Strafe
04.12.09,23:39
Dobry den,

mam zivnost poznam ludi ktory maju zaujem o nieco co im ja viem obstarat od inych ludi,ale neviem ako to mam spravit aby sa jedna strana nedozvedela o druhej.Ide o drevo na tony ktore viem zohnat za dobru cenu ale nechcem aby sa tie dve strany navzajom o sebe dozvedeli.Aky je postup co sa posiela ako prve dodaci list alebo faktura??? Dakujem
Dáša_
05.12.09,07:07
No tak ty kúp a potom predaj. Rozdiel v cene bude tvoj zisk.

Ale ak ide o tony, pozor na DPH.
Strafe
05.12.09,11:27
ano ano mam zivnost a som aj platcom DPH tak to je dobre?
marjankaj
05.12.09,11:35
Dobry den,

mam zivnost poznam ludi ktory maju zaujem o nieco co im ja viem obstarat od inych ludi,ale neviem ako to mam spravit aby sa jedna strana nedozvedela o druhej.Ide o drevo na tony ktore viem zohnat za dobru cenu ale nechcem aby sa tie dve strany navzajom o sebe dozvedeli.Aky je postup co sa posiela ako prve dodaci list alebo faktura??? Dakujem

Tomu asi nezabrániš. Ale môžeš predávať za nižšie ceny ako konkurencia. Určite potom budú kupovať radšej od teba.:D
Stanislav 1975
05.12.09,11:36
Tomu asi nezabrániš. Ale môžeš predávať za nižšie ceny ako konkurencia. Určite potom budú kupovať radšej od teba.:D

Ja si tiež myslím,že sa to dozvedia-na Slovensku sa nič neutají...
Dáša_
05.12.09,11:58
ano ano mam zivnost a som aj platcom DPH tak to je dobre?

no tak to je v pohode, drevo kupiš a hneď aj predáš. Zabezpečíš aj dopravu? Alebo kto zabezpečí dopravu - lebo podľa dopravy by sa dalo zistiť, odkiaľ drevo pochádza.
pavol54
05.12.09,12:41
Ak ho v rámci utajenia aspoň dva alebo trikrát preloží tak sa odberateľ od vodičov nič nedozvie a tony a tony dreva sa skrývajú kľudne pod perinou takže o nich nikto nevie. to len pre odľahčenie, v skutočnosti treba spraviť kúpne zmluvy medzi dodavateľom a obchodníkom a medzi obchodníkom a odberateľom a potom mu to drevo môžete aj ukázať . Ja tiež viem kde vyrábajú naftu a je mi to figu platné, od výrobcu ju nekúpim ale len od obchodníka, iba že by som ponúkol lepšie podmienky výrobcovi. tak je to v každom obchode.
JarkaL
05.12.09,12:44
A nemohol by si s nimi uzatvoriť zmluvu o sprostredkovaní? Dohodni sa vopred na podmienkach - X % z ceny odobrateého množstva dreva mesačne.
pavol54
05.12.09,14:55
zmluva o sprostredkovaní je na jednu dodávku a potom si obaja nájdu cestu ako ťa obísť, boli by sprostí aby sa ich zisk zmenšil o sprostredkovateľa, v tom lepšom prípade v tom horšom ani si nepredstavuj. ak to nie obchod o kile fazuliek, potom zmluvy a len cez právnika.
Strafe
05.12.09,19:21
ja zabezpecim dopravu
Dáša_
05.12.09,19:31
ja zabezpecim dopravu

No tak potom žiaden problém, najjednoduchšie a najistejšie - ty nakúp, nalož na svoje autá a odvez odberateľovi. Vlastník dreva vystaví fakturu tebe, ty vystavíš faktúru konečnému odberateľovi
Strafe
05.12.09,19:56
aha Dakujem ale chcel by som sa opytat ak ja najdem odberatela skontaktujem sa so svojim dodavatelom poslem mu objednavku a on mi posle co? fakturu dodaci list kupnu zmluvu ? alebo v akom poradi pojdu po sebe tieto dokumenty?
Dáša_
05.12.09,20:00
aha Dakujem ale chcel by som sa opytat ak ja najdem odberatela skontaktujem sa so svojim dodavatelom poslem mu objednavku a on mi posle co? fakturu dodaci list kupnu zmluvu ? alebo v akom poradi pojdu po sebe tieto dokumenty?

Fakturácia sa môže kľudne udiat v rovnaký deň - zmluvne si dohodneš cenu s odberateľom aj s dodávateľom. Teda vieš, za čo nakúpiš, kedy máš zaplatiť, koľko nakúpiš.

