gurma
05.12.09,16:44
Mám pár milionov poraďte v čom podnikať?
ZlaticaB
05.12.09,16:05
Hmm.. to sú príjemné starosti. Čo tak otvoriť nejaký salón - kadernícky, kozmetický atď
gurma
05.12.09,16:18
18 rokov podnikám v gastronomii s kaďerníctvom veľmi nemám skúsenosť.
Dantess
05.12.09,16:39
Poskytni nizko urokovu pozicku mne, aby som mohol odkupit priestor kde podnikam :D Rád poskytnem masáže zadarmo kým to nesplatím :D
Keď má niekto vela penazi, tak sa z nich velmi lahko da spravit ešte viac...
Generalissimus
05.12.09,16:52
Asi by som sa v tvojom prípade zameral na služby. Poslendý rok a pol som stále viac a viac presvedčený, že vyrábať hocičo na slovensku prestáva mať zmysel...
Ceny padajú a padajú, náklady rovnaké poprípade vyššie, podpora štátu nulová kam to speje? Aj našu činnosť začíname presmerovávať pomaly ale isto len na obchodovanie, len mi je ľúto tých ľudí čo tu dlhé roky pracujú...
mona091
05.12.09,17:27
ti, co maju par milionov - volnych, tie momentalne ukladaju na istotu - vkladove produkty, a nadalej pokracuju v svojej cinnosti, ktorou tych par melko zarobili
Stefan2005
05.12.09,17:42
18 rokov podnikám v gastronomii ...

Predpokladám, že tu si nadobudol tie milióny. Tak potom prečo opúšťať to, čo takto dobre vynáša. Predpokladám, že aj budúcnosti po kvalitných gastronomických službách bude dopyt...
jozka56
05.12.09,18:20
Mám pár milionov poraďte v čom podnikať?
Načo podnikať, veď si ich užívaj:)
gurma
06.12.09,07:34
Štefan 2005 buď si instý že tie peniaze sú zarobené tu a sú doslova vydreté .Ráno budík 4...15 a perinou sa prehodíš o 23.OOhod.
Jožka 56 peiaze si užívať dobre rozfrckáš ich raz dva ale toto nieje moja predstava.
Dantess
06.12.09,07:41
Štefan 2005 buď si instý že tie peniaze sú zarobené tu a sú doslova vydreté .Ráno budík 4...15 a perinou sa prehodíš o 23.OOhod.
Jožka 56 peiaze si užívať dobre rozfrckáš ich raz dva ale toto nieje moja predstava.
otázka je, či sú v eurách, alebo kurunách tie milióny. Pretože ak v eurách, tak minúť pár milión eur nieje lahke ak si to nedas ako predsavzatie. Investuj do toho na čom si to zarobil, lenže si zožen aj prevadzkara a ty si už len užívaj. Je veľa vecí kam sa peniaze dajú minúť. Zober si, že zomrieš o mesiac a nič z toho nebudeš mať. Už si drel dosť, tak si kúp domček, auto, choď na pár dovoleniek a aj keď zomrieš, tak nebudeš lutovať :D
Prepáč to prirovnanie so smrťou, ale myslím si, že ľudia si neuvedomujú pominuteľnosť života... Neviem koľko máš rokov, ale každý má a musí mať svoje sny, tak si ich splň. Mojim je cesta okolo ameriky typickým americkým autom. Spoznať všetky mestá aj malé dedinky s počtom obyvateľov 10 :) Aj toto je jeden z dovodov prečo vstavam skoro a chodim spavat neskoro.
klaun
07.12.09,18:18
Hľadáme investora na vydanie kartovej zberateľskej hry. Je overená v PC verzii a má v sebe veľký potenciál. Rozhodli sme sa podporovať slovenské talenty a toto je prvá vec s ktorou chceme ísť na trh. Je to relatívne nízkonákladová záležitosť, takže investor si nás môže preveriť pri malom riziku. Sme síce nová firma, no v tejto oblasti máme dobrý prehľad a v talóne aj ďalšie hry. Je načase prestať nakupovať drahé licencie na spoločenské hry zvonka a podporiť nemenej šikovných slovenských autorov. Nie zanedbateľnou vecou je aj to, že spoločenské hry sú na prudkom vzostupe na celom svete, čiže je to zaujímavá investícia pre niekoho, kto si chce zhodnotiť financie.
esite
08.12.09,10:40
to klaun :

