ZlaticaB
05.12.09,15:11
Rada by som sa spýtala ako je to u Vás. Minulého roku keďže sa prechádzalo na euro vyplatili sme na škole výplaty za december už v decembri, celkom sa nám to osvedčilo v januári už to bolo v pohode, radi by sme tak urobili aj tento rok ale počula som, že je to porušenie rozpočtových pravidiel a decembrové výplaty sa musia vyplatiť až v januári. učtovníctvo vedieme ako nezisková organizácia.
susann2
05.12.09,14:31
Rada by som sa spýtala ako je to u Vás. Minulého roku keďže sa prechádzalo na euro vyplatili sme na škole výplaty za december už v decembri, celkom sa nám to osvedčilo v januári už to bolo v pohode, radi by sme tak urobili aj tento rok ale počula som, že je to porušenie rozpočtových pravidiel a decembrové výplaty sa musia vyplatiť až v januári. učtovníctvo vedieme ako nezisková organizácia.
Áno je to porušenie rozpočtových pravidiel zákona 523//2004 Z.z. § 26 ods.3.
ZlaticaB
05.12.09,15:13
Ďakujem ale nepotešila si ma
ZlaticaB
05.12.09,15:16
Je to aj v prípade ak ide o neziskovú organizáciu?
susann2
05.12.09,15:37
Je to aj v prípade ak ide o neziskovú organizáciu?
Nie. Rozpočtové pravidlá sa týkajú hospodárenia finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu, rozpočtových a príspevkových organizácii.
ZlaticaB
05.12.09,15:52
Čiže keď sme cirkevná škola, ktorá síce hospodári s prostriedkami štátneho rozpočtu ale je to nezisková organizácia - nás sa to potom netýka. Je to tak?
susann2
05.12.09,16:27
Čiže keď sme cirkevná škola, ktorá síce hospodári s prostriedkami štátneho rozpočtu ale je to nezisková organizácia - nás sa to potom netýka. Je to tak?
Áno. Zákon o rozpočtových pravidlách sa vás netýka, koho sa týka je to uvedené v § 1 zákona 523/2004 Z.z.