krisztian
06.12.09,19:47
Dobrý deň!

Potreboval by som poradiť. S ex mám spoločné dieťa (3ročná). Po rozchode mi malú nedávala vôbec. Okresný súd vydal rozhodnutie, na ktorú sa odvolala. Konečne som dostal rozhodnutie krajského súdu, ktorý nič nezmenil. Medzsitým samozrejme som malú nevidel. Teraz mi zase nedáva, lebo jej dlhujem s výživným za ten uplynulý čas medzi okresným a krajským súdom. Navrhol som jej to vyplatiť v mesačných splátkach ale odmietla. Rozhodnutie je právoplatné, podľa ktorého som mal právo malú zobrať na víkendy, ale márne sa posilujem. Aký je vhodný spôsob riešenia tohto problému? Mám ísť na políciu, alebo na súd??

Ďakujem za odpovede.

Krisztian
zdenka131
06.12.09,19:05
Želám pohodový večer. Najvhodnejší spôsob riešenia daného problému je dohoda medzi oboma zainteresovanými. Každý z vás máte svoju pravdu a právo. Ty máš právo zobrať si malú počas víkendov a bývala má pravo na výživné. Skúste sa rozumne dohodnúť. Držím palce.
zdenka131
06.12.09,19:17
Z praxe súdov vyplýva, že v niektorých prípadoch rodič, ktorému bolo dieťa zverené do výchovy, neumožňuje druhému oprávnenému rodičovi styk s dieťaťom resp. znemožňuje druhému rodičovi stretávanie s dieťaťom. Novou úpravou sa umožňuje súdom zmeniť rozhodnutie o výchovnom prostredí, ak jeden z rodičov neumožňuje zámerne druhému rodičovi styk s dieťaťom.