Ked to rozbehnete kontaktuj ma -> mal by som vynikajuce odbitisko na taketo veci
klaun
08.12.09,10:59
Správa pre Esite:

Hra je pripravená do výroby. Realizovať sa môže viacerými spôsobmi.
Ja ťa ešte nemôžem kontaktovať (nedá sa mi poslať SS-ka) - som tu krátko. Tak ma prosím kontaktuj ty. Vianoce sú pred dverami, čas na najlepšie zhodnotenie sa kráti. Vďaka.
domenico.office
08.12.09,17:45
http://www.youtube.com/watch?v=XzRIIu51jho

Čo tak investovať do takéhoto niečoho? Hm? Nahrať CD, presadiť sa v rádiach.... , hrať na festoch.
katarina.j
08.12.09,18:14
http://www.youtube.com/watch?v=XzRIIu51jho

Čo tak investovať do takéhoto niečoho? Hm? Nahrať CD, presadiť sa v rádiach.... , hrať na festoch.
No myslím že dnešný trh je presyteny niecim takym, ved pozri sa na Superstar-velkolepy projekt kazdy rok a po roku su z nich ake "hviezdy"? spev ich bavi počas suťaže a po nej tak po prve CD, toto nie je o hobby a laske k spevu, teraz je to skôr o peniazoch.ked pozries spätne, tak ktory slov.spevak je "zazobaná" hviezda? takmer vsetci maju hypoteky na krku....skôr sa mi pozdava uplatnenie v oblasti PC, teraz je taka doba-vsetko je o počit.sieťach a programoch...
domenico.office
08.12.09,18:43
Zadávateľ píše, že chce investovať.... ohlásil som sa s ponukou, poznám veľmi dobre, aký je slovenský trh, niečo som už okolo toho prežil. Superstar ma nezaujíma, v konečnom dôsledku je to zárobkový podnik pre pár jednotlivcov.
Daju
08.12.09,19:15
Čo takto zainvestovať do zimného lyžiarskeho strediska - možno tú časť strediska zameranú na gastronómiu. Poznám lokalitu, kde je fajn zima - dá sa vybudovať menšie stredisko.
klaun
09.12.09,08:14
Porozmýšľaj nad tým, čo ťa baví a čo by si rád robil. Chceš ich zhodnotiť sám, alebo chceš, aby ich zhodnotil niekto druhý. V každom prípade úspech závisí od dvoch základných faktorov: čo baví teba a komu to slúži. Ty si mal úspech v gastronómii preto, lebo ťa to asi baví a prospelo to mnohým ľuďom. Dobré jedlo je v prvom rade gurmánsky zážitok a nepoznám nikoho, kto by z toho nemal úžitok. Preto sme sa aj my rozhodli robiť moderné spoločenské hry slovenských autorov. Má to dobrý vplyv na rodinné a priateľské vzťahy. Veď ľudia sa odjakživa potrebovali dobre najesť a zabaviť. Ak napíšeš sem na fórum, alebo mne do súkromnej správy, čo ťa baví a akou cestou (či ty, či niekto druhý) má tvoje financie zhodnotiť, budem ti vedieť lepšie poradiť.
holos
09.12.09,12:54
moje zameranie nieje ďaleko od gastronómie no tichý spoločník by sa zišiel a netreba milióny stačí pár tisíc eur. viac info mailom ak by si chcel.
Filip Glasa
09.12.09,13:26
takýmto spôsobom - hľadaním podnikateľa, alebo nápadu cez internet o tie peniaze akurát tak prídeš. Neurobíš zle ani keď s tými peniazmi nič neurobíš :-)
Nechaj si ich na termiňáku a zatiaľ sa vyvaruj investíciám a podnikaniu. Drvivá väčšina ľudí, ktorí chcú peniaze zhodnotiť si ich znehodnotia ešte rýchlejšie sami, ako by im to stihla znehodnotiť inflácia.
Bagio
09.12.09,14:11
Zelam pekny den. Mozno je to naivne pisat,ale predsa skusim. Mam rozpracovany jeden internetovy projekt do ktoreho sa ja osobne neviem pustit kvoli nedostatku financii,nakolko som student na vysokej. Po viacerych ohlasoch som sa uistil ze projekt by mal buducnost. Hladam aj touto cestou investora ktory by mozno mal zaujem sa stretnut a dovolil mi projekt mu predstavit.Viac informacii cez pm
Miwoslav
09.12.09,15:38
Asi takto by som poradil. V prvom rade sa treba zamyslieť nad perspektívou produktu a jeho potenciálom a to v desiatkach rokov. Hľadať produkt, ktorí ľahko vyrobím a jednoducho dodám zákazníkom. Svet sa globalizuje ale tým sa vytvárajú aj možnosti. Aj jednoduchá služba môže mať veľký potenciál. Príklad takej služby: vyhľadávanie stránok :) Pridávam tu link na článok o 500 najrýchlejšie rastúcich spoločnostiach za posledných 5 rokov: link my nedovolilo pridať škoda a keď si pozrieme rebriček 10 zistíme napríklad to že su tam 2 spoločnosti čo z Vašich fotografii vyrobia fotoalbum. To znamená, že na takejto jednoduchej službe, ktorá má však veľký potenciál sa dá veľmi pekne rásť. Takže možnosti sú asi také sledujem komu sa darí a skopírujem. Poprípade aplikujem na čosi podobné :)
Bagio
09.12.09,16:15
Miwoslav ma uplnu pravdu. Tiez si myslim,ze na Slovensku su stale internetove sluzby verejnosti na bode mrazu. Je tu par fain stranok ktore nam poskytnu nieco ale stale to nie je ono.
pavol54
12.12.09,15:39
Ja keby som mal milión tak už nič nerobím a to nehovorím o páre miliónov dám ich na termínovaný vklad s 3 % z jedného milióna mi vyjde na mesiac 2500,-€ no nevykašlal by som sa na podnikanie a to ešte nehovorím o známych ktorým požičiam za polovičku toho čo pýta banka a keby som minul každý mesiac z vkladu 5000,-€ tak mi to vydrží na 200 rokov, len poraď kde sa dá tvrdo makať tak že za max 20 rokov ušetrím 1 milión hneď zahodím podnikanie a už tam idem makať.
pavol54
12.12.09,15:44
opravujem 200 mesiacov nie rokov
misomiso
12.12.09,20:04
Takže možnosti sú asi také sledujem komu sa darí a skopírujem. Poprípade aplikujem na čosi podobné :)

