medvedov
04.12.09,10:55
Ako to funguje ked chcem vedla rodicovskeho domu postavit ja novy?

Chcem len vediet ci v buducnosti tam budem moct stavat nechcem este povolenie vybavovat...

A aj ked sa vybavuje povolenie tak k tomu treba projekt domu. A co ked ja kupim projekt za 700 evri a potom mi neschvalia stavbu na danom pozemku ?

dakujem
JarkaL
04.12.09,10:07
Nazri do územného plánu obce alebo sa opýtaj na stavebnom úrade.
alltracboy
04.12.09,10:07
skocis na stavebny a pobavis sa o tom.. aspon tak som to ja robil.
pepa78
04.12.09,11:05
Požiadaj na obci o územnoplánovaciu informáciu k danej parcele. Potom skoč na stavebný úrad a informuj sa o veciach ako sú odstupy stavieb atď aby si vedel čo vlastne na danom pozemku budeš môcť postaviť. Potom navštív správcov sieti - elektrika, plyn, voda, telekomunikácie, prípadne TV aby sa nestalo, že vedľa rodičovského domu vedú nejaké káble a potrubia čo by ti znemožnilo stavbu RD
Palusko.sk
04.12.09,12:41
Tak ako bolo popisane, najdolezitejsie su regule z danej zony uzemneho planu v ktorej sa nachadza parcela, ziskat sa da na stavebnom urade obce, staci ked tam nahliadnete, ak chcete aj papier (vhodne pri kupe a predaji, stavebnom povoleni...) treba aj tlacivo, za asi 3-4 eura. Pozor ale, uzemny plan sa zvykne prerokovavat v miestnom zastupitelstve a pozmenovat takze o par rokov tam mozete mat inu zonu a ine regule, ale to sa deje zvecsa na okrajovych a novych castiach a trva to radovo roky.
plamen4
04.12.09,14:36
Kde bude stavba stáť? Aspoň okres - kraj.
matusstefan
08.12.09,11:56
Ak ide o katalogovy projekt, za par korun (eur) mozes kupit tzv. Projektovu studiu. Nie som si isty, ale mohol by stacit na zaciatok.