sportik
04.12.09,15:12
Na poste mi pracovnicka odmietla prevziat dorucenku do vlastnych ruk. Mal som k tomu aj podaci listok.List z dorucenkovej obalky som musel prelepit do obalky obycajnej a potom pripojit povodny podaci listok - doporucene.Nechapem to. Vraj ja ako fyzicka osoba nemozem odosielat postu v obalke s dorucenkou do vlastnych ruk.Islo o reklamaciu zivnostnikovi. Konala pani na poste spravne? Je tomu naozaj tak?
cloe
04.12.09,14:24
Na poste mi pracovnicka odmietla prevziat dorucenku do vlastnych ruk. Mal som k tomu aj podaci listok.List z dorucenkovej obalky som musel prelepit do obalky obycajnej a potom pripojit povodny podaci listok - doporucene.Nechapem to. Vraj ja ako fyzicka osoba nemozem odosielat postu v obalke s dorucenkou do vlastnych ruk.Islo o reklamaciu zivnostnikovi. Konala pani na poste spravne? Je tomu naozaj tak?

Myslím si, že určite nekonala správne. Minule som posielala za priateľa /ako občan, nie ako firma/ doporučený list s doručenkou do vlastných rúk a nemala som s tým žiadny problém.
buchač
04.12.09,15:08
Na poste mi pracovnicka odmietla prevziat dorucenku do vlastnych ruk. Mal som k tomu aj podaci listok.List z dorucenkovej obalky som musel prelepit do obalky obycajnej a potom pripojit povodny podaci listok - doporucene.Nechapem to. Vraj ja ako fyzicka osoba nemozem odosielat postu v obalke s dorucenkou do vlastnych ruk.Islo o reklamaciu zivnostnikovi. Konala pani na poste spravne? Je tomu naozaj tak?

Niekde sa stala chyba ...ale kto ju urobil , to je iná otázka ....


Postup pri podávaní doporučeného listu späť
1. Doporučené listy možno podávať len v uzatvorenom obale, ktorý si môžete zakúpiť aj priamo na pošte (napríklad obálka).
2. Napíšte adresu prijímateľa a adresu odosielateľa.
2. Rovnaké údaje vpíšte aj do podacej potvrdenky (podací lístok, podací hárok), ktorú vám poskytne každá pošta, prípadne si ju môžete stiahnuť v sekcii Tlačivá (slúži aj pre prípadné reklamácie).
3. Pre zrýchlenú lehotu prepravy označte zásielku poznámkou „1. trieda“ v ľavej hornej štvrtine adresnej strany, prípadne o tento druh zásielky požiadajte ústne pri podaní.
4. Doporučený list odovzdajte pri priehradke na pošte.
5. Doporučené listy nemožno podávať vkladaním do poštových schránok Slovenskej pošty.

http://www.posta.sk/sluzby/doporuceny-list-slovensko
Mária27
04.12.09,16:05
Pravdepodobne si použil špeciálnu doručenkovú obálku určenú pre úrady. Z poštových podmienok:

Článok 79
Podávanie a distribúcia zásielok vnútroštátneho styku podľa osobitných predpisov
Podávanie úradných zásielok
(3) Na úradné zásielky vnútroštátneho styku sa používajú špeciálne doručenkové obálky schválené podnikom.
(4) Odosielateľom úradných zásielok môžu byť napr.:
- súdy,
- notárstva,
- súdni exekútori,
- orgány činné v trestnom konaní (prokuratúry, vyšetrovatelia, policajné orgány),
- správne orgány (ústredné a miestne orgány štátnej správy, orgány územnej samosprávy, Poštový regulačný úrad, Telekomunikačný úrad a iné),
- správcovia daní a poplatkov (daňové úrady, obce, colné úrady),
- správcovia konkurznej podstaty,
- Národná banka Slovenska.