JanaKap
07.09.05,10:36
Neviete mi prosim poradit, ci sa nieco zmenilo v moznosti vycerpat riadnu dovolenku po ukonceni mateskej dovolenky a pred zaciatkom rodicovskej dovolenky? Konkretny priklad, zamestnankyni konci MD 12.9., od 13.9. do 17.10. by chcela cerpat riadnu dovolenku a od 18.10. nastupit na rodicovsku dovolenku. Dalej ma zaujima, ze ak rodicovska dovolenka znamena prerusenie poistenia, vyplyvaju z toho nejake povinnosti pre zenu na RD? Mala by nieco odvadzat dobrovolne? A posledna otazka - nemozem sa dlhsiu dobu dovolat na Inspektorat prace, Dr. Svitekovej. Neviete ci sa zmenilo cislo? DAKUJEM :)))
Zita4
07.09.05,09:35
Ak si požiada o čerpanie dovolenky pred nástupom na rodičovskú dovolenku, treba jej vyhovieť. Na Sociálnu poisťovňu pošlel RLFO - ukončenie MD a od nástupu na rodičovskú dovolenku prerušenie poistenia.
ala13
07.09.05,09:37
Je to vyhodne, aby cerpala dovolenku? Nebude mat vyhodnejsie nechat si ju preplatit a sucasne poberat RP?
JanaKap
07.09.05,09:45
Firma dava 5 dni dovolenky navyse, ktore sa sa nedaju preplatit, iba vycerpat, a aj to az po vycerpani riadnej dovolenky, preto je pre nu vyhodnejsie cerpat ju teraz.
Jura
07.09.05,09:48
Je to vyhodne, aby cerpala dovolenku? Nebude mat vyhodnejsie nechat si ju preplatit a sucasne poberat RP?
Preplácať RD môžeš len v prípade SPP.
ala13
07.09.05,10:08
Nemoze si ju nechat ani na obdobie po skonceni RD?
JanaKap
07.09.05,10:31
Nie, ak si dodatocnu dovolenku nevycerpa do konca tohto roku, prepadne jej.
Jura
07.09.05,11:18
Nemoze si ju nechat ani na obdobie po skonceni RD?
Vyčerpanie dovolenky najneskôr do konca budúceho k.r. sa výnimočne nevzťahuje na zamestnankyne /zamestnancov/, ktoré nemohli svoju dovolenku v tomto období vyčerpať pre čerpanie rodičovskej dovolenky. ZP zakladá právnu povinnosť zamestnávateľa poskytnúť nevyčerpanú dovolenku
aj po skončení rodičovskej dovolenky.
JanaKap
07.09.05,11:53
Podarilo sa mi dovolat na Inspektorat prace a potvrdili mi, ze zamestnankyna moze vycerpat riadnu dovolenku medzi MD a RD. Tych 5 dni navyse nie je dodatkova dovolenka zo zakona.
Adelaide
14.03.10,20:38
Prosim o radu.
20.3.2010 mi konci materska dovolenka. Za rok 2009 mam este 3 dni nevycerpanej dovolenky a za rok 2010 mi este vznikol narok na 3 dni dovolenky. Neviem, ci je pre mna vyhodnejsie poziadat zamestnavatela o cerpanie dovolenky pred nastupom na rodicovsku dovolenku, alebo nastupit na rodicovsku dovolenku rovno 21.3.2010 a tych 6 dni dovolenky si nechat bud preplatit, alebo cerpat po prichode z rodicovskej dovolenky? Budem mat narok po prichode z rodicovskej dovolenky na plnych 6 dni, alebo sa to nejako krati? Som z toho cela domotana, prosim poradte mi.
Adelaide
14.03.10,20:39
Prosim o radu.
20.3.2010 mi konci materska dovolenka. Za rok 2009 mam este 3 dni nevycerpanej dovolenky a za rok 2010 mi este vznikol narok na 3 dni dovolenky. Neviem, ci je pre mna vyhodnejsie poziadat zamestnavatela o cerpanie dovolenky pred nastupom na rodicovsku dovolenku, alebo nastupit na rodicovsku dovolenku rovno 21.3.2010 a tych 6 dni dovolenky si nechat bud preplatit, alebo cerpat po prichode z rodicovskej dovolenky? Budem mat narok po prichode z rodicovskej dovolenky na plnych 6 dni, alebo sa to nejako krati? Som z toho cela domotana, prosim poradte mi.:confused: