GandamWing
05.12.09,07:49
Prajem pekny den , pracoval som nieaku dobu v Irsku a teraz som sa vratil spat , priatel stale zijuci v irsku a ktory ma bank of ireland my chce vratit peniaze cez internet banking.Ja mam devizovu start konto kartu u VUB s aktivovanym internet bankingom.Chcem sa vas spytat ci mi to moze poslat na tuto moju kartu a ak ano ako dlho trva takyto prevod ? diki za pomoc
arizona
05.12.09,07:01
Ak má priateľ IB, tak Ti môže previesť peniaze na Tvoj účet. Niekedy to trvá pár minút, niekedy cca 30min.
GandamWing
05.12.09,07:22
Takze to funguje ako keby som posielal s Vub do Vub , raz mi uz posielal peniaze ale na matkinu kartu.Museli sme kvoli tomu zabehnut do banky a pytat swift code a este nieco a prislo to do 1 tyzdna
Evanka
05.12.09,07:45
Takze to funguje ako keby som posielal s Vub do Vub , raz mi uz posielal peniaze ale na matkinu kartu.Museli sme kvoli tomu zabehnut do banky a pytat swift code a este nieco a prislo to do 1 tyzdna

Pri zahraničných prevodoch by sa mali udávať aj údaje BIC (SWIFT- medzinárodný identifikačný kód banky) a IBAN (medzinárodné číslo účtu). BIC a IBAN môžeš zistiť v banke, alebo pre VUB jednoduchšie na tejto stránke
http://www.vub.sk/informacny-servis/kalkulacky/vypocet-iban/.
Daj tieto údaje tomu, kto ti bude peniaze prevádzať.
Chobot
06.12.09,21:24
Ak má priateľ IB, tak Ti môže previesť peniaze na Tvoj účet. Niekedy to trvá pár minút, niekedy cca 30min.

Z Írska na účet na SK to určite nebude za pár minút....:cool: skôr za pár dní.
Chobot
06.12.09,21:29
Takze to funguje ako keby som posielal s Vub do Vub , raz mi uz posielal peniaze ale na matkinu kartu.Museli sme kvoli tomu zabehnut do banky a pytat swift code a este nieco a prislo to do 1 tyzdna

Aby sme si ujasnili pojmy - peniaze sa neposielajú na "kartu", ale na účet. Ak teda máš vo VUB vedený účet (je jedno v akej mene, banka platbu prepočíta na menu, v akej je vedený účet), tak stačí ak priateľ urobí medzinárodný prevod (či už z Internetbankingu, ak ho má aktivovaný, alebo osobne v pobočke jeho banky) na tvoj účet. Ty mu musíš len oznámiť tvoj IBAN a SWIFT kód VUB banky (ktorý je SUBASKBX).
mima99
23.11.10,08:35
ahojte, poradte prosim, kvoli problemu s vulkanom mi prisiel sek za naklady navyse od Ryanair. sek je vystaveny na bank of ireland, ale prisiel mi na slovensko ? viete poradit ako ho zpenazit ? dakujem
Chobot
23.11.10,08:50
ahojte, poradte prosim, kvoli problemu s vulkanom mi prisiel sek za naklady navyse od Ryanair. sek je vystaveny na bank of ireland, ale prisiel mi na slovensko ? viete poradit ako ho zpenazit ? dakujem

Treba ísť do niektorej komerčnej banky a dať si šek preplatiť. Oni ti ho zoberú na inkaso, pošlú do Bank of Ireland a po tom, čo BofI šek uhradí, pripíšu ti na účet peniaze znížené o bankový poplatok.

Keby niekto išiel do Írska a predložil šek priamo na pobočke BofI, tak mu vyplatia keš na prepážke bez poplatku.