No keby to takto fungovalo, tak uz sme vsetci miliardari. :). V kopirovani sme vsetco doma, tam nevidim problem. Lenze ono to akosi nefunguje, zarobia vzdy iba ti prvi. Co to brani skopirovat www.zoznam.sk, www.reality.sk alebo www.autovia.sk? Brani to to, ze nik z navstevnikov nebude vidiet najmensi dovod navstevovat nejaky klon osveceneho a dobre fungujuceho originalu.
Stanislav 1975
12.12.09,20:08
Ja navrhujem niečo úplne iné a tutovku- ísť do Monaca do kasína, dňa 21.1.10, ísť k stolu číslo 14 a presne o 15.00hod.všetko staviť na červenú a je to hneď zdvojnásobené a bez práce...:cool:
wagner
12.12.09,20:19
Ja navrhujem niečo úplne iné a tutovku- ísť do Monaca do kasína, dňa 21.1.10, ísť k stolu číslo 14 a presne o 15.00hod.všetko staviť na červenú a je to hneď zdvojnásobené a bez práce...:cool:
Stanko, už máš objednanú letenku? Lebo keď si to tu prilepil, za chvíľu budú lietadlá obsadené.
jozka56
12.12.09,20:27
Štefan 2005 buď si instý že tie peniaze sú zarobené tu a sú doslova vydreté .Ráno budík 4...15 a perinou sa prehodíš o 23.OOhod.
Jožka 56 peiaze si užívať dobre rozfrckáš ich raz dva ale toto nieje moja predstava.
Užívať si peniaze, neznamená ich rozfŕcanie, to by som si nedovolila navrhnúť:).
Stanislav 1975
12.12.09,20:49
Stanko, už máš objednanú letenku? Lebo keď si to tu prilepil, za chvíľu budú lietadlá obsadené.

