emily17
07.12.09,17:02
Prajem, dobrý deň.
Chcela by som Vás poprosiť o radu, ako by ma mal zamestnávateľ zaradiť podľa novej legislatívy.
Momentálne pracujem ako učiteľka v MŠ.
V roku 2002 som ukončila strednú pedag. školu, odbor učiteľstvo MŠ,
v roku 2007 vysokú školu, 2.stupňa, odbor učiteľstvo pre 1.stupeľ ZŠ a v roku 2008 som ukončila štátnou skúškou rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky. Prosím Vás o Váš názor ohľadom môjho zaradenie a taktiež by som sa chcela opýtať či sa mi rozširujúce štúdium počíta ako náhrada 1. kvalifikačnej skúšky.
Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem.
Sabadka
07.12.09,17:49
Prajem, dobrý deň.
Chcela by som Vás poprosiť o radu, ako by ma mal zamestnávateľ zaradiť podľa novej legislatívy.
Momentálne pracujem ako učiteľka v MŠ.
V roku 2002 som ukončila strednú pedag. školu, odbor učiteľstvo MŠ,
v roku 2007 vysokú školu, 2.stupňa, odbor učiteľstvo pre 1.stupeľ ZŠ a v roku 2008 som ukončila štátnou skúškou rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky. Prosím Vás o Váš názor ohľadom môjho zaradenie a taktiež by som sa chcela opýtať či sa mi rozširujúce štúdium počíta ako náhrada 1. kvalifikačnej skúšky.
Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem.


No asi ťa nepoteším, lebo podľa tvojho ukončeného vzdelania môžeš byť v MŠ zaradená ako nekvalifikovaná učiteľka s vysokoškolským vzdelaním do 9PT.
Prečo nekvalifikovaná? pozri si 437/2009, časť I. Bod A. Keby si mala ukončenú vysokú školu II. stupňa v študijnom odbore predškolská pedagogika a učiteľstvo pre I. stupeň ZŠ tak si kvalifikovaná, ale keď máš len učiteľstvo pre I. stupeň ZŠ tak si pre MŠ nekvalifikovaná. Ono keby tam nebolo slovíčko a ale bolo napísané alebo tak to máš v suchu, ale takto žiaľ si nekvalifikovaná. Rozširujúce štúdium sa ti tiež nepočíta ako náhrada I. kvalifikačnej skúšky, pretože tam ti chýba zase podmienka 5 rokov pedagogickej praxe.
Fany1000
07.12.09,19:28
Ja mám presne rovnaké vzdlanie ako ty a na školení som sa konkrétne na mňa pýtala, ako mám byť zaradená. Pani Belešová mi povedala, že v 11-tke. Predtým som už písala na Ministerstvo školstva, kde mi to poslali písomne. Len som si myslela, že po novom to tak nebude, ale ona mi povedala, že to platí ďalej. Mám vysokú školu v kategórii, ktorú robím. Som učiteľka MŠ a mám VŠ "učiteľstvo" pre ZŠ, to znamená zvýšenie kvalifikácie v rovnakej kategórii. A doslova tam povedala, že ju vôbec nezaujíma, že starosta povie, že on na pozíciu učiteľky materskej školy nepotrebuje vysokoškolsky vzdelanú uč. Je to zvýšenie kvalifikácie vo svojej kategórii (učiteľ) a patrí mi vyššia trieda.
emily17
08.12.09,10:42
Ahoj Fany.
Prosím ťa poradila by si mi ako mám postupovať , keď by som potrebovala moje zaradenie na papieri z ministerstva školstva?
, čo je tam potrebné zaslať, a akú formu by mala mať žiadosť.
ďakujem ti veľmi pekne
Vebi34
08.12.09,17:07
Ahoj Fany.
Prosím ťa poradila by si mi ako mám postupovať , keď by som potrebovala moje zaradenie na papieri z ministerstva školstva?
, čo je tam potrebné zaslať, a akú formu by mala mať žiadosť.
ďakujem ti veľmi pekne
Áno, prislúcha Ti 10.trieda. Tiež mám vyjadrenie z ministerstva školstva. Ja som najskôr volala na ministerstvo, kde ma prepojili na konkrétneho človeka, a potom som jemu priamo adresovala žiadosť. Do týždňa som mala odpoveď, ale zaslať som musela okrem oficiálnej žiadosti aj overené kópie vzdelania. Ich vyjadrenie bolo priamo na mňa, nie všeobecné. Ešte mi na daný dokument napísali, kedy budem zaradená do 11.triedy, za akých predpokladov. Ja som sa stretla na ministerstve s veľkou ústretovosťou.
Fany1000
08.12.09,19:32
Ja som len napísala, že ich žiadam o posúdenie mojej kvalifikácie. Napísala som aj stanovisko zriaďovateľa, že mi nechce zvýšiť plat, že tvrdí, že na učiteľku materskej školy nemám zvýšenú kvalifikáciu. Najprv som písla mail na p.Sztynyikovej? (neviem presne). Ona mi potom odpísala, kde sa mám obrátiť a že mám doplniť overené kópie všetkých vysvedčení, aj zo strednej. No...a potom som už len čakala. Ja osobne som chcela preradiť do desiatky, ale oni mi odpísali, že mám nárok na 11-tku. Potom tam napísal aj starosta, ale aj jemu odpovedali tak ako mne. Potom mi už triedu zvýšil. Držím palce. Ak budeš niečo potrebovať, ozvi sa.
Ilika
25.01.10,20:38
milá Fany1000, mohla by si mi poslat adresu, kde si písala na ministerstvo....ja mám podobný problém a chcela by som naň písomnú jednoznačnú odpoved z Ministerstva....lebo čo je písomne , to platí...s pozdravom Ilika.
PS: môj príspevok je pod názvom "Výnimka z plnenia kvalif.predpokladu."
betka58
06.07.11,11:15
milá Fany1000, mohla by si mi poslat adresu, kde si písala na ministerstvo....ja mám podobný problém a chcela by som naň písomnú jednoznačnú odpoved z Ministerstva....lebo čo je písomne , to platí...s pozdravom Ilika.
PS: môj príspevok je pod názvom "Výnimka z plnenia kvalif.predpokladu."

Prajem dobrý deň. Podobný problém mám aj ja a tiež by som chcela poprosiť adresu na ministerstvo, ak by Vás to neobťažovalo. Ďakujem, s pozdravom Betka
zdenka131
06.07.11,12:21
Ing. Jarmila Belešová
E-mail: jarmila.belesova@minedu.sk
Telefón: 02/ 59374452



Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
Stromová 1
813 30 Bratislava
monip
07.07.11,16:25
Milá BETKA - prosím Ťa, mohla by si mi presne poslať, aké máš vzdelanie? Teraz som z toho popletená aj ja - dokončila som vysokú školu Mgr - učiteľstvo pre primárne vzdelávanie, ale Bc - mám učiteľstvo pre predprimárne. To sa zrušilo - vzali nám akreditáciu, tak som ukončila Mgr - učiteľstvo primárne. Ale ja som zaradená do 10. triedy. Možno som nepochopila správne, ale prečo tu píšu o 11. triede? Ďakujem Ti pekne, s pozdravom M.