tomas67
04.12.09,20:48
Zdravím, potreboval by som poradiť, ako zapojiť stavebnicu NE012, schému mám, ale neviem, ako to mam zapojiť, keďže je tam 6 výstupov/vstupov, a potrebujem vedieť, ktorý kontakt mám zapojiť na výstup zo zosilňovača, a ktorý kontakt na elektricky prúd.
Tu je stránka na tú stavebnicu: http://sos.sk/?str=371&artnum=9613
Ďakujem.
TomasHC
04.12.09,20:00
Bez schemy nemame ako poradit. Ale ak mas original PCB (plosny spoj), tak by to tam mohlo byt natlacene...

A pripaja sa to na signal pred zosilnovacom, nie na koncovy stupen!
tomas67
04.12.09,20:04
Tam je napísane že GND, ľavy in, pravy in, Occ.
Tu je návod:
Táto stavebnica je vhodná do všetkých stereofónnych prístrojov (magnetofóny, mixážne pulty, stereozosilňovače). Svetelný
stĺpec je zložený z 21 LED diód - jedna ako indikácia zapnutého stavu a dvakrát po 10 LED na kanál.
Vďaka jednoduchosti a malým rozmerom, vhodný na zabudovanie do rôznych zariadení.
Popis funkcie:
Keďže sa zapojenie skladá z dvoch rovnakých obvodov, popíšeme funkcie len jedného obvodu. Vstupný signál z bodu
(IN) je privedený cez potenciometer P1 a kondenzátor C1 oddeľujúci jednosmernú zložku napätia, na tranzistor T1
v zapojení so spoločným emitorom. Odpory R1, R2 určujú pracovný bod cca 0,6V. T2 slúži na pripojenie diódovej siete.
Na rozsvietenie D12 je potrebné napätie cca 0,7V. Nárast napätia na každú ďalšiu diódu je okolo 0,6V. Dióda D22 svieti
po pripojení napájania.
Návod na montáž:
Pri dodržaní zásad a pravidiel o zachovaní polarity elektrických prvkov, by mal obvod po osadení ihneď pracovať. Po pripojení
vstupného signálu (výstup zo zosilňovača), Vám ostáva už len nastaviť citlivosť pomocou P1,P2.

http://www.sos.sk/a_info/resource/p/ne012.pdf
TomasHC
05.12.09,06:32
GND - minus (nula) napajania
Occ - to bude asi Ucc - plus napajania
Lavy in a pravy in - signalne vstupy - lavy a pravy kanal

Ale ak nedokazes zapojit ani toto, tak sa celkom obavam o Tvoju elektrikarsku karieru :)
Fero11
05.12.09,06:53
skor by sa to dalo vidiet so schemy....
S toho plosaka vidno, ze napajanie mas sustredene v strede plosaku a vstupy po krajoch pri trimroch
tomas67
05.12.09,11:03
Ďakujem za pomoc, už mi to ide.
pistik71
06.12.09,13:43
Ale ak nedokazes zapojit ani toto, tak sa celkom obavam o Tvoju elektrikarsku karieru :)

Kazdy nejako zacinal, skor by clovek mohol obdivovat, ze v dnesnej dobe ked sa uz da kupit od cinana vsetko, si niekto este kupi nejaku stavebnicu a sam si to pospajkuje. U mna ma + :)
TomasHC
06.12.09,17:45
Kazdy nejako zacinal, skor by clovek mohol obdivovat, ze v dnesnej dobe ked sa uz da kupit od cinana vsetko, si niekto este kupi nejaku stavebnicu a sam si to pospajkuje. U mna ma + :)

No ved aj u mna ma + ;) Tiez som doma bastlil LED-metre, zosiky a podobne. Ide ale o to, ze by bolo dobre zacat s tym co je Ucc a GND :)
pistik71
06.12.09,21:01
No ved aj u mna ma + ;) Tiez som doma bastlil LED-metre, zosiky a podobne. Ide ale o to, ze by bolo dobre zacat s tym co je Ucc a GND :)

Ja ked som svojho casu zacinal, tak som akurat vedel ze elektrina kope :)
Ale stale si spominam na to, ked som dal nieco dokopy a ono to fungovalo! :rolleyes:
tomas67
07.12.09,14:33
To aj ja som zistil že elektrina kope, keď som ako tretiak na ZŠ dal klinec do zástrčky.