:D
inak zabudol som som, 20% pre mňa ako provízia za dobrú radu a keď to náhodou nevyjde,tak nevadí-hra je hra a sú aj doležitejšie veci v živote ako peniaze...:D
napr.také zdravie-kašlať na miliony,hlavne nech sme zdraví,ta ne?
Miwoslav
12.12.09,23:56
Ja si naozaj myslím, že základ je kopírovať :) Garantujem ti ze keby si dokazal skopirovať tie w e b y co si napísal tak si milionár. :) Nemyslím skopirovať tu stránku čo vidíš ale to všetko čo je zatím, čo spravili aby boli úspešny. Skratka vedia to robiť. Si len zober ked kúpil Telekom z o z n a m hned spadli dole lebo ty nový ludia to uz nevedia robiť. A v čechách kde zostal pôvodny majiteľ je z o z n a m jednička ani g o o g l sa nechyta nema šancu poraziť v službach vyhľadávania v Čechách zoznam.
gurma
13.12.09,09:28
klaun,aká je nízkonákladová položka inak povedané koľko financií treba,aby sa tento projekt ujal.Musel by si ma dostať do obrazu,lebo gastro a predaj spoločenských hier je niečo iné.
misomiso
13.12.09,10:07
Ja si naozaj myslím, že základ je kopírovať :) Garantujem ti ze keby si dokazal skopirovať tie w e b y co si napísal tak si milionár.

To sa neda skopirovat. Nevstupis dva krat do tej istej rieky. Nieco ine je zakladat zoznam.sk niekedy v 90-rokoch a nieco ine dnes, ked je pokuka na webe uz niekde uplne inde. To je ako keby si dnes chcel zacat vyrabat Skodu 110, ktora bola svojho casu velmi uspesna (ako inak, ved neboli ine auta).