Doma si tým pádom môžeš pripraviť buď komletnú faktúru s množstvom aj cenou, alebo iba hlavičku a pre svojho odberateľa ju vyplníš podľa množstva naloženého dreva. Alebo si u odberateľa dáš potvrdiť iba dodací list a faktúru im pošleš v termíne do 15 dní.
Strafe
05.12.09,23:22
no tak som to aj ja vedel len tuna mi pisali nejake veci ohladom kupnopredajnej zmluvy co som este nikdy v tomto biznise nepocul . . . Dakujem za odpoved Dasa a mohla by si este napisat ako by to bolo keby ja som to riesil cez mail a poslal by som tam svojich vodicov ze ja by som sa prakticky s odberatelom ani nestretol? Musel by som mu poslat fakturu s elektronickym podpisom alebo postou by sa to dalo?
Dáša_
06.12.09,05:51
no tak som to aj ja vedel len tuna mi pisali nejake veci ohladom kupnopredajnej zmluvy co som este nikdy v tomto biznise nepocul . . . Dakujem za odpoved Dasa a mohla by si este napisat ako by to bolo keby ja som to riesil cez mail a poslal by som tam svojich vodicov ze ja by som sa prakticky s odberatelom ani nestretol? Musel by som mu poslat fakturu s elektronickym podpisom alebo postou by sa to dalo?


Dá sa poštou - ale z tvojich otázok mám divný pocit. Ako keby si ešte nikdy nič nekupoval ani nepredával. Je to normálny dodavateľsko-odberateľský vzťah. Platí všetko, čo aj pri iných obchodoch.
Strafe
06.12.09,12:02
Dá sa poštou - ale z tvojich otázok mám divný pocit. Ako keby si ešte nikdy nič nekupoval ani nepredával. Je to normálny dodavateľsko-odberateľský vzťah. Platí všetko, čo aj pri iných obchodoch.

Tak mas pravdu neutajil som to ja som vzdy hladal len odberatelov a ked som ich nasiel uz to vybavil kolega tieto faktury atd ale teraz chcem zacat sam na seba mam kontakty viem zohnat odberatelov aj dodavatelov ale neviem co mam robit potom . . . ale dakujem za vysvetlenie
pavol54
06.12.09,13:41
takto v praxi vyzerá ako sa obíde tretia nepotrebná osoba, mám taký blbý pocit že doteraz ste obchodovali viacerí teraz chceš kolegu vyšachovať aby si sa nemusel deliť, len nevieš ako na to, tak tu hľadáš rozumy. Urob to ako všetci ostatní : naštuduj si obchodný zákonník, zákon o daniach z príjmov, elementárne zásady účtovníctva
Danila
06.12.09,15:24
Dobry den,

mam zivnost poznam ludi ktory maju zaujem o nieco co im ja viem obstarat od inych ludi,ale neviem ako to mam spravit aby sa jedna strana nedozvedela o druhej.Ide o drevo na tony ktore viem zohnat za dobru cenu ale nechcem aby sa tie dve strany navzajom o sebe dozvedeli.Aky je postup co sa posiela ako prve dodaci list alebo faktura??? Dakujem... a ja viem ako!:confused::eek::mad:. Myslela som, že keď tých gaunerov odvolali, že už bude poriadok aspoň na chvíľu. Že naše drevo vzácne nebude horieť za babku v rakúskych krboch. A ajhľa..... kríza, nekríza, Tebe, či vám sa darí furt a stále.....
ludex
06.12.09,15:35
Dobry den,

mam zivnost poznam ludi ktory maju zaujem o nieco co im ja viem obstarat od inych ludi,ale neviem ako to mam spravit aby sa jedna strana nedozvedela o druhej.Ide o drevo na tony ktore viem zohnat za dobru cenu ale nechcem aby sa tie dve strany navzajom o sebe dozvedeli.Aky je postup co sa posiela ako prve dodaci list alebo faktura??? Dakujem

Mám pocit,že Ty vlastne ani nevieš o čom píšeš. Viem-neviem,mám-nemám,rozumiem-nerozumiem. Máš živnosť,a ani nevieš základné veci. Kto ti ju vybavil? Myslím,že sa tu na porade len vykecávaš! :(
Benko
06.12.09,17:32
Dobry den,

mam zivnost poznam ludi ktory maju zaujem o nieco co im ja viem obstarat od inych ludi,ale neviem ako to mam spravit aby sa jedna strana nedozvedela o druhej.Ide o drevo na tony ktore viem zohnat za dobru cenu ale nechcem aby sa tie dve strany navzajom o sebe dozvedeli.Aky je postup co sa posiela ako prve dodaci list alebo faktura??? Dakujem


Pozri si SS.
Strafe
06.12.09,21:43
Pozri si SS.

prosim ta nedas mi svoj e-mail pretoze nemozem este odosielat ss Dik
Danila
07.12.09,04:40
prosim ta nedas mi svoj e-mail pretoze nemozem este odosielat ss DikVe dvou se to lépe táhne........?!?;)