pucifalek
07.12.09,11:52
ahojte. viete mi poradiť či je obstavanie pomúrnice nutné aj z vonkajšej strany alebo stačí iba z vnútornej časti domu..ďakujem
Zoltán Kovács
07.12.09,12:15
Nie som odborník v stavebníctve, ale inak si neviem predstaviť dostatočnú "izoláciu" pomúrnice. Aby sa mi tam nedostali vtáci, a nepodfukoval vietor. A aj z estetického hladiska asi je lepšie, ak pomurnicu nie je vidno.
220870
07.12.09,19:40
Nutné to nieje ale je dobré ak je obmurovaná alebo nejakým spôsobom zakrytá z oboch strán.Ak to je na jednu zimu tak sa asi nič nestane.Ale ak ju necháte odokrytú dlhšie tak si tam začnú robiť hniezda vrabce.A chodníky parapety a pod budete mať od nich oné..
pucifalek
08.12.09,07:04
my sme to už zavreli podhľadmi, len ma švagor trocha "špičkuje",že sme to mali obmurovať aj z vonkajšej strany a až potom davať podhľady...diky za prispevky
220870
08.12.09,09:51
Nieje bezpodmienečne nutné aby to bolo z vonkajšej strany obmurované.V niektorých prípadoch najmä vtedy ak máte obvodový múr 300mm to dokonca ani nieje možné.Dôležitejšie je urobiť kvalitne izolácie strechy a napojenia jednotlivých konštrukcií.Ak by ste sem dali fotografiu ukončenia strechy nad pomúrnicou s prechodom na obvodovú stenu tak by som vedel lepšie poradiť.Prikladám fotto na nich je vidieť ako sa to má robiť a aj to ako sa to nemá robiť.V tomto prípade nebolo nutné obmurovávať pomúrnicu preto lebo sa fasáda ide zateplovať.