Inuska17
05.12.09,09:15
ak fakturujem ako s.r.o. za výrobky do ČR, fakturujem s DPH? Som platiteľom dph aj odberateľ v ČR je platiteľom dph.
babi2
05.12.09,08:18
ak fakturujem ako s.r.o. za výrobky do ČR, fakturujem s DPH? Som platiteľom dph aj odberateľ v ČR je platiteľom dph.
Fakturuješ bez DPH, český odberateľ urobí samozdanenie
Inuska17
05.12.09,08:32
Ďakujem, aj keď ja som výrobky vyrobila na území SR a predávam ich do ČR? Takže ja nemusím odviesť daň? ak som fakturovala v októbri s daňou do ČR, ja som zaplatila daň zbytočne, seba som ukrátila, mám spraviť opravné daňové priznanie k DPH?
Zoltán Kovács
05.12.09,09:12
Ďakujem, aj keď ja som výrobky vyrobila na území SR a predávam ich do ČR? Takže ja nemusím odviesť daň? ak som fakturovala v októbri s daňou do ČR, ja som zaplatila daň zbytočne, seba som ukrátila, mám spraviť opravné daňové priznanie k DPH?

Opraviť fa a podať dodatočné priznanie. Opravné priznanie je len do termínu podania riadneho priznania.

A odberateľ nereklamoval fakturáciu s DPH?
Inuska17
05.12.09,12:36
Zatiaľ nereklamoval faktúru s dph.
Inuska17
05.12.09,13:09
Ďakujem, bol by to rozdiel keby nebol ČECH platiteľom DPH? Takže urobiť dodatočné daň.priznanie, čechovi vrátiť hodnotu dph, ktorú už zaplatil spolu so základom.
JarkaL
05.12.09,13:13
Čech si to musí "samozdaniť" českou DPH.
JarkaL
05.12.09,13:14
A ešte by si mala mať ku každej faktúre prehlásenie o dodaní tovaru Českému odberateľovi ním potvrdené, aby si mala doklad, že tovar opustil SR.
Rozalka
05.12.09,13:37
A ja dodám: nezabudni uviesť ho do Súhrnného výkazu za IV.Q.
danushka
05.12.09,14:18
A ešte by si mala mať ku každej faktúre prehlásenie o dodaní tovaru Českému odberateľovi ním potvrdené, aby si mala doklad, že tovar opustil SR.

Ale pokiaľ prevoz tovaru zabezpečovala nejaká tretia strana /dopravná alebo špedičná spoločnosť/, tak potom stačí CMR potvrdenie, kde je pečiatkami potvrdený odosielateľ, odberateľ a dopravná spoločnosť.
Inuska17
05.12.09,14:51
Treba podať súhrnný výkaz za 4Q do 20.1.2009 ale ešte stačí v papierovej forme? Treba to aj oznámiť a ak od nového roka nebudeme dodávať naše výrobky do ČR treba znova vyhotoviť na DÚ prázdny súhrnný výkaz alebo nemusím žiadny?
Rozalka
05.12.09,15:03
Za IV. Q 2009 sa súhrnný výkaz podáva do 25.1.2010.
Na tlačive, zatiaľ nie elektronicky.
NIč netreba oznamovať, "negatívny" SV sa nepodáva.
Inuska17
06.12.09,11:40
Ste poklady, ako to všetko pekne ovládate. Dobre, platí fakturácia bez dane ak síce výrobky fakturujem českej s.r.o., ale výrobky sme doviezli na územie Slovenskej republiky kde táto česká firma stavia?takže tie naše výrobky neopustili územie SR. Aj vtedy treba súhrnný výkaz?
Zoltán Kovács
06.12.09,15:00
Ste poklady, ako to všetko pekne ovládate. Dobre, platí fakturácia bez dane ak síce výrobky fakturujem českej s.r.o., ale výrobky sme doviezli na územie Slovenskej republiky kde táto česká firma stavia?takže tie naše výrobky neopustili územie SR. Aj vtedy treba súhrnný výkaz?

Ak dobre chápem, tak výrobky budú súčasťou nehnuteľnosti na Slovensku. Myslím si, že v tomto prípade sa má fakturovať so slovenskou DPH, aj keď odberateľ má sídlo v ČR.
Inuska17
07.12.09,16:52
Takže by som nemusela robiť ani súhrnný výkaz ak by sa fakturovalo so slovenskou dph?
Zoltán Kovács
07.12.09,17:16
Takže by som nemusela robiť ani súhrnný výkaz ak by sa fakturovalo so slovenskou dph?

Nemusela.
Inuska17
08.12.09,15:03
Ak je česká firma registrovaná pre DPH na Slovensku alebo ak nie je aký to má vplyv pre mňa ako dodávateľa?