Sven
06.12.09,22:38
Prosím Vás vie mi niekto vysvetliť ako vyrátať priemerný zárobok pre účely príplatku za prácu vo sviatok ak zamestnanec nastúpil 5.10.2009 za október odpracoval 162,5 hodín a mzda za október bola 331,11. Príplatok za sviatok vznikol za november...
ivka70
06.12.09,21:53
Kedze zamestnanec nepracoval v predchadzajucom stvrtroku /jul-sept./, vypocitas mu pravdepodobny prijem podla mzdy definovanej v pracovnej zmluve a podla prac. uvazku.

Takze skus napisat, ci je zamestnanec odmenovany mesacnou alebo hodinovou mzdou.
Sven
07.12.09,09:31
Kedze zamestnanec nepracoval v predchadzajucom stvrtroku /jul-sept./, vypocitas mu pravdepodobny prijem podla mzdy definovanej v pracovnej zmluve a podla prac. uvazku.

Takze skus napisat, ci je zamestnanec odmenovany mesacnou alebo hodinovou mzdou.

Ďakujem za reakciu. Ale z akého obdobia vypočítam priemernú mzdu???? Výplatu má hodinovú, 40 hod. ustanovený týždenný pracovný čas.
ivka70
07.12.09,13:34
Ďakujem za reakciu. Ale z akého obdobia vypočítam priemernú mzdu???? Výplatu má hodinovú, 40 hod. ustanovený týždenný pracovný čas.

Ak ma hodinovu mzdu, tak tato mzda je zatial aj jeho priemernou mzdou na 1 hod. pre ucely vypoctu priplatku za nadcas.
Nic nebudes prepocitavat, lebo aj 100 hodin v tejto dohodnutej mzde vyjde priemerne na jednu hodinu to iste.
Sven
07.12.09,16:52
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď..to znamená, že aj keď od 5.10. /dátum nástupu do PP/ odrobil nejaký nadčas alebo vo sviatok, vôbec sa to teraz, pri jeho výplate nezohľadní v priemernom zárobku, až od januára 2010. Ešte mi nie je jasné ako by sa malo postupovať v takomto istom prípade ale pri mesačnej mzde a ako sa postupuje pri výpočte pravdepodobného zárobku.

§ 134 ZP

(3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.
To znamená že pri takomto postupe by sa malo vychádzať v mojom prípade z 3. Q aj keď pracovný pomer vtedy neexistoval? Alebo v tomto prípade je rozhodujúcim obdobím čas od nástupu zamestnanca až kým nepotrebujem použiť priemer?????