vmsux
04.12.09,13:26
Ahojte.
Mame novy internetobchodik a chceli by sme tam dat moznost platby kartou za nas tovar. Ako by ste to odporucili urobit?
Mne poradili zatial Paypal, ze tam sa da zriadit platba pomerne rychlo.
Je to dobre riesenie?
Zevraj to robi este Tatrabanka, ale u nich sa mi to zda zlozite. Co pouzivate vy, alebo co by ste poradili.

Diky moc!
M.
silviamb
04.12.09,14:41
Ja som povodne v mojom e-shope tiez mala v plane dat aj platenie kartou - do uvahy prichadzala TB, alebo paypal. Nakoniec som od toho ustupila, pretoze pri moznosti dobierky a platby na ucet si 95% ludi vybera dobierku. Takze karty som nateraz zrusila - kazdopadne verim, ze raz aj to pride. Aktualne by zavedenie modul na platenie kartou bolo pre mna zbytocne drahe. Neviem, ci to pomohlo, tolko moja skusenost :-)
Dáša_
04.12.09,17:06
Možno záleží od typu tovaru, ale ja mám rovnakú skúsenosť - 95% ľudí chce platiť dobierkou. Hoci nemusia platiť dopredu, ale až po doručení zákazky.
vmsux
05.12.09,15:07
Neviem, ja sam radsej platim kartou, lebo pride nahodou postar a akurat nebudem mat hotovost...
A pre predajcu je lepsie, ked platia kartou, aspon mame peniaze hned. Treba ludi nejako motivovat :-)
Dáša_
05.12.09,16:59
Neviem, ja sam radsej platim kartou, lebo pride nahodou postar a akurat nebudem mat hotovost...
A pre predajcu je lepsie, ked platia kartou, aspon mame peniaze hned. Treba ludi nejako motivovat :-)

tak si to proste pôjdeš vyzdvihnúť na poštu.

Ale ono to hodne záleží od sortimentu a je jasné, že časom o budú vyžadovať čím ďalej, tým viac ľudí.
daewo
10.12.09,12:09
ako bol v minulosti vnimany pochybne virtualny obchod, tak je to aj s platbou kartou. Jasne, ze je dolezite vediet kto je tvoja tvoja cielova skupina,alias inymi slovami co a pre koho predavas. Platba kartou tvori v zap. europe gro platieb cez internet, a nie je dovod preco by to nemalo byt tak aj na SVK-hovorme o tom segmente trhu, co cestuje, pouziva net a pouziva platobnu kartu vsade kde to ide. Cim viac moznosti klientovi das, tym viac ich mozes ziskat prostednictvom referencii o jednoduchosti uhrady - okrem ineho. Pls co je komplikovane v pripade Tatra pay? Podla mojich info je tam len nejaka zmluva a problem co moze byt je technicke riesenie, teda alias technicke zabezpecenie rozchodenia sluzby, ale to ti za par desiatok € urobia IT chalani :-) dalsie naklady tam nie su...takze sup na to :-)
dusanpetras
14.12.09,18:17
ako bol v minulosti vnimany pochybne virtualny obchod, tak je to aj s platbou kartou. Jasne, ze je dolezite vediet kto je tvoja tvoja cielova skupina,alias inymi slovami co a pre koho predavas. Platba kartou tvori v zap. europe gro platieb cez internet, a nie je dovod preco by to nemalo byt tak aj na SVK-hovorme o tom segmente trhu, co cestuje, pouziva net a pouziva platobnu kartu vsade kde to ide. Cim viac moznosti klientovi das, tym viac ich mozes ziskat prostednictvom referencii o jednoduchosti uhrady - okrem ineho. Pls co je komplikovane v pripade Tatra pay? Podla mojich info je tam len nejaka zmluva a problem co moze byt je technicke riesenie, teda alias technicke zabezpecenie rozchodenia sluzby, ale to ti za par desiatok € urobia IT chalani :-) dalsie naklady tam nie su...takze sup na to :-)

Ja si myslím, že všetky platobné moduly na eshope sú fajn. Ak však uvažujete o PayPal, tak prečo nie aj PayPay. Ide o to, že poplatky sú cez tento inter.platobný systém nižšie.
Inak súhlasím s tým, že konzervativizmus Slovákov edie k tomu, že hoci nákup na dobierku je u väčšiny eshopov drahší, vyberajú si práve dobieru.
xaver
19.12.09,22:10
Zda sa mi rozumne v prvom rade zvazit nutnost online platby. V pripade ak ide o online sluzby, tak je to nevyhnutnost, naopak ak ide o predaj tovaru moze to byt na zaciatok zbytocna komplikacia, kedze postaci dobierka.
Ak je cielova skupina iba na Slovensku, tak online platba nie je nutnost, pri predaji do zahranicia je velmi dolezite az nutnost.


