maja47
06.12.09,08:25
Prosím o radu za moju priateľku. Ona ma 49 rokov a máva menzes tak 2-3x do roka, čiže je to vlastne už menopauza. A teraz tá otázka. Môže sa stať, že by ešte otehotnela? Ďakujem.
Maja
zdenka131
06.12.09,07:53
V tomto období je ovulácia výnimočná, pretože hormonálna aktivita vaječníkov už vyhasína.
ja.nus.ka34
06.12.09,08:02
ja mam 35 rokov a tiez mam menzes tak 3-4 krat do roka a trva to uz zo dva roky...podla vysetreni je vsetko v najlepsom poriadku a ziadne problemy nemam...zeby skora menopauza????
katarina.j
06.12.09,09:12
ja mam 35 rokov a tiez mam menzes tak 3-4 krat do roka a trva to uz zo dva roky...podla vysetreni je vsetko v najlepsom poriadku a ziadne problemy nemam...zeby skora menopauza????
No vsetko je spôsobene hormonmi. nerobili ti vysetrenie z krvi na hormony? a nie si sama,ktora zacina mat problemy.mas aj take navaly-raz ti je horuco a raz normalne? mas zmeny nalad, nanervozni ta obcas aj obycajna banalita a po chvili to prejde? tak vitaj-si v menopauze.
gypsynka
08.12.09,11:38
Ahojte, neviete poradiť niečo na návaly? Raz mi je strašne horúco a hneď nato ma chytá triaška. Je to strašne nepríjemné. Ďakujem.
ludmilla
08.12.09,12:50
Prosím o radu za moju priateľku. Ona ma 49 rokov a máva menzes tak 2-3x do roka, čiže je to vlastne už menopauza. A teraz tá otázka. Môže sa stať, že by ešte otehotnela? Ďakujem.
Maja

Ak má menštruáciu ako uvádzaš, môže kľudne otehotnieť i keď pravdepodobnosť je nízka. Tvoja priateľka sa nachádza v prechode, čo je obdobie krátko pred menopauzou a krátko po menopauze. Predtým ako menštruácia definitívne skončí je obdobie prechodu t.j. menštruácia je veľmi nepravidelná. Stáva sa, že ženy práve pred menopauzou otehotnejú, pretože sú presvedčené, že už nie sú plodné..
Pre určenie menopauzy je jednoduchá metóda - ak žena nedostala menštruáciu viac ako jeden rok, môžme povedať, že začala u nej menopauza. Ak však žena nechce tak dlho čakať môže si dať urobiť laboratórne vyšetrenie folikulostimulačného hormónu (FSH).
osky
09.12.09,06:21
Ak má menštruáciu ako uvádzaš, môže kľudne otehotnieť i keď pravdepodobnosť je nízka. Tvoja priateľka sa nachádza v prechode, čo je obdobie krátko pred menopauzou a krátko po menopauze. Predtým ako menštruácia definitívne skončí je obdobie prechodu t.j. menštruácia je veľmi nepravidelná. Stáva sa, že ženy práve pred menopauzou otehotnejú, pretože sú presvedčené, že už nie sú plodné..
Pre určenie menopauzy je jednoduchá metóda - ak žena nedostala menštruáciu viac ako jeden rok, môžme povedať, že začala u nej menopauza. Ak však žena nechce tak dlho čakať môže si dať urobiť laboratórne vyšetrenie folikulostimulačného hormónu (FSH).

Ludka,ty si ma prekvapila!
v jej veku moze este otehotniet????!!!!a co potom to dieta?iste by nebolo v poriadku.myslim ale ze taketo pripady otehotnenia v pätdesiatke su veeeeeelmi velkou raritou.
katarina.j
09.12.09,06:27
Ahojte, neviete poradiť niečo na návaly? Raz mi je strašne horúco a hneď nato ma chytá triaška. Je to strašne nepríjemné. Ďakujem.
V lekarni dostat kupit na prirodnej baze rôzne tablety bez predpisu, skus sa opytat tam
Stanislav 1975
09.12.09,06:56
Ludka,ty si ma prekvapila!
v jej veku moze este otehotniet????!!!!a co potom to dieta?iste by nebolo v poriadku.myslim ale ze taketo pripady otehotnenia v pätdesiatke su veeeeeelmi velkou raritou.

Samozrejme,že može otehotnieť a prečo by dieťa nemalo byť v poriadku?Ak je žena lekársky sledovaná a ešte može otehotnieť,tak je schopná mať ešte aj v 48 rokoch bábo a to zdravé- to,že je žena vo vyššom veku ešte nemusí znamenať,že dieťa musí byť postihnuté,alebo niečo také-práve naopak,dnes už aj mladšie ženy možu mať s týmto problém lebo viac zanedbávajú odbornú starostlivosť ako ženy skúsenejšie...
Stanislav 1975
09.12.09,06:59
Ak má menštruáciu ako uvádzaš, môže kľudne otehotnieť i keď pravdepodobnosť je nízka. Tvoja priateľka sa nachádza v prechode, čo je obdobie krátko pred menopauzou a krátko po menopauze. Predtým ako menštruácia definitívne skončí je obdobie prechodu t.j. menštruácia je veľmi nepravidelná. Stáva sa, že ženy práve pred menopauzou otehotnejú, pretože sú presvedčené, že už nie sú plodné..
Pre určenie menopauzy je jednoduchá metóda - ak žena nedostala menštruáciu viac ako jeden rok, môžme povedať, že začala u nej menopauza. Ak však žena nechce tak dlho čakať môže si dať urobiť laboratórne vyšetrenie folikulostimulačného hormónu (FSH).

