jana/s
06.12.09,19:37
Prosim Vas moze mi niekto poradiť ako ma postupovať firma pri zvýšeni ZI .

firma s.r.o ma jedného spoločníka, firma zvýšila u notára ZI , ako ma vypadať /co ma obsahovať/ zápisnica z valného zhormaždenia o zvýšeni ZI ? niejake tlačivo sa nenajde? , ake su tam poplatky? a ake doklady tam este treba doložiť aby bolo zvýsene ZI zapisane v OR ?:confused: za skoru odpoved Ďakujem.
Anja111
06.12.09,19:57
Prosim Vas moze mi niekto poradiť ako ma postupovať firma pri zvýšeni ZI .

firma s.r.o ma jedného spoločníka, firma zvýšila u notára ZI , ako ma vypadať /co ma obsahovať/ zápisnica z valného zhormaždenia o zvýšeni ZI ? niejake tlačivo sa nenajde? , ake su tam poplatky? a ake doklady tam este treba doložiť aby bolo zvýsene ZI zapisane v OR ?:confused: za skoru odpoved Ďakujem.
http://www.porada.sk/t88018-p133-premena-menovitych-hodnot-zakladneho-imania-v-s-r-o.html
jana/s
06.12.09,20:24
hmm nenasla som tam co potrebujem, ja potrebujem ako vypada zapisnica z valneho zhromaždenia o zvyseni ZI lebo tuto zapisnicu ma firma predlozit na OR aby sa mohol zapisať zvyseny vklad ZI
jana/s
06.12.09,21:27
kto mi poradi ako napisat zapisnicu ???
Anja111
07.12.09,06:49
hmm nenasla som tam co potrebujem, ja potrebujem ako vypada zapisnica z valneho zhromaždenia o zvyseni ZI lebo tuto zapisnicu ma firma predlozit na OR aby sa mohol zapisať zvyseny vklad ZI
Pozerala si aj príspevok č. 59?
hena22
07.12.09,06:53
kto mi poradi ako napisat zapisnicu ???

ved si písala, že to spísal jediný spoločník u notára. Tak to je presne to čo potrebuješ. Rozhodnutie jediného spoločníka je to isté ako zápis z valného zhromaždenia. už treba iba nájsť príslušný formulár na stránke www.orsr.sk, vypísať a spolu s notárskou zápisnicou zaslať na príslušný registrový súd.
PS: Myslím, že treba ešte prepracovať zakladateľskú listinu na nové podmienky a uložiť na OR OS jej úplné znenie
jana/s
07.12.09,07:59
aky formulár mam vypísať ???
tuta
07.12.09,08:08
Príloha č. 8 - návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným do Obchodného registra.
jana/s
07.12.09,10:17
Dakujem :)
jana/s
07.12.09,11:37
Frmulár ma 24 stran treba tam vsetko vypisat alebo len tu zmenu vo vyske ZI ? ak treba cely formular vypisat nestači doložit k formularu zakladateľsku listinu kde sa nachadzaju vsetky udaje? :(
jana/s
08.12.09,18:14
nik mi neviem poradit ako mam vypisat tlacivo : Príloha č. 8 - návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným do Obchodného registra ?? :( Frmulár ma 24 stran treba tam vsetko vypisat alebo len tu zmenu vo vyske ZI ? ak treba cely formular vypisat nestači doložit k formularu zakladateľsku listinu kde sa nachadzaju vsetky udaje? :( :confused:
k.i.n.o.
08.12.09,18:39
Vo formulári sa vždy vypisuje začiatok (zákl. údaje) a koniec (prílohy a pod.). To medzitým vypisuješ len tam, kde nastala zmena, v tvojom prípade ZI a obch. podiel. Odovzdávaš ale všetky strany, aj tie nevypísané. Podpis konateľa na formulári musí byť overený.
Economic
08.12.09,18:53
nik mi neviem poradit ako mam vypisat tlacivo : Príloha č. 8 - návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným do Obchodného registra ?? :( Frmulár ma 24 stran treba tam vsetko vypisat alebo len tu zmenu vo vyske ZI ? ak treba cely formular vypisat nestači doložit k formularu zakladateľsku listinu kde sa nachadzaju vsetky udaje? :( :confused:

V tlačive vypisuješ tie strany, ktorých sa zmeny týkajú. Ak robíš premenu vkladu robíš tlačivo p/29, ak zvyšuješ ZI tak P/8. 29 je jednoduchá no a na 8 vypisuješ strany so spoločníkmi a ZI a posledná kde sú prílohy. V tom tlačive, teda v jeho prílohe máš vypísané aj prílohy, ktoré je treba doložiť. Pri navýšení ZI je správny poplatok štandardne 66.- Eur, k tomu musíš doložiť aj vyhlásenie, že spoločník prijal záväzok splatiť vklad. Malo by tam byť aj Rozhodnutie jediného spoločníka. Mala by si vedieť, že na súdnom poplatku sa dá ušetriť 50 %.
jana/s
08.12.09,19:29
akým spôsobom sa dá ušetriť 50% na súdnom poplatku ?
tuta
08.12.09,19:35
akým spôsobom sa dá ušetriť 50% na súdnom poplatku ?

Pozri profil Economic a kontaktuj ju :)