Na kopirovani zalozili svoj biznis plan Cinania. Im to ako tak ide, ale iba preto, ze vedia ponuknut 50 x nizsie ceny. Inak nie.
profesional
15.12.09,11:15
Zaklad v podnikani v 21. storoci je odlisit podnik aj produkt. Mas skusenosti v gastronomii, ktore maju urcite vacsiu hodnotu ako peniaze ktore chces investovat. Tak preco to nespojit? V gastronomii mozes ostat. Avsak ako tu niektori spravne podotkli, treba sa zameriavat viac na sluzby nez na samotny vyrobny produkt. Na tvojom mieste by som zalozil restauraciu alebo obdobne zariadenie ktore bude ponukat to, co v konkretnom meste neponuka nikto. Ak budes podavat slusne porcie, tak si pis, ze sa to okamzite rozkrikne a o zakaznikov nudzu mat nebudes. To je ale len prva cast planu. Druha cast planu je nechat pracovat inych a predavat dalej len svoje skusenosti. Nic ti nebrani vypracovat k restauracii cely franchisingovy kocenpt a predavat dalej franchizu. V gastronomii je najvasia pravdepodobnost presadenia sa novej franshisingovej koncepcie. A nech to nie je len teoria, skusim jeden napad. Ja viem, niektori mi tu urcite napisu ze ak si myslim ze je to taky uzasny napad, ze preco som ho uz nezrealizoval sam ale preco ho tu pisem. Odpoved je jednoducha. Idei a moznosti mam vela. A preto si vyberam. Co neznamena ze tie co som si nevybral su zle. Ale podme k tej idei. Urcite poznas siet restauracii McDonalds. Oni sa sice tvaria ze predavaju americku stravu, ale to nie jepravda. Myslis si, ze dostanes v Bratislave niekde original americku stravu? Nemyslim uvarenu v USA. Myslim taku ktora je americka receturou. VIes co by dnes ludia dali v Bratislave za poriadne americke ranajky? Vela ludi by sa dnes rado stravovalo vonku aj rano. Problemom je ze rano od 6.30 do 07.30 su v Bratislave otvorene len 3 podniky z toho 2 nepodavaju ziadne ranajky. Nikde neponukaju americku morku, ani nic ostatne. A pritom v Bratislave, Viedni, Budapesti a okoli do 100 km (to je vydialenost ktoru su ochotni ludia precestovat za jedlom aspon raz za cas) zije viac ako 60.000 americanov a anglicanov (podobne stravovacie navyky) a ked si k tomu vezmes ze aj slovakom, alebo aspon casti z nich sa americka strava viac ako pozdava, mas vopred jasny velmi slusny kupyschopny dopyt. Nevravim, ze mas zrealizovat prave toto. Chcel som ta proste inspirovat. AK by si chcel hodit o tom rec, tak napis. (Ziadne peniaze nechcem - iba rad hovorim s ludmi co maju ambicie este nieco dokazat).
jpokorny
19.12.09,13:17
Ja by som podnikal vo výpalníctve, len ked dôjde faktúra za PHM čo potom?
profesional
11.02.10,16:09
Tak potom ked dojde faktura za PHM, budes musiet kupit nejaku tu kyselinku.
Laco-monter
11.02.10,16:15
Zaklad v podnikani v 21. storoci je odlisit podnik aj produkt. Mas skusenosti v gastronomii, ktore maju urcite vacsiu hodnotu ako peniaze ktore chces investovat. Tak preco to nespojit? V gastronomii mozes ostat. Avsak ako tu niektori spravne podotkli, treba sa zameriavat viac na sluzby nez na samotny vyrobny produkt. Na tvojom mieste by som zalozil restauraciu alebo obdobne zariadenie ktore bude ponukat to, co v konkretnom meste neponuka nikto. Ak budes podavat slusne porcie, tak si pis, ze sa to okamzite rozkrikne a o zakaznikov nudzu mat nebudes. To je ale len prva cast planu. Druha cast planu je nechat pracovat inych a predavat dalej len svoje skusenosti. Nic ti nebrani vypracovat k restauracii cely franchisingovy kocenpt a predavat dalej franchizu. V gastronomii je najvasia pravdepodobnost presadenia sa novej franshisingovej koncepcie. A nech to nie je len teoria, skusim jeden napad. Ja viem, niektori mi tu urcite napisu ze ak si myslim ze je to taky uzasny napad, ze preco som ho uz nezrealizoval sam ale preco ho tu pisem. Odpoved je jednoducha. Idei a moznosti