petervi
06.12.09,13:00
Ako by ste riesili znizenie stropu o 80 cm.Teraz je vyska medzi podlahou a pochodznou povalou 3,4m.Chcem by som tam medzi to dat aj cca 30cm izolacie.Rozmer miestnosti je 4,5 x 4,5m.
pavol54
06.12.09,14:00
aká je podlaha ? tú by som riešil najskôr, možno by sa pri jej výmene dala zdvihnúť aj také riešenie som videl
pavol54
06.12.09,14:04
30 cm izolácie? ak je povala pochodzná tak tam musí byť už niečo, podkrovie pod strechou sa izoluje hrúbkou cca 20 cm
petervi
06.12.09,14:47
Na podlahu je myslene,tu neberte teraz prosim do uvahy.Povalu neplanujem zateplit, len strop zo strany izby a ten chcem aj znizit.Len neviem co by udrzalo tich cca 30cm izolacie.Izby ako som uz spominal maju rozmer 4,5 x 4,5m.
P.S.Obrazok je len tak narychlo nakresleny,takze pomery stran (rozmery) nesuhlasia.
220870
06.12.09,14:52
Môžete tam dať drevenné trámy ,alebo sádrkartónovú konštrukciu.
pavol54
06.12.09,15:49
sadrokartonová konštrukcia na cd ud bežne udrží 16+5 cm Isoveru len to zníženie treba prekonzultovať s tým kto to bude robiť, na čom bude cd visieť
sú aj také závesy ale neviem či na taký rozmer
petervi
06.12.09,16:48
sadrokartonová konštrukcia na cd ud bežne udrží 16+5 cm Isoveru len to zníženie treba prekonzultovať s tým kto to bude robiť, na čom bude cd visieť
sú aj také závesy ale neviem či na taký rozmer

Vsak prave preto sa pytam ako sa to v takom pripade riesi,lebo ziadne take dlhe zavesy som nenasiel.
220870
06.12.09,17:13
Také dlhé závesy samozreme existujú.Bežne sa používajú.http://www.sadrokarton.sk/download.html
lapejko
06.12.09,17:39
file:///C:/DOCUME%7E1/Home/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png
Na podlahu je myslene,tu neberte teraz prosim do uvahy.Povalu neplanujem zateplit, len strop zo strany izby a ten chcem aj znizit.Len neviem co by udrzalo tich cca 30cm izolacie.Izby ako som uz spominal maju rozmer 4,5 x 4,5m.
P.S.Obrazok je len tak narychlo nakresleny,takze pomery stran (rozmery) nesuhlasia.
A nie je to škoda? Čo takto:file:///C:/DOCUME%7E1/Home/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.png Sorry, nejde mi to s obrázkom, ktorý som prácne prekreslil tak len vysvetlím:Ten trámový strop spustiť o 90-100 cm, spraviť ďaišiu povalu o 235 cm a máš tretiu úroveň úpodkrovného bývania. Náročné čo?!
ski555
06.12.09,17:47
Vsak prave preto sa pytam ako sa to v takom pripade riesi,lebo ziadne take dlhe zavesy som nenasiel.
existujú dlhé závesy ak sa nemýlim najdlhší je 125 cm a potom sa samozrejme nadpája takzv. hruškou,takže 80 cm nie je problém.
ski555
06.12.09,17:48
pardon hruška už ide do CD profilu,závesy sa nadpájajú dvojperom
peterkos2
08.12.09,05:47
Robil som niečo podobné.Najprv som na strop medzi stropné hrady prichytil paropriepustnú fóliu,potom som medzi ne ponatláčal izoláciu a prichytil parozábranu.Strop som znížil pomocou zvarených závesov,ktoré som pred zateplením pribil zboku hrady a odspodu závesu bol kúsok pásoviny s dierkou na priskrutkovanie napr. strešnej laty.A nakoniec k strešným latám som priskrutkoval kontralaty .Bolo to pred 12 rokmi,jediné,čo by som dnes urobil inak je,že by som dal hrubšiu izoláciu.
kepipo
08.12.09,21:43
Znižit strop sa da sadrokartonom na dvojitu konštrukciu a da sa znižiť aj o 4 metre ,zavesiš ho na ocelový drót z okom .Dlžku drotu si nastaviš dvojperom.Na koniec drotu umiestniš zaves na cd zperom.Nahodiš nosne lišty,potom priečne vyrovnaš strop,nahodiš karton,vysadruješ, vybrusiš ,namaluješ a hotovo.
Achelan
10.12.09,11:37
Ahoj, na takú hrúbku izolácie a aktuálnu váhu je potrebná minimálne drevená konštrukcia napr. po obvodových stenách o cca 35cm nižšie od stropu dať hranoly 5x5cm a na ne by si musel spraviť skelet z dreva a ten uzatvoriť priamym naskrutkovaním sadrokartónu alebo dreveného obkladu alebo niečo s omietkou kombinované...@
elisaj
04.10.10,05:56
Dobry deň aj ja by som potrebovala radu od nejakeho odbornika čo rozumie tomuto:prerabame starši rod.dom v ktorom su vysoke stropy.Potrebovali by sme ich znižit o 25-30cm.Znižovať by sme ich chceli zo sadrokartonom ale bojime sa toho či v buducnosti nebudu problemy napr.ako tvorba plesni a tak podobne.Vie niekto poradit čo a ako?
Ďakujem za každu radu.
220870
04.10.10,10:00
Príliš málo informácii.Akých plesní sa bojíte prečo by mali vznikať a kde?
elisaj
04.10.10,10:38
Bojime sa že vzniknu hore nad tym zniženym stropom akoby za sadrokartonom.Momentalne je dom suchy je tam aj primerana vlhkost vzduchu ale či sa tou rekonštrukciou niečo nezhorši.Teraz sme tam vymenili okna ,v dvoch izbach musi ist preč drevena podlaha bude sa tam davat beton a ešte nevieme či nedame sadrokarton aj na steny namiesto omietok.Stači vam to popisane takto ja tomu velmi nerozumiem takže ako som vedela popripade ešte doplnim čo bude treba
220870
04.10.10,15:35
Sadrokarton na staré múry je riziko,neodporúčam.Na strop respektíve v medzistropnom priestore sa plesní nemusíte báť.Stačí použiť parozábrannú fóliu.
elisaj
04.10.10,17:42
Ďakujem za odpoveď ale ešte sa spytam prečo nie sadrokarton na stare mury nie su popraskane ani žiadne trhliny tam nie su.Dom ma takmer 30 rokov čiže nie je z tych novšich myslite že časom by sa ukazali problemy?
220870
04.10.10,17:59
Pri stavbách starších domov sa nestavalo s tým predpokladom že by sa múry mohly zakrývať tablami sadrokartonu.Ak sú len trochu horšie urobené hydroizolácie môže sa vám to vypomstiť ,práve tými plesňami ktorých sa bojíte.Skôr ako sa pre niečo takéto rozhodnete mal by ten dom vidieť niekto kto sa vyzná v stavebných technológiach.Len upozorním že miestny "borovičkový fofovci " nemusia byť odborníci na stavebné technológie.
spider.hst
04.10.10,19:12
Ako by ste riesili znizenie stropu o 80 cm.Teraz je vyska medzi podlahou a pochodznou povalou 3,4m.Chcem by som tam medzi to dat aj cca 30cm izolacie.Rozmer miestnosti je 4,5 x 4,5m.

