Aldan
07.12.09,09:44
vie mi prosím niekto poradiť kde mám v urbároch s PU zaúčtovať príspevok, ktorý sme podľa zmluvy poskytli obecnému úradu na zriadenie ihriska? Ihrisko sa zuriaďovalo pomocou dotácie od vlády a muselo to ísť cez obecný úrad. Nakoľko je to na našom pozemku máme zmluvu s obecným úradom aj o našom príspevku na výstavbu ihriska. Mám to dať na účet kapitálových fondov?
s týmto som sa nikdy nestretla. Ďakujem
a_je_to
07.12.09,21:37
vie mi prosím niekto poradiť kde mám v urbároch s PU zaúčtovať príspevok, ktorý sme podľa zmluvy poskytli obecnému úradu na zriadenie ihriska? Ihrisko sa zuriaďovalo pomocou dotácie od vlády a muselo to ísť cez obecný úrad. Nakoľko je to na našom pozemku máme zmluvu s obecným úradom aj o našom príspevku na výstavbu ihriska. Mám to dať na účet kapitálových fondov?
s týmto som sa nikdy nestretla. Ďakujem
Dokladom k zaúčtovaniu záväzku na peňažný dar by malo byť uznesenie valného zhromaždenia pozemkového spoločenstva o schválení peňažného daru obci, resp. darovacej zmluvy s obcou, odsúhlasené väčšinou podielnikov. Nie iba zmluva s obcou, ktorú podpísal predseda PS. Účtovanie uznesenia 543/379 a úhrada záväzku 379/221, resp.211. samozrejme, že 543 bude pripočítateľná položka v dppo. S kapitálovými fondami to nemá nič spoločné. Účtovanie 221/413 by bolo aktuálne, keby PS dar dostalo, nie keď ho poskytlo.