mam vela. A preto si vyberam. Co neznamena ze tie co som si nevybral su zle. Ale podme k tej idei. Urcite poznas siet restauracii McDonalds. Oni sa sice tvaria ze predavaju americku stravu, ale to nie jepravda. Myslis si, ze dostanes v Bratislave niekde original americku stravu? Nemyslim uvarenu v USA. Myslim taku ktora je americka receturou. VIes co by dnes ludia dali v Bratislave za poriadne americke ranajky? Vela ludi by sa dnes rado stravovalo vonku aj rano. Problemom je ze rano od 6.30 do 07.30 su v Bratislave otvorene len 3 podniky z toho 2 nepodavaju ziadne ranajky. Nikde neponukaju americku morku, ani nic ostatne. A pritom v Bratislave, Viedni, Budapesti a okoli do 100 km (to je vydialenost ktoru su ochotni ludia precestovat za jedlom aspon raz za cas) zije viac ako 60.000 americanov a anglicanov (podobne stravovacie navyky) a ked si k tomu vezmes ze aj slovakom, alebo aspon casti z nich sa americka strava viac ako pozdava, mas vopred jasny velmi slusny kupyschopny dopyt. Nevravim, ze mas zrealizovat prave toto. Chcel som ta proste inspirovat. AK by si chcel hodit o tom rec, tak napis. (Ziadne peniaze nechcem - iba rad hovorim s ludmi co maju ambicie este nieco dokazat).
Nemáš prehľad, jeden bufet,či bistro na aut.stanici Slovnaft-Vlčie Hrdlo
ponúka raňajky už od 5:00 !
Je to však 4 cenová skupina bez obsluhy. (!)
Ak ideš do práce a škvrka Ti riadne v bruchu,tak zješ hocičo a vobec Ti nevadí použitý servis.
vmsux
13.02.10,08:23
Zaklad v podnikani v 21. storoci je odlisit podnik aj produkt. Mas skusenosti v gastronomii, ktore maju urcite vacsiu hodnotu ako peniaze ktore chces investovat. Tak preco to nespojit? V gastronomii mozes ostat. Avsak ako tu niektori spravne podotkli, treba sa zameriavat viac na sluzby nez na samotny vyrobny produkt. Na tvojom mieste by som zalozil restauraciu alebo obdobne zariadenie ktore bude ponukat to, co v konkretnom meste neponuka nikto. Ak budes podavat slusne porcie, tak si pis, ze sa to okamzite rozkrikne a o zakaznikov nudzu mat nebudes. To je ale len prva cast planu. Druha cast planu je nechat pracovat inych a predavat dalej len svoje skusenosti. Nic ti nebrani vypracovat k restauracii cely franchisingovy kocenpt a predavat dalej franchizu. V gastronomii je najvasia pravdepodobnost presadenia sa novej franshisingovej koncepcie. A nech to nie je len teoria, skusim jeden napad. Ja viem, niektori mi tu urcite napisu ze ak si myslim ze je to taky uzasny napad, ze preco som ho uz nezrealizoval sam ale preco ho tu pisem. Odpoved je jednoducha. Idei a moznosti mam vela. A preto si vyberam. Co neznamena ze tie co som si nevybral su zle. Ale podme k tej idei. Urcite poznas siet restauracii McDonalds. Oni sa sice tvaria ze predavaju americku stravu, ale to nie jepravda. Myslis si, ze dostanes v Bratislave niekde original americku stravu? Nemyslim uvarenu v USA. Myslim taku ktora je americka receturou. VIes co by dnes ludia dali v Bratislave za poriadne americke ranajky? Vela ludi by sa dnes rado stravovalo vonku aj rano. Problemom je ze rano od 6.30 do 07.30 su v Bratislave otvorene len 3 podniky z toho 2 nepodavaju ziadne ranajky. Nikde neponukaju americku morku, ani nic ostatne. A pritom v Bratislave, Viedni, Budapesti a okoli do 100 km (to je vydialenost ktoru su ochotni ludia precestovat za jedlom aspon raz za cas) zije viac ako 60.000 americanov a anglicanov (podobne stravovacie navyky) a ked si k tomu vezmes ze aj slovakom, alebo aspon casti z nich sa americka strava viac ako pozdava, mas vopred jasny velmi slusny kupyschopny dopyt. Nevravim, ze mas zrealizovat prave toto. Chcel som ta proste inspirovat. AK by si chcel hodit o tom rec, tak napis. (Ziadne peniaze nechcem - iba rad hovorim s ludmi co maju ambicie este nieco dokazat).