Toto som chcel oceniť,ale nedá sa...:mad:-odborníčka sa nezaprie...:)
Danila
09.12.09,07:33
Toto som chcel oceniť,ale nedá sa...:mad:-odborníčka sa nezaprie...:)Teraz budem s Tebou súhlasiť. Svietia tu ocenené príspevky, ktoré by mohli konkurovať hviezdnej rote, ale vysoko odborné príspevky oceniť nemožno. Otázku, prečo je tomu tak, nepoložím...:rolleyes:
Stanislav 1975
09.12.09,07:41
Teraz budem s Tebou súhlasiť. Svietia tu ocenené príspevky, ktoré by mohli konkurovať hviezdnej rote, ale vysoko odborné príspevky oceniť nemožno. Otázku, prečo je tomu tak, nepoložím...:rolleyes:

Ježíš, stal sa zázrak-Dani so mnou súhlasí-kam to zapísať...-to sa tak často nestáva...:D:D:Dmimotemy
branislavp
09.12.09,07:47
Ludka,ty si ma prekvapila!
v jej veku moze este otehotniet????!!!!a co potom to dieta?iste by nebolo v poriadku.myslim ale ze taketo pripady otehotnenia v pätdesiatke su veeeeeelmi velkou raritou.
Osky, príroda je nevyspytateľná, ju neoklameš. Ja poznám prípady v blízkom okolí takýchto otehotnení. Bolo to prekvapením i pre gynekológov, keď pacientky presviedčali, že to sa v ich veku stať nemôže a napokon vo vyššom štádiu sa zistilo, že sa jedná o graviditu.
Samozrejme, že v tom čase toto prijali tehotné ženy aj s určitými obavami vzhľadom na zdravie potomka a tiež aj s určitým ostychom, "že čo na to povedia v rodine a ľudia v dedine". V súčasnosti zdravé mamičky asi 75-ročné a ich zdravé deti asi 25 ročné si pekne nažívajú.
danilus
12.12.09,17:59
Pri problemoch s menopauzou, navalmi, na upravu hormonalnych hladin odporucam klientkam divoky yam - wild yam - ak je to spojene aj s vysokou reaktivitou na stres, s navalmi - pridat bounty a life star - su to konkretne vyrobky jednej firmy - ale naozaj na Slovensku to najlepsie. Sama to uzivam a som veeeelmi spokojna. Akurat zacinam cvicit - wild yam dokaze telo pekne odvodnit a pomaha pri naraste svalovej hmoty (samozrejme, ze nebudeme hned fitnesky, ale skusit takto vyformovat postavu moze byt velmi prijemne).
;)
truch
16.12.09,06:46
Stať sa môže všeličo, moja 53 ročná suseda má dvoch dospelých synov a jej "prechod" má už 2 roky. Je to krásne,zdravé dievčatko, s ktorým na prechádzky chodia obaja synovia:-)))))
danilus
16.12.09,18:32
Stať sa môže všeličo, moja 53 ročná suseda má dvoch dospelých synov a jej "prechod" má už 2 roky. Je to krásne,zdravé dievčatko, s ktorým na prechádzky chodia obaja synovia:-)))))


Kraaaaaaasne, uzasne...;)
janamirka2
23.05.12,12:37
Ahojte, ja mám 45 a už sa ozýva menopauza, mám strašné návaly aj v noci a nemôžem spať. Poradte niekto z vlastnej skúsenosti čo by som mala užívať.
Antea
26.05.12,14:59
Ahojte, ja mám 45 a už sa ozýva menopauza, mám strašné návaly aj v noci a nemôžem spať. Poradte niekto z vlastnej skúsenosti čo by som mala užívať.

Skús sójový estrogén.
Danuulienka
26.05.12,15:24
Ja Vám normálne závidím ja mám 43 rokov a cítim sa nesmierne zle. Mala som problémy s vysokým krvným tlakom 185/155 a návaly a ešte stále nemôžem povedať, že je to lepšie. Menzes mám nie na čas aj mesiac to robí rozdiel, mám závrate, bolesti hlavy a z toho všetkého som potom nesmierne vyčerpaná a slabá ako muška. Ale asi to tak má byť,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
alaya1
26.05.12,16:23
Moja priatelka porodila ako 46 rocna, uolne zdrave, kreasne dievcatko. A myslela si, ze uz je po menopauze, az ked pocitila pohyby, vedela, ze je to novy zaciatok.
alaya1
26.05.12,16:26
Ja som v perimenopauze, vsetko funguje ako ma, ale navaly mam statocne. Nic na to neberiem, lebo chemie je aj tak dost. Da sa to vydrzat, len moj muz sa cuduje, ze cely zivot mi bolo stale chladno a teraz aj v -20, som chcela spat pri otvorenom okne.

Ja to chemiou neriesim.
janka1710
26.05.12,16:53
tiež som už tým prešla ... boli aj návaly, ale dalo sa .........žiadne tabletky... som tiež zimomriava a mi to zostalo.. stále je mi zima.... mám nízky tlak čo v mojom okolí má skoro každý vysoký.... akurát načo sa zlostím mi pribúdajú kilečka nieje ich veľa, ale ma to znervozňuje..... vždy som mala 52kg a teraz už budem mať pomaly 60kg.... neviem či mi chýba ten estrogém, alebo niečo iné... predtým som mohla zjesť hocičo a nikdy som nepribrala ... teraz si už na váhu musím davať pozor... mám 52 rokov a výška 165