ingaur
07.12.09,12:34
Poprosila by som o radu... doma máme 3 televízory a príjem káblovej televízie. Radi by sme prešli na digitálnu (Skylink) ale ma odrádza nutnosť kúpi ku každému televízoru kartu zvlášť... Dá sa to urobiť aj nejako inak? Poprípade môžete mi poradiť iný príjem digitálnej televízie?
Chobot
07.12.09,12:11
Poprosila by som o radu... doma máme 3 televízory a príjem káblovej televízie. Radi by sme prešli na digitálnu (Skylink) ale ma odrádza nutnosť kúpi ku každému televízoru kartu zvlášť... Dá sa to urobiť aj nejako inak? Poprípade môžete mi poradiť iný príjem digitálnej televízie?

Klasický UPC kábel nič nenahradí, čo sa týka možnosti pripojenia viacerých TV prijímačov. Niektoré set-top-boxy vraj majú 2 tunery a je možné pripojiť okrem TV aj video, ale ja som sa s takým ešte nestretol.

U Fiber TV si môžeš zakúpiť aj druhý či tretí STB, druhý je ešte za akciovú cenu (33 €), ale tretí a ďalší je už za normálnu cenu (cca 176 €).

Pozri aj sem:

http://www.porada.sk/t119900-upc-nekomunikuje-s-nami.html
xaxar1
09.12.09,04:05
Existujú dvojtunerové satelitné prijímače, kde postačuje jedna karta ku dvom telkám (napr. Opticum Multiroom). V prípade zapojenia troch TV je potrebné zakúpiť ku každému TV satelitný prijímač, ale karta stačí iba jedna s tým, že by sa prijímače poprepájali káblom cez konektory RS 232 a kartu by zdieľali. V takom prípade je nutné poradiť sa s nejakým odborníkom, aby odporúčil, ktoré prijímače je potrebné zakúpiť (napr. Opticum 4160 po cca 40,- €, ale je nutné v nich zmeniť softwér), aby dokázali kartu zdieľať.