koral
07.12.09,15:41
Prosím o radu , do firmy som kúpil osobný automobil s odpočtom DPH.Tento je kvalifikovaný ako dvojmiestne užitkové vozidlo .
Je možné ho pred predajom dať do pôvodného stavu ? Vozidlo bolo päťmiestne.Čo preto musím urobiť?
Poraďte kto viete prosím.:(:(:(
katarina.j
07.12.09,15:13
Podla toho čo je v techn.preukaze,no žiaľ, akurat bolo v spravach/pán Packa/ odpovedal na tvoj problem, ak je v technicaku zadane uz dvojmiestne, tak späť sa to vratit neda.
koral
27.12.09,12:53
Podla toho čo je v techn.preukaze,no žiaľ, akurat bolo v spravach/pán Packa/ odpovedal na tvoj problem, ak je v technicaku zadane uz dvojmiestne, tak späť sa to vratit neda.
prosím ešte o jednu radu.
Predávam auto, ktoré bolo v majetku firmy uplatnil som odpočet DPH.Auto bolo z majetku firmy vyradené v roku 2008, ale som ho na polícii neprepísal.Teraz som auto predal a na zmluve je moja firma a IČO.Je tu povinnosť odviesť DPH? Prosím poraďte.
Ďakujem
Tweety
27.12.09,13:50
prosím ešte o jednu radu.
Predávam auto, ktoré bolo v majetku firmy uplatnil som odpočet DPH.Auto bolo z majetku firmy vyradené v roku 2008, ale som ho na polícii neprepísal.Teraz som auto predal a na zmluve je moja firma a IČO.Je tu povinnosť odviesť DPH? Prosím poraďte.
Ďakujem
Áno, dph pri predaji odvedieš.
koral
27.12.09,15:09
Ďakujem za rýchlu odpoveď.:rolleyes:
hanelie
27.12.09,17:22
prečo odvádzať DPH ak bolo auto vyradené z podnikania a predaj uskutočnila/mala uskutočniť/ súkromná osoba ?