Lilly34
05.12.09,18:58
Môžem dať čerpanie DDP 627 zo 630. Počula som, že sa to dá. Ako to naúčtovať. Vedenie školy tak rozhodlo. Len mi to komplikujú!!! :mee:
susann2
05.12.09,19:34
Môžem dať čerpanie DDP 627 zo 630. Počula som, že sa to dá. Ako to naúčtovať. Vedenie školy tak rozhodlo. Len mi to komplikujú!!! :mee:
Lilly vedenie školy ti nemôže diktovať, ako máš účtovať, na to sú jasné pravidlá, zákony, usmernenia atd. Ak ti povedali, že DDP nemáš účtovať na 627, nech ti povedia, kde to máš účtovať a dajú ti to písomne, podpísané riaditeľom. Ale aj tak by som to neurobila, lebo za účtovníctvo zodpovedá účtovníčka, každý účtovný prípad je ňou podpísaný a nesie zaň aj plnú zodpovednoť. Pozri si priloženú ekonomickú klasifikáciu, či tam nájdeš inú položku na zaúčtovanie DDP.
Lilly34
06.12.09,06:36
Keďže máme dostatok fin.prostriedkov na 630, chcú 627 refundovať 630. Ja to mám naúčtovať na 627 a urobiť refundáciu zo 630. Školy to vraj takto robia. Ja som s tým nesúhlasila, ale riaditeľ školy tak rozhodol. Ďalej ho nič nezaujíma. Je to porušenie rozpočtových pravidiel? Dám si to písomne ako si mi poradila. Ty si nepočula, že tak nejaké školy robia?
susann2
06.12.09,07:23
Keďže máme dostatok fin.prostriedkov na 630, chcú 627 refundovať 630. Ja to mám naúčtovať na 627 a urobiť refundáciu zo 630. Školy to vraj takto robia. Ja som s tým nesúhlasila, ale riaditeľ školy tak rozhodol. Ďalej ho nič nezaujíma. Je to porušenie rozpočtových pravidiel? Dám si to písomne ako si mi poradila. Ty si nepočula, že tak nejaké školy robia?
Nič také som nepočula. Na základe čoho chceš nejakú refundáciu urobiť ? Kto ti dá nejaký podklad, podpíše ho riaditeľ ? Nemôžeš nič preúčtovať len tak, že to niekto chce. Ked je takýto problém, robia sa úpravy rozpočtu. O tom už tu bolo písané. Záleží na tom, čo je pre vás záväzné, čo musíte dodržať a naopak aké máte možnosti si sami rozpočet upravovať po položkách. Ohľadom rozpočtu je zriadovateľ povinný vám poskytnúť všetky informácie.