tadoo
07.12.09,09:08
pred nedavnom (1/2 rokom) mi vykradli byt. mam uzavretu poistku v Allianzi. Konecne som sa dopracoval k uhrade (musim priznat ze som to moc s tlakom na vyplatu nenahanal a minimalne 1-2 mesiace idu na moj vrub - dovolenka, ...). Prekvapila ma ale suma ktoru mi poistovna vyplatila. Bola to trochu viac ako polovica skody. Je pravda, ze k asi 2/3 ukradnutych veci (tych starsich) som nemal nadobudacie doklady. na policii som ale uvadzal ceny zohladnujuce opotrebenie. Nie je mi jasne, ako ratali amortizaciu. aj som o to v maily poziadal, aby mi zaslali zoznam veci s vypoctom amortizovanych cien, ale presli hadam uz aj 3 tyzdne a odpoved ziadna.

otazka: ako sa pocita amortizacia pri poistnych udalostiach? mam narok na rozpis jednotlivych amortizovanych cien? mozem pozadovat zvazenie niektorych cien ak s nimi nesuhlasim?

ps: hlavne ma zaujima, ako vypocitali cenu kamery, ked som na policii udal len znacku sony s prislusenstvom a cenu na ktoru si ju cenim. krabica mi ostala hore na skrini, ale nepytali si ju. ani nejaku blizsiu specifikaciu).
preboha
21.12.09,20:36
prečítajte si zmluvné podmienky pre prípad krádeže cenných vecí
220870
21.12.09,20:54
Záleží aj od toho ako máte postavenú poistku.Dá sa poistiť aj na novú hodnotu,ale aj na časovú hodnotu .
Na 100% viem že sa treba sťažovať a napísať odvolanie.Známej tak pridali 100%.narobila humbuk po celej poisťovni.
Charon
22.12.09,12:15
Na základe interných smerníc poisťovní platí pravidlo nevyplatiť plnú výšku poistky. Spoliehajú na to, že klient bude frflať, nadávať na Porade :-D a tam to skončí. Ako uviedol(a) 220870 treba poslať sťažnosť a zvyšok by mal byť doplatený. Čítal som o tom v Trende, že toto je štandard. Z vlastnej skúsenosti viem, že to platí...
preboha
22.12.09,19:27
Je to pravda. Pre úplnosť treba uviesť, že takto doplatené peniaze klientovi podľa zmluvy obvykle nepatria, ale je jednoduchšie sa bezhlavo sťažovať, ako si prečítať (alebo nechať si vysvetliť) poistné podmienky.
Ak to poisťovňa zaplatí, tak sú to neoprávnene vyplatené peniaze, pretože je to jediný spôsob ako sa takéhoto "klienta" zbaviť s minimálnou stratou času a nervov - aj čas sú peniaze. Toto však v interných ani v iných predpisoch poisťovní nenájdete.
preboha
22.12.09,19:32
ak Vás zaujíma, prečo neboli potrebné informácie o type a cene kamery, tak, jednoducho preto, že v poistnej zmluve je obvykle dojednaný finančný strop pre takto odcudzené veci - napr. za jednotlivý kus do 10 000 Sk. Ak Vaša kamera stála rovno milión, netreba to dokladať, pretože podľa poistnej zmluvy (ktorú ste pravdepodobne aj podpísali na znak súhlasu) môžu uhradiť max. spomenutých 10 000 Sk. Skúste nájsť trochu času nielen na poradu, ale aj na prečítanie poistných podmienok
Charon
23.12.09,15:51
Je to pravda. Pre úplnosť treba uviesť, že takto doplatené peniaze klientovi podľa zmluvy obvykle nepatria, ale je jednoduchšie sa bezhlavo sťažovať, ako si prečítať (alebo nechať si vysvetliť) poistné podmienky.
Ak to poisťovňa zaplatí, tak sú to neoprávnene vyplatené peniaze, pretože je to jediný spôsob ako sa takéhoto "klienta" zbaviť s minimálnou stratou času a nervov - aj čas sú peniaze. Toto však v interných ani v iných predpisoch poisťovní nenájdete.

No neviem, Preboha, lebo ak je niečo neoprávnene vyplatené, tak je to poistný podvod ... neviem nakoľko sa vyznáš v legislatíve, ale asi nie.
preboha
23.12.09,16:22
čierno - biele videnie sa v dnešnom svete veľmi nenosí, ale ak chcete - prečo nie
tadoo
26.02.10,07:51
ak Vás zaujíma, prečo neboli potrebné informácie o type a cene kamery, tak, jednoducho preto, že v poistnej zmluve je obvykle dojednaný finančný strop pre takto odcudzené veci - napr. za jednotlivý kus do 10 000 Sk. Ak Vaša kamera stála rovno milión, netreba to dokladať, pretože podľa poistnej zmluvy (ktorú ste pravdepodobne aj podpísali na znak súhlasu) môžu uhradiť max. spomenutých 10 000 Sk. Skúste nájsť trochu času nielen na poradu, ale aj na prečítanie poistných podmienok

strop urceny nie je. ked ma vykradli pred 5 rokmi (ta ista poistna zmluva), tak okolo kamery robili velky humbuk. chceli zarucny list, krabicu, a kopec dalsich veci, kym mi ju uznali... a nakoniec vyplatili dost vysoku sumu (za ktoru som si kupil kameru, ktoru mi ukradli teraz). je pravda, ze kamera vtedy bola skoro nova.
preboha
26.02.10,19:37
strop urceny nie je. ked ma vykradli pred 5 rokmi (ta ista poistna zmluva), tak okolo kamery robili velky humbuk. chceli zarucny list, krabicu, a kopec dalsich veci, kym mi ju uznali... a nakoniec vyplatili dost vysoku sumu (za ktoru som si kupil kameru, ktoru mi ukradli teraz). je pravda, ze kamera vtedy bola skoro nova.
strop určený je, ale je to len môj názor
tadoo
01.03.10,07:27
strop mozno je ale vtedy mi vyplatili vyse 50tis SKK. cize ak je , tak je urcite viac ako 1660 €
tadoo
27.11.11,08:27
medzicasom ma znova vykradli. a okrem toho porozbijali umyvadla, poodtrhavali baterie, ...

Je mi jasne, ze na ukradnutych osobnych veciach som skodovy ja. celkom by ma zaujimalo, ci byt poskodili mne ako najomnikovi, alebo naopak majitelovi. kto by teda mal dat opravit dvere, kupit nove umyvadla a baterie?

a este by ma zaujimalo ako je to pri vytopeni prenajateho bytu. resp. pri poskodeni plynoveho rozvodu, atd. kto by to mal dat opravit? (myslim v pripade, ze nie je vinnik a skoda vznikla)

inymi slovami" za co zodpoveda najomca a za co prenajimatel?"
Ice dive
27.11.11,08:47
za škodu zodpovedá ten kto ju spôsobil... t.j. záleží od toho ako máte postavenú zmluvu... spravidla za vytopenie a podobne zodpovedá majiteľ bytu, ale ak napr. bolo vytopenie spôsobené, tým, že nájomník, nechal padnutú hadicu od pračky a tým vytopil troch susedov... určite bude zaplatenú škodu od nájomníka vyžadovať prenajímateľ...