teck
05.12.09,10:10
Vie niekto poradit v suvislosti s predajom alkoholu, ci je niekde predpisane max mnozstvo alkoholu, ktore sa podava v pohariku pri predaji v bare? Pocul som niekde, ze nemoze byt v stamperliku pri predaji napr. 0,05 litra ale iba 0,04 litra, je to pravda? A ak tak preco??
Vopred dakujem. :)
Danila
05.12.09,14:41
Vie niekto poradit v suvislosti s predajom alkoholu, ci je niekde predpisane max mnozstvo alkoholu, ktore sa podava v pohariku pri predaji v bare? Pocul som niekde, ze nemoze byt v stamperliku pri predaji napr. 0,05 litra ale iba 0,04 litra, je to pravda? A ak tak preco??
Vopred dakujem. :)Ja som počula, že v pohárikoch by nemal byť vôbec žiaden alkohol, ale čokoládka. Vrchovato.;)
Mária.K.
05.12.09,15:04
Ja som počula, že v pohárikoch by nemal byť vôbec žiaden alkohol, ale čokoládka. Vrchovato.;)
A v tomto prípade by som sa už množstvom absolútne netrápila.:)
misomiso
05.12.09,20:35
v Rusku sa zvycajne nalieva 100g vodky, takze tych nasich 0,05 l je skor pre abstinentov. :)
danushka
05.12.09,21:37
No, aby sme prešli aj k meritu otázky, tak na Tvoju otázku prečo, dostaneš odpoveď ...lebo medveď...
Avšak, ak sa Ty ako majiteľ rozhodneš predávať alko nápoje v 0,04 alebo 0,05 množstvách, tak to musí byť vyznačené v nápojovom lístku a podávať by si to mal v ciachovaných pohároch. Inak si na Tebe zgustne a to veľmi rada SOI a nebude Ťa šetriť :).
Ak sa Ti zdá viac gustovné alko nápoje podávať v krígloch od piva až po samotnú ciachu, nič Ti v tom nebráni...teda myslím tým nejaké obmedzenie zo zákona.
marjankaj
05.12.09,21:39
Ak kvapka nestojí nič, tak mi môžeš nakvapkať aj celý polliter.:---
danushka
05.12.09,21:41
Ak kvapka nestojí nič, tak mi môžeš nakvapkať aj celý polliter.:---

Janko, myslel si do toho krígla?
marjankaj
05.12.09,21:44
Janko, myslel si do toho krígla?

Tak to by som asi nezvládol, ale ochotní kamaráti by sa našli, čo by pomohli.:---
teck
08.12.09,18:09
Hmmm, takze z Vasich komentarov som pochopil, ze asi nik nepocul o ziadnom europskom predpise na 0,04 l mnozstvo... Takze mozme kludne nalievat 0,05 cl...Uz len som zvedavy, ci to nebude vadit uradu pre metrologiu alebo ŠOI-ke... Bez vanku sa ani listocek na strome nepohne a kedze som to pocul, preto ma to zaskocilo... :confused: