seweranka
04.12.09,14:22
Ahojte,poprosila by som poradiť,ako mám postupovať ked si chcem uplatniť 80% výdavkov spotreby phm na tento rok.Mám si bločky dávať do nákladov mesačne,alebo stačí na konci roka urobiť sumár?A ako rozdelím 80+20%na VOZD a VNZD zo všetkých bločkov?Treba sledovať aj najazdené km?Mám z toho trochu zmätok.som začiatočníčka tak prosím nejak zrozumitelne.Dakujem
babi2
04.12.09,21:09
Ahojte,poprosila by som poradiť,ako mám postupovať ked si chcem uplatniť 80% výdavkov spotreby phm na tento rok.Mám si bločky dávať do nákladov mesačne,alebo stačí na konci roka urobiť sumár?A ako rozdelím 80+20%na VOZD a VNZD zo všetkých bločkov?Treba sledovať aj najazdené km?Mám z toho trochu zmätok.som začiatočníčka tak prosím nejak zrozumitelne.Dakujem
Je tu toho veľa na túto tému skús hľadať, zadaj si do vyhľadávača napr.
80% paušál spotreby PHM
seweranka
07.12.09,09:54
Dakujem,len mi neni jasné či mi to stačí urobiť až na konci roka,alebo musím to robiť každý mesiac?Ospravedlňujem sa ,na porade sa neviem ešte velmi dobre zorientovať.
seweranka
07.12.09,10:11
Dakujem Vám,len mi nie je jasné,či mám učtovať náklady mesačne,alebo stačí na konci roku spočítať bločky a vyčleniť 80% do nákladov.Prepáčte,ale som nováčik na porade ,tak ešte sa tu nejako neorientujem velmi dobre v tom písaní.
Lianka
07.12.09,10:16
Zakon hovori:

§ 11 Účtovný zápis

(1) Účtovný zápis sa zaznamenáva v účtovných knihách.

(2) Účtovná jednotka je povinná podľa tohto zákona zaznamenávať účtovné zápisy v účtovnom období priebežne.
http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uctovnictve-ucinnost-od-01-01-2009-a.html