ak davas hrubku tepelnej izolacie viac ako 200 mm uz to nie je efektivne ale sa tym len zbytocne predrazuju veci, max by som siel do 220 mm ak to uz musi byt.
elisaj
05.10.10,06:34
Pri stavbách starších domov sa nestavalo s tým predpokladom že by sa múry mohly zakrývať tablami sadrokartonu.Ak sú len trochu horšie urobené hydroizolácie môže sa vám to vypomstiť ,práve tými plesňami ktorých sa bojíte.Skôr ako sa pre niečo takéto rozhodnete mal by ten dom vidieť niekto kto sa vyzná v stavebných technológiach.Len upozorním že miestny "borovičkový fofovci " nemusia byť odborníci na stavebné technológie.

Ďakujem pekne.My prave nevieme zohnat odbornika ktory by nam dobre poradil.Čo sme sa pytali tu v blizkosti ktorych sme poznali všetci nam povedali:A prečo nie?Veď je to jednoduchšie,menej roboty a vzhladovo to lepšie vyzera.Takže ešte raz ďakujem a cele to ešte premyslime.Pekny deň Vam prajem.
bajkom
27.06.11,17:49
Sadrokarton na staré múry je riziko,neodporúčam.Na strop respektíve v medzistropnom priestore sa plesní nemusíte báť.Stačí použiť parozábrannú fóliu.
Akym sposob sa pripevni parozabranna folia? Hned nad sadrokaroton alebo az nad izolaciu.
220870
27.06.11,18:41
Parozábrana sa lepí na obojstrannú pásku na CD-čka po obvode sa prilepí na silikon tak ako na fotto.
everel
31.07.11,15:06
Krížová spojka sa má priskrutkovať k hornému CD profilu ?
220870
31.07.11,15:18
Krížové spojky sa neskrutkujú.
everel
31.07.11,15:27
Krížové spojky sa neskrutkujú.
Načo sú tam tie dierky po bokoch? Jeden majster ma presvieča, že sa majú skrutkovať Myslím si ale, že keď ju priskrutkuje nič moc nepokazí. Alebo ano?
220870
31.07.11,15:52
everel
31.07.11,16:05
Díky 220870 (http://www.porada.sk/member.php?u=37773). Ak môžem ešte jednu otázku. Nie je mi celkom jasné kedy sa môže dať jednoduchá konštrukcia a kedy krížová. Návody som čítal ale nechápem rozdiel medzi týmito dvomi spôsobmi konštrukcie. Na základe čoho sa rozhodnúť pre jednu alebo druhú.
PS: Ten prvý odkaz nefunguje.