-nemyle prekvapenie )som zistil ze na učte bola dispozična osoba ktora aj po smrti vyberala peniaze .Prosim o radu.Učet bol zrušeny s nulovym učtom-klasicky priklad.
Kto spravil chybu ? Notar nedal pisomne zablokovať učet s tym že si zažiadal o zostatok na učte a že ide o dedičske konanie banka mala štandrdne postupovat a zablokovat ho i ked tam bol disponent v čase jeho smrti-banka konkretne SLSP .Banka sa vykruca odvolava sa na vsetko mozne.Zhodou okolnosti som takzvanemu disponentovi aj v dedičstve odklepol pohrebne trovy ktore po spravoplatnei mam uhardit ktore su nič proti ostatku na učte poručitela ktorym disponovala osoba a aj ho vybielila .Mal by som jej sudne trovy uhradit ale na kolko disponent vycucal moje dedičstvo viac či ho mozem zažalovať a vymahat to od neho Ja neviem prosim o radu.Idem si po opis Spisu zo sudu a bez problemov ho sem zavesim na forum .
adriana126
16.06.10,07:00
Nevie mi niekto poradiť čo je lepšie zriadiť pre dieťa, poistené už je, ale chceli by sme jej šetriť do budúcnosti?
Chobot
16.06.10,08:08
Nevie mi niekto poradiť čo je lepšie zriadiť pre dieťa, poistené už je, ale chceli by sme jej šetriť do budúcnosti?

Záleží od toho, akú sumu, či chcete radšej garanciu za nižší výnos, alebo vyšší výnos pri väčšom riziku.

Do 530 EUR ročne je stále výhodné stavebné sporenie pri nízkom riziku.
adriana126
16.06.10,08:46
stavebné sporenie tiež máme, myslela som niečo kde by sme jej prispievali nepravidelne, napr. keď má sviatok tak dostáva od rodiny väčšinou peniaze a tie by sme jej chceli niekde sporiť, alebo je lepšie jej tie peniaze dať na to stavebné sporenie?