polka
05.12.09,23:16
Prosím o potvrdenie správnosti/nesprávnosti zaúčtovania:
1. Povinné zmluvné poistenie za nové auto, kúpené v novembri som zaúčtovala na 568/325 r.2009 a 381/325 r.2010, úhrada 325/211.
2. Moja predchodkyňa účtovala PZP ostatných áut v r.2008 na 381/518 a v januári preúčt. nákladov 518/381, a preto som teraz robila opravu na 568/518, aby sa PZP dostalo na správny účet - je to správne?
3. Pokuta za prekročenie rýchlosti na služ. ceste 545/211 ako VNZD - môže byť?
a_je_to
05.12.09,23:12
Prosím o potvrdenie správnosti/nesprávnosti zaúčtovania:
1. Povinné zmluvné poistenie za nové auto, kúpené v novembri som zaúčtovala na 568/325 r.2009 a 381/325 r.2010, úhrada 325/211.
2. Moja predchodkyňa účtovala PZP ostatných áut v r.2008 na 381/518 a v januári preúčt. nákladov 518/381, a preto som teraz robila opravu na 568/518, aby sa PZP dostalo na správny účet - je to správne?
3. Pokuta za prekročenie rýchlosti na služ. ceste 545/211 ako VNZD - môže byť?
Bod 1 je správne....aj keď ja radšej používam 379 namiesto 325. Bod 2 sa mi nezdá, poistné....sú predsa len finančné náklady 568, nie objednaná služba 518. Bod 3 - pokuta nie je nákladom firmy, ale osobný výdavok vodiča, ktorý ju zavinil a podľa mňa ani nepatrí do účtovníctva firmy, ani ako VNZD. Ak....že by predsa len áno, tak je jej účtovanie správne. Jej znášanie firmou mi však potom pripadá okrem iného tak trochu, ako iný zdaniteľný príjem vodiča, ktorý by sa mal pripočítať ku mesačnej mzde a zdaniť.
polka
05.12.09,23:26
Bod 3 - pokuta nie je nákladom firmy, ale osobný výdavok vodiča, ktorý ju zavinil a podľa mňa ani nepatrí do účtovníctva firmy, ani ako VNZD. Ak....že by predsa len áno, tak je jej účtovanie správne. Jej znášanie firmou mi však potom pripadá okrem iného tak trochu, ako iný zdaniteľný príjem vodiča, ktorý by sa mal pripočítať ku mesačnej mzde a zdaniť.
Prosím, môže sa niekto ešte k tomuto vyjadriť?
babi2
06.12.09,07:28
Prosím o potvrdenie správnosti/nesprávnosti zaúčtovania:
1. Povinné zmluvné poistenie za nové auto, kúpené v novembri som zaúčtovala na 568/325 r.2009 a 381/325 r.2010, úhrada 325/211.
2. Moja predchodkyňa účtovala PZP ostatných áut v r.2008 na 381/518 a v januári preúčt. nákladov 518/381, a preto som teraz robila opravu na 568/518, aby sa PZP dostalo na správny účet - je to správne?
3. Pokuta za prekročenie rýchlosti na služ. ceste 545/211 ako VNZD - môže byť?
PZP som voľakedy účtovala na 568, ale audítori odporučili 548.
Teraz účtujem PZP na 548/379, NBO poistenie 381/379
Čo sa týka tej pokuty, vôbec by som ju do účtovníctva nedávala.
polka
06.12.09,18:31
Čo sa týka tej pokuty, vôbec by som ju do účtovníctva nedávala.
Ach jaaj, ale ja som ju uz šéfovi preplatila a aj mi podpísal súhlas na výdavkový bloček, teraz mi je blbé od neho pýtať naspäť peniaze. V knihe od Cenigovej je totiž pod účtom 545 - ostatné pokuty, penále a úroky z omeškania aj to, že sa tu účtujú pokuty vyrubené okrem iných aj orgánmi štátnej správy - sem patrí aj polícia. No neviem, čo mám teraz s tým robiť.
andreaS
06.12.09,18:37
nechala by som tu 545 nedanovu...

u nas sa stalo, ze vodic bol pretazeny a dostal pokutu... firma to vzala na seba a vodicovi chcela pokutu preplatit z firemnych penazi... tak som to uctovala tiez na nedanovu 545ku...
polka
06.12.09,19:14
nechala by som tu 545 nedanovu...

u nas sa stalo, ze vodic bol pretazeny a dostal pokutu... firma to vzala na seba a vodicovi chcela pokutu preplatit z firemnych penazi... tak som to uctovala tiez na nedanovu 545ku...
Ďakujem. Asi to nechám tam na 545ke, len sa bojím, či nebudú problémy s DÚ, ak by náhodou prišli na kontrolu. Asi do VPD napíšem dáky dôvod, ktorý by sa dal uznať, napr ako ty.
andreaS
06.12.09,19:31
DU by s tym problem nemal mat, pokial pojde o nedanovy naklad... ak by bol danovy, potom by vznikol problem...
buchač
06.12.09,19:46
Prosím, môže sa niekto ešte k tomuto vyjadriť?

mimotemy

Len tak náhodou som sa pozrel na tému , keď sa na úvodnej stránke objavila ....
Samozrejme , že účtovníctvu ako takému nerozumiem , ale to už je aj na koňa priveľa ....

