Yvvetta
23.07.04,10:51
Poradí mi niekto ?

Sme strážna služba. Fakturujem podľa zmlúv na konci mesiaca. Splatnosť fa je 14 dní od vystavenia, alebo doručenia fa.
Za mesiac 05/2004 som vystavovala fa po starom, teda vznik daň. pov.bol 31. 05. 2004.
Za mesiac 06/2004 som už faktúry urobila podľa §19 ods.3 - opakované dodadanie služby. Čiže dátum dodania je na fa 14.07.2004.
Teraz robím daň.priznanie za 06/2004 a ja nemám žiadnu daň na výstupe. Z toho vyplýva, že budem mať nadmerný odpočet.

Úplne mám triašku, čo sa stane keď príde daň. kontrola. A to príde, pretože vždy prídu, keď máme nad. odpočet.

Vlastne mám zle daň. priznanie aj za 05/2004 aj za 06/2004. Vyrubia mi 50% pokutu a to bude dosť veľká suma.

Utešte ma s niejakou múdrou vetou.
vladan
23.07.04,09:14
utešenie:
myslím, že sa nemusíš báť. Daňováci nevedia ani toľko ako my, takže myslím, že sa nemusíš báť kontroly DPH - asi taký rok nebude!!!
Nebude = pochybujem, že druhý mesiac platnosti novely DPH by sa odvážili niečo kontrolovať, keď má každý zamestnanec daňového úradu a daňového riaditeľstva problém s vysvetlením temer s každým paragrafom novely. Pekný deň
Yvvetta
23.07.04,09:17
Dakujem Vladan, potešili ma tvoje slová. Ale bojím sa, že prídu, keď budem mať nadm. odpočet.
A to máš prevdu na DÚ nič nevedia. Vôbec mi tá pani z DÚ nevedela poradiť. Len mi čítala zákon.
Mickya
23.07.04,09:51
Neboj, poznám firmu, kt. má stále nadmer. odpočty, tiež sú mesač. platcami DPH a kontrola im prišla len raz.

Aj ja si myslím, že tak skoro kontrolóri chodiť nebudú...
:o :) :p ;) :rolleyes: :cool: :D :eek:
Neboj!!!!!!!!!

Nekaz si víkend!!!!!!!!!!!!!

Krásny slnečný deň!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Yvvetta
23.07.04,09:55
Aj tebe ďakujem Mickya. Keby to tak aj naozaj bolo.
Mila
23.07.04,10:29
Pekný deň. Yvetta, prečo si vlastne ya 5/04 fakturovala po starom keď zákon paltí od 1.5.04? To za ten 6 mesiac je dobre, ale ostaní majú s tými kontrolami pravdu. Ty ich ešte budeš učiť ak by náhodou prišli. A to by musel byť ten nadmerák poriadny.
Yvvetta
23.07.04,10:42
PRE : MILA
No už čo zrobím. Fakturovala som zle. Dala som sa presvedčiť, že naša služba nespadá pod opakovane dodanú službu.

Keď som mala nadm. odpočet 300,00 Sk prišli nás skontrolovať. A teraz to bude viac.

Ďakujem za podporu.
rosemary
23.07.04,11:14
Keď prídu daňovaci na kontrolu o dva roky, určite budú chytrejší.Ešte som problémy s daňovákmi nemala, ale pomaly sa stará garda praktikov začína meniť na teoretikov s titulmi.Ale tiež mám skúsennosti, že skôr zisťujú až pri kontrolách ako je to správne.
janaGT
23.07.04,11:20
Súhlasím so všetkým, čo tu bolo doteraz napísané. Daňováci niekedy nevedia ani to, čo my "úbohí účtovníci". Mne došli na kontrolu za rok 2002 a opýtala sa ma, že prečo som si uplatnila DPH z leasingovej prirážky pri leasingu auta. A to som uviedla len jeden príklad, kedy kontrolórka nevedela ani sama, ako to má byť správne.