jaja
23.07.04,08:43
sme registrovaní pre daň v zmysle § 7, nie sme platiteľ

s MR máme uzatvorenú zmluvu takko:
cena bez DPH 2,29 EUR
obidve strany postupujú podľa platných zákonov o DPH vo svojej krajine.

moja otázka znie?
je zmluva zlá? malo byť uvedené 2,29 EUR cena s DPH
lebo maďarská firma by mala službu fakturovať s maďarskou DPH?
prosím Vás kto mi potvrdí správnosť?
rosemary
23.07.04,09:22
Myslím si , že dobre je cena bez DPH. Maďar, nakoľko vykonáva službu pre neplatiteľa uvedie maďarskú DPH aj odvedie.
jaja
23.07.04,09:44
ale na faktúre bolu uvedené:

fakturujeme Vám 1000 ks x 2,29 EUR
Katty
23.07.04,09:50
a ako ste sa identifikovali u Maďarov??? Ak ste im nedali žiadne IČ tak vám mali uviesť na faktúre ich DPH, ak ste im oznámili vaše IČ ktoré ste dostali podla §7 ktoré sa vzťahuje len na tovar, tak ich to mohlo pomýliť...
jaja
23.07.04,09:54
presne tak uviedli sme IČ ktoré je pre registráciu pre daň, nemali sme im ju dať?
Katty
23.07.04,09:56
no ak ste nenakupovali tovar tak nie...
jaja
23.07.04,09:59
srdečná vďaka