Velmi dobry napad, oplati sa nad nim zamysliet. Pridavam nieco podobne a mozno jednoduchsie. Restauracia/fastfood Nordsee v pesej zone Bratislavy. Take podniky su v BA tusim dva, ale kvalitou daleko zaostavaju za nemeckymi. V pesej zone je vela turistov a aj Slovakov, ktori by tam chodili. A dalej v SR nieje Starbucks, myslim si, ze to by bol tiez uspesny produkt.
pallatinus
14.02.10,07:50
No vidíš a já mám project ,a výrobok ktorý na trhu v Europě /!!!/ není a přesto nejsou peníze na rozjezd a kde je spravedlnost :-))
gggggg
14.02.10,08:45
Fotovoltaika.....
Laco-monter
14.02.10,11:48
Velmi dobry napad, oplati sa nad nim zamysliet. Pridavam nieco podobne a mozno jednoduchsie. Restauracia/fastfood Nordsee v pesej zone Bratislavy. Take podniky su v BA tusim dva, ale kvalitou daleko zaostavaju za nemeckymi. V pesej zone je vela turistov a aj Slovakov, ktori by tam chodili. A dalej v SR nieje Starbucks, myslim si, ze to by bol tiez uspesny produkt.

Ja som sem-tam chodil do ázijského bistra na Miletičke.

A bol som spokojný .;)
Filip Glasa
14.02.10,12:43
ázijské bistro potrebuje:

1. lacnú pracovnú silu z ázie, najlepšie načierno
2. lacné konzervované a mrazené suroviny z ázie, najlepšie pašované

ak máš kontakty a vieš ako dovážať vyššie popísané položky, tak hor sa do toho :)
555555
15.02.10,05:47
Ahoj.Ja by som začala podnikať vo vzdelávaní, kreatívnych kurzoch, dennom stacionári pre starých ľudí,prípadne by si mohla zamestnať zopár ľudí a vyrábať nejaké veci,ktoré by si posielala napríklad do Haiti,alebo do Afriky.Čo ty na to ?
Dáša_
16.02.10,07:28
Ahoj.Ja by som začala podnikať vo vzdelávaní, kreatívnych kurzoch, dennom stacionári pre starých ľudí,prípadne by si mohla zamestnať zopár ľudí a vyrábať nejaké veci,ktoré by si posielala napríklad do Haiti,alebo do Afriky.Čo ty na to ?
pracujem v podobnej oblasti už hodne dlho. A ver mi, toto je skôr na rozlučenie sa s peniazmi ako na podnikanie :)) Toto ťa musí baviť, živiť ťa musí niekto alebo niečo iné.
lea8910
16.02.10,09:04
Ahoj Gurma, keby som bola na tvojom mieste, tiež by som rozmýšlala podobne,keďže máš prax, maš peniaze a chceš ich investovať do podnikania,pretože je to največšia možnosť zhodnotenia peňazí. To že je tu kríza je super,lebo je vyčistený trh od kadeakých zbohatlíkov, a najlepšia možnosť presadiť sa. Keďže máš už skúsenosti, v klude by si mohol byť na čele večšej spoločnosti ,ako pasívny účastník. Čo by ti zabezpečilo asoň čiastočný oddych ,ale aj stabylný príjem,preto sa mi páčil príspevok od Profesionala, je vidieť že sa vyzná. Čiže to je jedno v akom sektore, ale cez franchisingovú firmu. Keď aj to nemusí byť cez zahraničnú spoločnosť na odkúpenie licencie.Padali tu tiež dobré nápady v gastro,tak to proste dáko pospajať.
Ja by som si vytvorila franchisingovú zmluvu, tak že by som dala príležitasť drobným podnikateľom ktorý majú chuď ,ale nemajú peniaze..ja by som im peniaze dala samozrejme s úrokom by to splácali ,zároveň by mi vyplácali % zo zisku. Ale hlavná podstata sposob výroby napr. v gastro by bola spoločná ,využili by sa tu tvoje skúsenosti.Takto by to bolo obojstranne výhodné aj pre teba aj pre podnikateľov, a hňeď ti tu niektorý reagovali.
cagica
16.02.10,09:28
Ja mám iný probém - chcem otvoriť prevádzku a chýbajú mi peniaze - tá preávdzka nemá nič s výrobou - ide o služby. Chcem zobrať pôžičku - 13000€ a banka potrebuje ručiteľa - to nie je všetkoí mala som už asi 5-tich ručiteľov a jeden je mladý, drúhý má pôžičku ...pritom majú stabilné pracovné miesta - to je naša zlatá demokracia. Ale ak sa chceš realizovať, môžeš to skúsiť s cestovným ruchom - mám na predaj chatu v tesnej blízkosti lyžiarskych vlekov v atraktívnom prostredí. Popremýšľaj a odpíš!
Mikael
22.02.10,13:18
gurma

ak mas skutocne zaujem investovat peniaze, tak ti poradim najlepsiu investiciu aku poznam. investuj do svojho vlastneho vzdelania. myslim tym vzdelania ako investovat peniaze. dnes existuju neobmedzene moznosti a investicia bude spociatku ovela narocnejsia na cas nako na peniaze, ale vyplati sa. kvalitnym vzdelanim dosiahnes to ze uz nebudes musiet hladat ziadny napad. konzervativne investicne a obchodne strategie ti mozu priniest 20-30 % rocne a budes velmi rad ze si to dosiahol sam bez prehnaneho rizika , ktore sa ponuka v oblasti investovania do inych ludi.

ak si dokazal v gastronomii podnikat 18 rokov a ako pises boli to roky oddrete, zasluzil by si si uz chvilku kludu. a preto si myslim ze prave toto by mohla byt zaujimava cesta ako ho dosiahnut. a konecne zacat venovat cas aj zalubam a oddychu.
jano73
08.03.10,16:44
Ja si myslím že človek ktorý ma zvyšné miliony a získal ich podnikaním v gastronomii musí byť veľmi šikovný a rozhľadený. Bez veľkého množstva šikovných nápadov a driny to nejde. Takýto človek má dosť vlastných nápadov inak by nemal miliony. Preto si myslím že táto otázka tu bola vložená len tak, ale niekto tu snáď nájde inšpiráciu pre svoj biznis.
fch
13.03.10,04:28
15 rokov robím v odpadoch, tie budú stále a vždy! technológia ide aj tu dopredu a investícia sa vždy vráti.
MatkoFM
17.03.10,06:04
:) Je pekne že máš pár milionov. Ak ich chceš dalej otočiť, treba zvážiť viacero vecí, spraviť štúdiu, prieskumy, ... ked sa už rozhodneš že čo.. tak marketing.. atd... Ja by som určite skúsil ponúknuť tovar/službu ktorá na trhu ešte nie je, alebo ked aj je, tak nie je taká známa. Ponúknuť niečo, čo ešte konkurencia neobjavila ;)

Alebo to investuj do umeleckých diel, pozemkov, poprípade si sprav výlet na mesiac :D
Ľaľa
24.03.10,11:15
15 rokov robím v odpadoch, tie budú stále a vždy! technológia ide aj tu dopredu a investícia sa vždy vráti. Podnikáš sám, alebo si zamestnaný v nejakých zberných surovinách?
Tartarus
24.03.10,16:42
No ja by som mal nápad
Písal ste že v gastronomii podnikáte už 18 rokov.Ja som z Košíc a už dlšiu dobu sledujem ako sa rozmahajú čajovňe z vodnými fajkami ja ako študent tiež takéto zariadenia navštevujem a darý sa im veĺmi dobre zameravjú sa hlavne na vekovú skupinu 18-25 rokov čo su študenti stredných a vysokých škôl.V ponukách majú alkohol,spomínane vodne fajky,nealkoholické nápoje nejaké zákusky a ešte biliard a stolný futbal.Orientačne sa ceny pohybujú následovne : vodna fajka 5eur
no náklady na jej prevádzku na jedno fajčenie su len pár(1uhlik,cista voda do vazy,napln) centov alkohol a nealkoholické nápoje su taktiež dosť predražene oproti normálnym pohostvinstvam no hlavným problemom týchto čajovní je to že napriklad v košiciach su asi 3 alebo 4 ale v každej z nich máte obmedzený počet asi 4 až 5 stolov a tak je skoro pravidlom že pred týmito čajovňami už vyčkavajú doslova davy študentov alebo chodia od čajovne ku čajovni a skúšajú kde sa skôr uvlonia stoly.Tak podla mňa keby ste si vedel v centre mesta zabezpečiť väčšie priestory z príjemnou atmosferou + priaznivími cenami + a taktiež pohotovým personálom tak by ste bol bez konkurencie a vaše skúsenosti z gurmánstva by ste len využil.
Ak by vás tento nápad zaujimal a chcel by ste sa dozvedieť ešte niečo viac tak ma kontaktujte