ivelad
07.12.09,16:18
Chcela by som sa spytat ci v panelaku potrebujem stavebne povolenie k nainstalacii schodiskovej plosiny pre vozickara.
chandler
07.12.09,17:34
nevyznam sa ale predpokladam, ze tam budes potrebovat nejake vyjadrenie poziarnika, lebo asi bude blokovat unikove poziarne cesty. myslim ze nikto iny sa k tomu vyjadrovat nebude.
Miloš Mičega - CIMOM TN
07.12.09,19:17
Chcela by som sa spytat ci v panelaku potrebujem stavebne povolenie k nainstalacii schodiskovej plosiny pre vozickara.

Stavebné povolenie určite nie, aspoň na 99,99 % si ho neviem predstaviť. Ak umiestnenie plošiny nebude vyžadovať stavebné úpravy, tak prakticky netreba k tomu nič z hľadiska stavebného zákona.
Určite treba postupovať podľa zákona č. 182/1193 Z.z. o bytových a nebytových .................

Dúfam že viete o možnosti príspevku podľa zákona č. 447/2008 Z.z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení iných zákonov. Konkrétne napr. § 19 ods. 1 písm. f) tohoto zákona a násl.

Poznámka :
Nikdy sa nenechajte odradiť ústnou informáciou, vždy podajte žiadosť písomne, aj keď nekompletnú, nepresnú a pod. Písomne Vám nemôže (nemal by) písať príslušný úrad čo chce, ale len to mu umožňuje zákon.


CIMOM
chandler
08.12.09,07:15
este ma napadlo ze najlepsie budu asi vediet poradit v nejakom zdruzeni ZTP