kamakorka
04.12.09,14:49
Ahojte,

viem, že toto tu už bolo preberané, ale pred dvoma rokmi. Chcela som Vás poprosiť, nakoľko si myslím, že niektoré veci už nie sú tam aktuálne.
Chceme ísť v nedeľu 13.12.2009 na vianočné trhy vo viedni, sme z Trnavy, chceme ísť vlakom, nikdy predtým som tam nebola. Aké lístky si treba kúpiť, akým spojom sa dá dostať z vlakovej stanice k trhom a nejaké rady. A či sú tie trhy pri radnici blízko nejakých obchodov, kde by sa dalo niečo kúpiť? A či budú tie obchody otvorené. Vopred ďakujem za informácie a cenné rady.
Rozalka
04.12.09,16:59
Na ktorú stanicu prichádza vlak? Sudbahnhof?
arizona
04.12.09,19:49
Excise Duty
06.12.09,18:52
Ahojte,

viem, že toto tu už bolo preberané, ale pred dvoma rokmi. Chcela som Vás poprosiť, nakoľko si myslím, že niektoré veci už nie sú tam aktuálne.
Chceme ísť v nedeľu 13.12.2009 na vianočné trhy vo viedni, sme z Trnavy, chceme ísť vlakom, nikdy predtým som tam nebola. Aké lístky si treba kúpiť, akým spojom sa dá dostať z vlakovej stanice k trhom a nejaké rady. A či sú tie trhy pri radnici blízko nejakých obchodov, kde by sa dalo niečo kúpiť? A či budú tie obchody otvorené. Vopred ďakujem za informácie a cenné rady.
Chcete ísť vlakom priamo z Trnavy alebo do Bratislavy prídete autom? Potom ďalšie podrobnosti, lebo vlaky do Viedne chodia aj z hlavnej stanice a aj z petržalskej stanice.
Excise Duty
06.12.09,18:55
Na ktorú stanicu prichádza vlak? Sudbahnhof?
Vždy na Südbahnhof.
rainbow0508
07.12.09,07:43
My sme boli minulý rok. V pohode sa dá ísť z oboch staníc z BA (Petržlaka, Hlavná stanica). Vystúpi sa na Südbahnhof a dá sa ísť pešo (nie je to ďaleko) alebo aj metrom, električkou. Metro má stanicu naľavo od stanice (je to stanica Südtiroler Platz - smerom na Wiener Rathaus) alebo električkou, ktorá stojí tesne pred stanicou (naľavo). Lístok stojí 1,70€ jednorázový alebo 5,70€ celodenný. Ak by ste sa rozhodli pešo, je to tak 10-15 minút k Dómu sv. Štefana. Je to taká pekná prechádzka, pretože aj centrum je pekne vyzdobené.
Tie trhy...najväčší je pred Viedenskou radnicou. Ale je mnoho ďalších - na Nám. Márie Terézie, pri Belvederi a pod. Otvárajú ich tak o 10.00 / 11.00. Stojí za to ísť na tie k radnici. Stánky sú vonku (okolo 150 stánkov), ale aj vo vnútri sú rôzne atrakcie - pre deti a pod.
A žiadne obavy, je tam vždy plno Slovákov, ktorí ochotne poradia, kade ísť ;-) ...to som bola minulý rok príjemne prekvapená, hoci ja nemám problém s angličtinou a trochu ani s nemčinou. Ale kde sme sa otočili, samý Slovák. Tak veľa šťastia a prajem príjemný zážitok. My ideme s manželom 8.12. a verím, že bude aj počasie v pohode.
Excise Duty
07.12.09,11:19
My sme boli minulý rok. V pohode sa dá ísť z oboch staníc z BA (Petržlaka, Hlavná stanica). Vystúpi sa na Südbahnhof a dá sa ísť pešo (nie je to ďaleko) alebo aj metrom, električkou. Metro má stanicu naľavo od stanice (je to stanica Südtiroler Platz - smerom na Wiener Rathaus) alebo električkou, ktorá stojí tesne pred stanicou (naľavo). Lístok stojí 1,70€ jednorázový alebo 5,70€ celodenný. Ak by ste sa rozhodli pešo, je to tak 10-15 minút k Dómu sv. Štefana. Je to taká pekná prechádzka, pretože aj centrum je pekne vyzdobené.
Tie trhy...najväčší je pred Viedenskou radnicou. Ale je mnoho ďalších - na Nám. Márie Terézie, pri Belvederi a pod. Otvárajú ich tak o 10.00 / 11.00. Stojí za to ísť na tie k radnici. Stánky sú vonku (okolo 150 stánkov), ale aj vo vnútri sú rôzne atrakcie - pre deti a pod.
A žiadne obavy, je tam vždy plno Slovákov, ktorí ochotne poradia, kade ísť ;-) ...to som bola minulý rok príjemne prekvapená, hoci ja nemám problém s angličtinou a trochu ani s nemčinou. Ale kde sme sa otočili, samý Slovák. Tak veľa šťastia a prajem príjemný zážitok. My ideme s manželom 8.12. a verím, že bude aj počasie v pohode.

Po prvé, od 1. júla 2009 jednorazový lístok stojí 1,80 € a nie 1,70 €, teda ak sa potrebujem odviezť zo stanice napr. do centra a potom naspäť na stanicu, tak ma stojí mestská doprava 3,60 €. Každá ďalšia cesta znamená + 1,80 €, čiže môj pobyt vo Viedni sa predražuje. Takže si kúpim na stanici (keďže som z Bratislavy) spiatočný lístok Bratislava – Viedeň – Bratislava nie za 11 € ale za 14,60 €, ktorý zahŕňa 24 hodinové cestovné na mestskú dopravu vo Viedni. Keďže je v cene rozdiel 3,60 €, tento rozdiel predstavuje cenu dvoch jednorazových lístkov, podstatný rozdiel je však v tom že s týmto kombinovaným lístkom môžem použiť mestskú dopravu vo Viedni v priebehu dňa koľkokrát chcem, čiže platím maximálne dve jazdy s MHD vo Viedni a ostatné jazdy mám zadarmo! Takýto vlakový lístok sa dá kúpiť na stanici aj v iných slovenských mestách (Nitra, Nové Zámky, Leopoldov, Trnava, Šaľa, Galanta, Zvolen, Banská Bystrica) je však pochopiteľne drahší o cestovné z uvedených miest do Bratislavy. Takýto lístok sa na rozdiel bežných cestovných lístkov neoznačuje, pri prípadnej revízii cestovných lístkov stačí preukázať sa týmto lístkom revízorovi.
arizona
19.12.09,08:03