marikasch
07.12.09,12:25
ahojte,
poprosila by som Vás o radu. moji rodičia bývajú na osade Šuľka,ktorá patrí k obci Nenince.majú tam aj zastávku SAD.nedávno do tejto zastávky nabúralo auto a pokrivilo ju, tak že bola nebezpečná,nezistilo sa kto to bol. starosta obce dal premiestniť zastávku na iné miesto,ktoré nevyhovuje obyvateľom(nedostatočné osvetlenie,zlé prechádzanie na druhú stranu cesty v prípade čakania spojov na iný smer kde nie je umiestnená čakáreň).poprosili starostu aby zastávku preložil späť(starú drevenú čakáreň). mal k tomu pripomienku,že tomu vyhovie ale len z dobrej vôle, lebo to územie podľa katastra nepatrí obci,nemôže ju tam umiestniť a že SAD s tým ťiež nič neurobí.chcela by som sa opýtať čo je na tom pravdy, ktoré zákony sa vzťahujú na umiestnenie zastávok SAD, je to zákon 168/1996 o cestnej doprave? a kto má teraz na starosti umiestnenie zastávok a ich udržiavanie, podľa §8 ods. ch)tohto zákona je to dopravca.alebo tomu rozumiem zle. prosím Vás pomôžte.
veľmi pekne ďakujem
marikasch
15.12.09,18:52
ahojte, prosím vás nikto mi nevie poradiť?alebo som napísala niečo zlé a na zlé miesto?ďakujem
Chobot
16.12.09,14:15
ahojte, prosím vás nikto mi nevie poradiť?alebo som napísala niečo zlé a na zlé miesto?ďakujem

Nenapísala si nič zlé, len tu asi nie je nikto, kto by sa vyznal v tejto problematike. A vyhľadávať v spleti zákonov sa neznalým asi tiež nechce (alebo nieto času:D)... jedine že by sa našiel niekto iniciatívny.;)
jsomsak
22.12.09,12:03
Treba dat starostovi po ušiach aby sa spametal a zastavka bude kde bola predtym a basta