Jennys
07.09.05,11:11
Najskôr sa ospravedlňujem, túto tému som už raz napísala len do nesprávnej porady, asi by bolo lepšie nechať ju tu v jedn. účtovníctve.

Chcela by som sa spýtať, či by mi niekto vedel poradiť. Jedna pani sa mi mailom ozvala, či by som neponúkala jej tovar (ide len o jeden výrobok) na mojej stránke. Keďže všetok tovar nakupujem až na základe objednávky od zákazníka, chcela by som vedieť či dopredu musím s ňou spísať nejakú dohodu (zmluvu) keď zatiaľ jej tovar nebudem kupovať na sklad, len ho dám na stránku a budem čakať kým si ho niekto objedná. Alebo to mám robiť tak, že ona mi pošle tovar na dobierku a potom si zdokladujem len potvrdenie z pošty o zaplatení dobierky?
laurax
15.01.06,13:53
Ahojte,

ja mám podobnú otázku.
som neplátca DPH a účtujem v JÚ.
Mám obchodík s darčekmi a aranžovanými predmetmi, v ktorom by som chcela predávať aj prútené košíky miestneho róma, ktorý poberá podporu.
Je správny nasledovný postup?
Pri prevzatí košíkov mu vyplatím dohodnutú odmenu a do výdavkového dokladu napíšem jeho meno, adresu a číslo OP.
Ak od neho v priebehu roka odoberiem tovar za viac ako 10 000,-Skk pošlem o tom oznam daňovému úradu. Ak nie, nehlásim nič a ani on nepríde o svoju podporu. Je to správne? Vďaka, Laurax
lenkak
15.01.06,15:42
Ohľadom DU - už sa zvýšila hranica na 100tisíc. Pozri:
http://www.porada.sk/showthread.php?p=165895&posted=1#post165895