Hlavne toto

3. Pokuta za prekročenie rýchlosti na služ. ceste 545/211 ako VNZD - môže byť?
...tak to ma ani nie tak zaráža , normálne ma to srdí ....

To je sila ....teda fakt ...:eek::eek::eek:

Tak , keby som sa mal vyjadriť .....píp , píp ........

Na takéto prípadne témy by som nechal vytvoriť samostatnú sekciu :

PODVODNÉ účtovníctvo - aneb , ako vydrbať so štátom ....
Danila
07.12.09,05:37
mimotemy

Len tak náhodou som sa pozrel na tému , keď sa na úvodnej stránke objavila ....
Samozrejme , že účtovníctvu ako takému nerozumiem , ale to už je aj na koňa priveľa ....

Hlavne toto

...tak to ma ani nie tak zaráža , normálne ma to srdí ....

To je sila ....teda fakt ...:eek::eek::eek:

Tak , keby som sa mal vyjadriť .....píp , píp ........

Na takéto prípadne témy by som nechal vytvoriť samostatnú sekciu :

PODVODNÉ účtovníctvo - aneb , ako vydrbať so štátom ....VNZD - výdavok neovplyvňujúci základ dane, takže má kúsok chochmesu, ale že sa k tomu vôbec prizná a zaťažuje nie je podvod, ale fakt sila. Pomaly si zvykám.......:rolleyes:;)
nika.sum
07.12.09,08:40
VNZD - výdavok neovplyvňujúci základ dane, takže má kúsok chochmesu, ale že sa k tomu vôbec prizná a zaťažuje nie je podvod, ale fakt sila. Pomaly si zvykám.......:rolleyes:;)

Ale ved to pisala chudatko uctovnicka, co ste taki zlí:). Aj mne poslali blocek za pokutu, aby som ho dala do ucta. A niekedy si jednoducho s podnikatelmi neporadite, ked ho tam uz musite dat, tak aspon ako nedanovy naklad, to ich tak neboli....:D a ani stat nie je skodný. Ked uz tí podnikatelia nemaju imunitu ako nasi poslanci, tak nech sa im splni zelanie a zaplati to firma:D:D:D
31Jankal
07.12.09,09:01
mimotemyA potom sa čudujeme, že vodiči na firemných autách jazdia ako blázni, nedodržujú nikde rýchlosť. Však ked im to firma preplatí tak prečo nie?
andreaS
07.12.09,09:10
zase z toho nerobte slona...

bohuzial su podnikatelia, kt. maju sro a myslia si, ze ked to preplati firma, ze to nie su ich peniaze aj ked je to jeho firma a ma ju ako jediny spolocnik...

a zase su magori, kt. proste tak jazdia a nespravi s tym nikto nic, lebo ma v hlave vzduchoprazdno... tiez sa nato zlostim, ale fakt s tym nikto nic nespravi... :mad:

uprimne povedane pochybujem, ze takuto pokutu zamestnancovi preplati firma, kt. nepatri zamestnancovi... toto si davaju do pokladne len vlastnici firmy... a vsetci sme sa s takymto klientom neraz stretli, ze on to proste chce mat v uctovnictve, aj ked to nepojde do nakladu...
buchač
07.12.09,09:44
Pozrel som naschvál na reakcie ....

Vyplýva mi len takpovediac jedno !

Takéto argumenty by asi len tak hocikto nerozchodil ....
Poviem pravdu , aj mňa to štve , považujem to za nefér voči ľuďom , ktorí takúto možnosť nemajú....

Ale čo už je dnes len fair ...? ;)...alebo kto ? :rolleyes:....už ani ja ...:cool:
babi2
07.12.09,12:14
Pozrel som naschvál na reakcie ....


Poviem pravdu , aj mňa to štve , považujem to za nefér voči ľuďom , ktorí takúto možnosť nemajú....

Ale čo už je dnes len fair ...? ;)...alebo kto ? :rolleyes:....už ani ja ...:cool:mimotemy
Buchač, akú možnosť máš na mysli?, akože si to vyplatí z firemnej pokladne? Tu ani niet čo závidieť, lebo on si to v konečnom dôsledku, tak či tak zaplatí zo svojho vlastného vrecka, lebo aj tá firemná pokladňa je jeho. To sú len takí srandovní podnikatelia, ktorí si neviem čo dokazujú tým, že takýto doklad dajú do účtovníctva, lebo aj tak im to daňový základ neponižuje. ;)
buchač
07.12.09,13:23
mimotemy
.....
Samozrejme , že účtovníctvu ako takému nerozumiem , ....



mimotemy
Buchač, akú možnosť máš na mysli?, akože si to vyplatí z firemnej pokladne? Tu ani niet čo závidieť, lebo on si to v konečnom dôsledku, tak či tak zaplatí zo svojho vlastného vrecka, lebo aj tá firemná pokladňa je jeho. To sú len takí srandovní podnikatelia, ktorí si neviem čo dokazujú tým, že takýto doklad dajú do účtovníctva, lebo aj tak im to daňový základ neponižuje. ;)

mimotemy
Odpoveď je vyššie , nenechám sa zatiahnuť do debaty , je to predsa len trochu mimo môj obor... / he , že trochu ...až príliš ...:---:D /
.....mám proste na to svoj názor a punktum ....;)