jackaninm
05.12.09,12:32
Zdravím všetkých.Potreboval by som návod ako odstrániť položku "spustiť ako..."v ponuke!Tak napríklad .Ta položka je ak kliknem pravým tlačidlom myši na internet explorer a v ponuke je "spustiť ako...(XP), alebo "spustiť ako správca"vo (VISTA).Bude to niekde v registroch ale neviem kde.Za radu pekne dakujem!
sondaw
05.12.09,11:54
Nevím, proč chceš položku odstranit v registru, jestli ti jde jen o úpravu kontextové nabídky, stáhni si prográmek Shell Extension Manager a zakaž všechno, co v kontextu zobrazovat nechceš
http://www.nirsoft.net/utils/shexview.html
jackaninm
05.12.09,12:07
Nemusí to byť odstránené v registri,len aby ta ponuka "spustiť ako" nebola.Aby som vysvetlil cieľ:V počítači mám Strážcu systemu v ktorom je zakázaná stránka pokec.sk, a cez položku "spustiť ako"ta stránka načíta.Čiže obíde tohto strážcu.Ten soft stiahnem a pozriem na to!
jackaninm
05.12.09,13:53
Zakazal a povolil som vsetky položky kontextoveho menu,aj internet exploreru formou pokus-omyl,ale "spustit ako spravca" sa mi nepodarilo nájsť.Pomozeš mi!
sondaw
05.12.09,14:35
Ahoj, tak jsem to hledala v registru nápovědě i googlu, nikde nic není. Kolega mi řekl, že to normálně zakázat nejde, nesměl bys být přihlášený jako administrátor, potom by otevření vyžadovalo heslo.
Ale stejně to nechápu, jakoukoliv stránku můžeš přece zablokovat v prohlížeči - konkrétní server nebo adresu, potom by se ti nic nemělo otevírat