Strafe
05.12.09,21:03
dobry den nasiel som bytovku 7 poschodovu kde ideme zrealizovat nadstavbu podkrovnych bytov mam uz aj peticiu od vlastnikov bytov (2/3 splniam ) projekt mam tiez nachystany uz od architekta mam ist teraz na kataster alebo ako mam pokracovat? Dakujem
Miloš Mičega - CIMOM TN
05.12.09,20:21
dobry den nasiel som bytovku 7 poschodovu kde ideme zrealizovat nadstavbu podkrovnych bytov mam uz aj peticiu od vlastnikov bytov (2/3 splniam ) projekt mam tiez nachystany uz od architekta mam ist teraz na kataster alebo ako mam pokracovat? Dakujem


Petícia je výraz, ktorý nemá nič spoločné s uvedenou vecou.


Výňatok zo zákona č. 182/1993 Z.zo vlastníctve bytov a nebytových priestorov


§ 14

3) Ak vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome rozhodujú o úvere a o zabezpečení úveru, o zmluve o vstavbe alebo nadstavbe bytov alebo nebytových priestorov v dome a o zmene formy výkonu správy, rozhoduje sa vždy hlasovaním na schôdzi vlastníkov dvojtretinovou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Toto hlasovanie nemôže byť písomné.


Aká petícia ? Treba postupovať podľa uvedného a naštudovať zákon.


CIMOM
Strafe
05.12.09,20:36
ako ziskam stavebne povolenie pre nadstavbu ? alebo kde sa mam ist informovat?
Miloš Mičega - CIMOM TN
05.12.09,20:41
ako ziskam stavebne povolenie pre nadstavbu ? alebo kde sa mam ist informovat?

To nie je na jednu vetu.

V prvom rade, treba, aby nadstavba bola v súlade s regulatívami územného plánu mesta .
Tam je uvedené podrobne, či je možno v danom území nadstavovať alebo nie. Samozrejme vravím o záveznej časti UPD, t.j. VZN (všeobecne záväzné nariadenie). Ak to nie je v záväznej časti UPD, tak ....... chýbajú regulatívi a .............


To je začiatok.


CIMOM
ciners
05.12.09,20:55
Ak chcete v tejto oblasti podnikat, ja by som na uvod odporucal si nastudovat teoreticku cast ako funguje cely ten investicny proces. Mozete predist tomu, ze Vas budu na roznych jednaniach zosmiesnovat, aj ked naprikald nepriamo.
Strafe
05.12.09,21:17
ako ziskam stavebne povolenie pre nadstavbu ? alebo kde sa mam ist informovat?
ciners
05.12.09,21:30
Mozno to bude rada, ktoru nechces pocut,avsak,ak o tom vazne nemas sajnu, tak do takeho velkeho projektu radsej nechod, lebo ta vsetci okolozainteresovani poriadne o.... no neviem, ako to slusne povedat.
Popis, kto by mal byt investor, ako to chcete cca financovat, aku ulohu tam ams zohravat ty a potom ti hlavne cimom da velmi dobru radu.
Tak na uvod potrebujes:
1.uzemne rozhodnutie
2.stavebne povolenie.
Na to treba zohnat najprv uzemnoplanovaciu informaciu,ci tam take cosi mozno robit. Ak povedia ano (vyziadat pisomne), potom najat projektanta architekta. Dalej je mozne najat cloveka na IC (inzinierska cinnost), to je ludovo povedane ten, co vie co treba a vybavi podstatne veci a da to vsetko dokopy tak ako ma byt.
Strafe
05.12.09,21:48
tak nasledovne: spravime reklamu ak sa na reklamu niekto ozve zaplati 10% preddavok mi zacneme staviat a peniaze ktore budu chybat do ukoncenia stavby dam ja takze ja budem akoby investor,dostaviame a prevedieme vlastnictvo
ciners
05.12.09,21:53
Fuha clovece, raz ti nezaplatia a koncis, prvy krok si najmi dobreho pravnika, co ti porobi poriadne zmluvy. To si nerobim srandu, ja som obycajny statik a za par projektov som peniaze v zivote nevidel a to sa nejednalo o nejake miliony,ale par tisic korun.
Strafe
05.12.09,22:20
ale ak on nezaplati preddavok nezacne stavba.A ak potom byt nebude chciet kupit tak preddavok uz je nenavratny tak mi zostane +10% z ceny bytu a najdem niekoho noveho. jasne na zaciatku spravim zmluvu o zmluve buducej
pepa78
06.12.09,05:48
Koľko bytov tam bude? Ak viacej a ty predáš jeden, tak ten nešťastník bude čakať kým ty predáš ostatné?

Čo dostanú majitelia bytov v danom dome? Ja som videl, že za poskytnutie priestorv sú dosť veľké nároky - oprava fasády, výťahy, oprava balkónov atď. atď.

Dnes sú ľudia opatrný, reklamu môžeš dať, ale každý záujemca bude chcieť vidieť minimálne projekty, stavebné povolenie a iné veci, ktoré ho presvedčia o tom, že tvoj projekt je seriózny...

Týmto ťa nechceme odradiť, ale podľa tvojich slov nemáš moc veľkú predstavu o tom, do čoho ideš.

Ale aj tak veľa šťastia
220870
06.12.09,09:39
Nechcem vás uraziť ,ale vy by ste chceli byť typický Slovenský rýchlo-zbohatlík.Predpokladám ,že o stavebníctve nemáte ani páru a vo vidine hmlistého zisku ste schopný skočiť do studne.Ak sa vám to podarí ,tak už teraz je mi ľúto ľudí čo budú v tých bytoch bývať.Zrejme sa bude šetriť na úplne všetkom.
lapejko
06.12.09,17:57
A to ešte asi pán netuší, aké riziko obnesie pripojenie na siete pre horných obyvateľov bytovky a aké možné sankcie a reklamácie pre neho, bez mastnej poistky je to šialenstvo pri Vašej neinformovanosti.
Halli
06.12.09,18:40
dobry den nasiel som bytovku 7 poschodovu kde ideme zrealizovat nadstavbu podkrovnych bytov mam uz aj peticiu od vlastnikov bytov (2/3 splniam ) projekt mam tiez nachystany uz od architekta mam ist teraz na kataster alebo ako mam pokracovat? Dakujem


ako ziskam stavebne povolenie pre nadstavbu ? alebo kde sa mam ist informovat?


Tento zadavateľ si asi robí srandu, lebo pýtať sa na také otázky pri realizácií takého projektu je fakt najmenej na "nemý úžas" :eek: