mapper
04.12.09,20:38
Dobry den,
v nasej lokalite je dostupne iba DSL cez telefonnu linku. Uvazoval som ze by sme dali Magio pre digitalnu televiziu a internet od Slovanetu. Je mozne tieto sluzby vyuzivat spolu na rovnakej linke? (prirodzene so spliterom a 2 routrami)
dakujem!
Fero11
05.12.09,04:37
spliter oddeluje frekvencne DSL od klasickej hlasovej sluzby
A neviem povedat ci by to tak fungovalo, ale asi skor nie
Linka je jedna a provideroch by si chcel dvoch
Myslim si, ze zbytocne si komplikujes zivot, nepozeral som ceny od slovanetu, ale zas az tak vyrazne sa lisit nemozu, ved sovanet musi este platit za linky t-comu :)
Barbara
05.12.09,12:28
no dobre si rozmysli ten slovanet, lebo oni si uplatňujé to férové a to znamená, že keď prekročíš 2Omb v mesiaci, tak ťa spomalia do konca mesiaca, ja by som ti radila, že radši slovanet nech být. ;)
Halli
05.12.09,12:39
no dobre si rozmysli ten slovanet, lebo oni si uplatňujé to férové a to znamená, že keď prekročíš 2Omb v mesiaci, tak ťa spomalia do konca mesiaca, ja by som ti radila, že radši slovanet nech být. ;)


...a tomu hovoria neobmedzený internet, ktorý ide 2kb/s


v živote NIKDY SLOVANET !!!
jojom
05.12.09,13:33
no dobre si rozmysli ten slovanet, lebo oni si uplatňujé to férové a to znamená, že keď prekročíš 2Omb v mesiaci, tak ťa spomalia do konca mesiaca, ja by som ti radila, že radši slovanet nech být. ;)

Volá sa to: FUP (Fair Usage Policy) sa používa pri internetovom pripojení, kde je dátové pásmo zdieľané medzi viacerými užívateľmi. Jeho zmyslom je zamedziť tomu, aby jeden užívateľ prílišným využívaním svojho internetového pripojenia obmedzoval ostatných užívateľov. Nikde v zmluve sa to vyčítať nedá ale sovanet to robil ( dnes už z nimi nič nemám ale myslím že to uplatňujú naďalej ).
Som to zažil so sovanetom. Odvtedy mám T-com a žiadny problém s FUP alebo iným obmedzením som nezaznamenal.
mecky
05.12.09,14:31
da sa to vypatrat na ich stranke niekde, obmedzenie je tusim na 20GB mesacne
mapper
06.12.09,06:37
dakujem za vsetky postrehy. o tom FUP som nevedel - len som porovnal Magio internet s rovnakym v Slovanete a rozdiel 8 EUR... (19,95 vs. 11,90). este raz dakujem. asi teda predsalen T-Com a potom snad raz aj na Slovensko pride TLE :)
Halli
07.12.09,09:38
Obmedzovanie na NEOBMEDZENOM internete a to ešte /vtedy/ za 1653,-sk mesačne ako som zažila ja so Slovanetom je najvačšia drzosť ....Nedala sa otvoriť mailová stránka, načítať nejaký súbor a tobož dostať sa do banky

SLOVANET NIKDY v živote , stačí si prečítať http://www.digibooks.sk/files/slovanet.htm
Nemajú svoje rozvody tak robia z ľudí debilov s ich FUP


Takto mi šiel internet za 1635,-sk/mes. asi dva týždne /2,74kB/s/ a na ďalší mesiac znova....opakujem SLOVANET nikdy...
Fero11
07.12.09,10:27
to si spominam na dial up par rokov do zadu, ja som mal niekedy az 6Kbps ale v priemere to bolo tak 4Kbps :)
jojom
07.12.09,11:48
http://www.digibooks.sk/files/slovanet.htm


Krásna komunikácia. Hlavne toto sa mi páči " ale to ho neopravnuje k porusovaniu zakona a zmluvnych podmienok." Aký zákon porušoval? Ja som mal s nimi problémy v cca 2002-2004. Ale vtedy to robili nejak inakšie nedalo sa to dokázať, bolo to asi agregáciou aspoň sme si to mysleli.