... co je komplikovane v pripade Tatra pay? ...TatraPay je moznost platenia z uctu v TB, tak ako SporoPay, UniPay a dalsie, avsak TB ako jedina na Slovensku ponuka produkt CardPay umoznujuce spracovanie online platieb platobnymi kartami.


... Ak však uvažujete o PayPal, tak prečo nie aj PayPay. Ide o to, že poplatky sú cez tento inter.platobný systém nižšie...Tak ako ma PayPay nizske poplatky, tak ma aj vyrazne nizsie medzinarodne pokrytie ako PayPal (odhadujem ze ma 0,2-2,0 % pouzivatelov ako PayPal), teda nie je velmi zaujimavy ak mas globalnych zakaznikov. Na lokalnej urovni sa neviem vyjadrit.
profesional
20.12.09,20:27
S PayPal je ten problem, ze PayPal nie je v slovencine a povedzme si pravdu, dnes este asi 60 % slovakov nesie anglicky ani slovo. Co sa tyka PayPay, tak oni ti sice daju moznost akceptovat platobne karty, avsak vyzaduju aby si uz pred tym mal u nich transakcnu historiu. Takze nie su urceni pre nove eshopy a firmy co s nimi este nic nerobili. CardPay je fajn. Co poviete na WebCard od UniCredit Banky?
daewo
22.12.09,13:42
Mas nejaku skusenost s webcard alebo robis len reklamu? Pytam sa narovinu, zaujima ma, ci vies porovnat sluzby napriklad cardpay vs. webcard, vyhody-nevyhody jedneho alebo druheho, lebo s webcard nemam skusenost.
profesional
22.12.09,19:49
Nemam. Ale mam kamarata co ich vyuziva a vraj su dobri. Nerobim reklamu. Nie som ani akcionar, ani zamestnanec tej banky ani nic ine ani nemam nic z toho ze tu o tom pisem. Iba upozornujem na to ze existuje alternativa. Ved im napis mail a oni ti snad odpovedia.
j.sch
24.12.09,17:40
Nemam. Ale mam kamarata co ich vyuziva a vraj su dobri. Nerobim reklamu. Nie som ani akcionar, ani zamestnanec tej banky ani nic ine ani nemam nic z toho ze tu o tom pisem. Iba upozornujem na to ze existuje alternativa. Ved im napis mail a oni ti snad odpovedia.
caUKO ! Príjemné sviatky !

Mne písaly ponuku na webcard z Unibanky a poplatok za zriadenie 500 Euro ......

Mne sa to zdá nie málo ?/?
dorah34
25.12.09,20:45
ahoj, platbu kartou sme sa snazili v nasom e-shope spojazdnit aj my, ale kedze mame sexshop, tak sme museli pobist niekolko bank, kym sa nam to podarilo - skusenosti ti posuvam: TATRABANKA - akceptovali na platby kartou, avsak pozaduju vinkulaciu vkladu tusim 500 Eur, co sa nam zdalo nevyhodne vzhladom k tomu, ze TB ma nase peniaze, za prevody im platime a este nam drzia peniaze, ktpore by sme mohli tocit. Oslovili sme VUB - ak nemas podnikatelsky ucet vo VUB,. budes mat problem - dali nam asi na A4 zoznam dokladov, ktore by sme museli dolozit. Esteze sme ich nezacali zbierat, lebo ked sme to zacali riesit s centralou VUB v BA, jeden konkretny manager proste rozhodol a velmi neprofesionalne nam oznamil, ze pretoze sme sexshop, tak nam sluzbu neposkytnu - esteze sme nezacali nic zhanat... SPORITELNA - ked sme sposobili chaos na pobocke v trnave, este sme si povedali, ze je to mensie mesto a asi tety este nepotrebuju v trnave vediet, co je platba kartou online. Ale ked sme rovnake zdesenie, ze co ten clovek preboha chce sposobili aj v bratislavskom avione, vzdali sme to. Pan Ombudsman sice reagoval na nas e-mail poslany cez web SlSp, ale uz sme akosi stratili zaujem... CSOB - okamzite sa nam zacal venovat konkretny pracovnik, dokonca majitel ani nemusel ist osobne do banky, vsetko sme poriesili v zastupeni asi za tyzden - jednorazovy vydavok bol 6000 CZK, ktore sme zaplatili ceskej firme, ktorá nam samotnu sluzbu uz zrealizovala (kody, testy, manualy...). Takze dalsie banky sme uz neskusali. Neviem, ci pomoze, ale faktom je ze vzletne reci na strankach bank vacsinou ani zdaleka nevystihuju realitu.
wvsystem
28.12.09,19:42
Nechcem tu robit reklamu, ale aj tieto info stoja za precitanie, ak uvazujete nad online platbami. http://www.biznisweb.sk/pomoc/?115-e-platby-tatrapay-sporopay-vub-platby a toto http://www.biznisweb.sk/pomoc/?79-platobny-system-kartami-visa-mc.
Uvazoval som aj ja o online platbach, ale konzervativizmus zakaznikov ma zatial o nutnosti zaviest ich nepresvedcil. Vacsinou to vsetci chcu platit dobierkou na poste. Dal som "akciu" UPS ZA CENU SLOVENSKEJ POSTY, tak sa to velmi nechytilo. Ludia nie su na to asi nauceny. To je asi ako s internet bankingom :D
Dáša_
28.12.09,19:58
Uvazoval som aj ja o online platbach, ale konzervativizmus zakaznikov ma zatial o nutnosti zaviest ich nepresvedcil. Vacsinou to vsetci chcu platit dobierkou na poste. Dal som "akciu" UPS ZA CENU SLOVENSKEJ POSTY, tak sa to velmi nechytilo. Ludia nie su na to asi nauceny. To je asi ako s internet bankingom :D

Neviem presne, ako UPS, ale na poste si môžu zákazníci vyzdvihnúť balík ešte tuším 18 dní. Majú to relatívne doma. zato ke´d ich doma nenajde UPS, tak doručuje tuším ešte raz alebo dva a potom si pre zasielku treba ísť do strediska. A tých nie je až tak veľa.
xaver
30.12.09,22:19
Mne písaly ponuku na webcard z Unibanky a poplatok za zriadenie 500 Euro ......
Mne sa to zdá nie málo ?Mne sa to zda vela. K tomu samozrejme pridu poplatky z kazdej transakcie, takze ked to porovnam s PayPal-om a nasim objemom toho co zaplatime, tak mi vychadza PayPal ako celkom dobre riesenie.
Ak by nam objem transakcii vyrazne rastol, tak budem zvazovat RBS WordPay alebo ine medzinarodne riesenia.
Kedze nasa klientela je vyhradne zahranicna, tak su tieto medzinarodne alternativy pre nas najmenej rovnocenne s porovnani so slovenskymi.
wvsystem
02.01.10,15:59
S tou UPS je to asi preto tak, ze vela ludi ma fixnu pracovnu dobu a kurier vacsinou chodi doobeda, ked su vsetci v praci. Ludi maju asi radsej, kde si najdu v schranke listok o ulozeni zasielky a idu sa postavit do fronty na poste. Este posta zo dva krat zvysi ceny a potom to uz bude jedno.
wvsystem
02.01.10,16:01
padro
05.01.10,16:02
ja som akurat vcera podpisoval zmluvu na Cardpay, vinkulacia je az 1500 EUR, podla mna ale ludia konecne aj na slovensku zacinaju platbu kartou vyuzivat. V zahranici nieco ako dobierka takmer nepoznaju. Pozeral som muju konkurenciu a nikto z nich neumoznuje platbu kartou, verim ze to bude mala konkurencna vyhoda. Navyse chystam sa posielat do ceskej republiky, ak by to slo na dobierku tak by to znacne predrazilo dopravu. No a co sa tyka kurierov, do septembra som posielal vylucne len postou jeden z dovodov bol prave ten, ze som sa bal toho, ze ludia nebudu doma a vrati sa mi to spet. Na moje prekvapanie je ale 90 percent zasielok dorucenych na druhy den, pripadne je tam este opakovane dorucenie, takze vratene zasielky v podstate nie su. A ak zaplatia kartou tak kurier to uz moze odovzdat hoci komu (sused, kolega, rodina,..) kedze, nebude potrebne za zasieku platit.