vulxy
07.12.09,19:16
zdravim,mam taky mensi problemik a to som SZCO asi 1 mesiac a dostal som aj dotaciu a teraz mam moznost nastupit do zamestnania do fabriky,chcem sa spytat co vsetko a hlavne kde (ZP,UPSVAR,DU)treba nahlasit ked nastupim.zivnost si necham ale nebudem ju stihat, budem len zamestnany. vopred vdaka
grammatika
08.12.09,07:29
Zamestnávateľ za Teba vykoná prihlášky do zdravotnej a sociálnej poisťovne. Pokiaľ nezrušíš živnosť a to asi nechceš kvôli dotácii, tak nikde nemusíš nič nahlasovať. Budeš si ale sám podávať daňové priznanie.
Podotýkam, že nejakú činnosť musíš vykázať zo živnosti, keďže si mal dotáciu.
andreaS
08.12.09,07:34
mimotemy :confused::confused::confused::confused::confused: :confused:

vrat dotaciu ked ju este mas a zrus zivnost...

je to velmi nefer oproti tomu, kt. tuto dotaciu chce vyuzit...

navyse ak nechces podnikat a dotaciu tak vlastne neminies nato, co si mal, tak ju budes musiet aj tak vratit...
grammatika
08.12.09,07:42
Súhlasím s Adkou :)
vulxy
08.12.09,14:19
mimotemy :confused::confused::confused::confused::confused: :confused:

vrat dotaciu ked ju este mas a zrus zivnost...

je to velmi nefer oproti tomu, kt. tuto dotaciu chce vyuzit...

navyse ak nechces podnikat a dotaciu tak vlastne neminies nato, co si mal, tak ju budes musiet aj tak vratit...

ono to nie je az take jednoduche,co ked mi zamestnavatel po mesiaci povie ze lutuje ale sa prepocital a som zbytocny?

podnikat chcem ,len mam stavebnu cinnost a teraz v zime ako zacinajuci si moc neskrtnem.

ze je to nefer:confused:,ako viem kazdy ma moznost si tu dotaciu vybavit ,nie je to limitovane kolkym priznaju,staci splnit kriteria ktore nie su az take hrozne:)
veronikasad
08.12.09,14:22
zdravim,mam taky mensi problemik a to som SZCO asi 1 mesiac a dostal som aj dotaciu a teraz mam moznost nastupit do zamestnania do fabriky,chcem sa spytat co vsetko a hlavne kde (ZP,UPSVAR,DU)treba nahlasit ked nastupim.zivnost si necham ale nebudem ju stihat, budem len zamestnany. vopred vdaka
Ak budeš mať v ruke pracovnú zmluvu, choď s ňou do zdr. poisťovne a urči si vymeriavací základ nula. Preddavky na zdr.poistenie pri súbehu zamestnania a podnikania platiť nemusíš.

Dotáciu neruš, aby si splnil podmienky UP, musíš mať nejaký príjem aj z podnikania. Ak si mal v podn. pláne uvažované s výdavkami na zdr. poistenie a pri súbehu zamestnania a podnikania ho platiť nebudeš, treba potom dať žiadosť na UP na zmenu podn. plánu.
globalpartner
09.12.09,15:29
Ak budeš mať v ruke pracovnú zmluvu, choď s ňou do zdr. poisťovne a urči si vymeriavací základ nula. Preddavky na zdr.poistenie pri súbehu zamestnania a podnikania platiť nemusíš.

Dotáciu neruš, aby si splnil podmienky UP, musíš mať nejaký príjem aj z podnikania. Ak si mal v podn. pláne uvažované s výdavkami na zdr. poistenie a pri súbehu zamestnania a podnikania ho platiť nebudeš, treba potom dať žiadosť na UP na zmenu podn. plánu.

Mám taký pocit a ja som to aj v zmluve - dohode s ÚP mal , že si sa zaviazal udržať pracovné miesto-živnosť po dobu 2 roky? bez súbehu s pracovným pomerom!!
Treba pozrieť poriadne dohodu.
veronikasad
09.12.09,17:06
Mám taký pocit a ja som to aj v zmluve - dohode s ÚP mal , že si sa zaviazal udržať pracovné miesto-živnosť po dobu 2 roky? bez súbehu s pracovným pomerom!!
Treba pozrieť poriadne dohodu.
Aj ja som to mala v zmluve - ale pred 6 rokmi. Teraz to už neplatí. Môže byť súbeh zamestnania aj podnikania...
vulxy
09.12.09,17:56
Aj ja som to mala v zmluve - ale pred 6 rokmi. Teraz to už neplatí. Môže byť súbeh zamestnania aj podnikania...

ja som sa na spytal priamo pri podpise zmluvy a vraj ziadny problem ,ale prave som cital celu zmluvu a da sa to chapat aj inac:)
veronikasad
09.12.09,18:02
ja som sa na spytal priamo pri podpise zmluvy a vraj ziadny problem ,ale prave som cital celu zmluvu a da sa to chapat aj inac:)
Napíš ako to máš uvedené v zmluve.

Naozaj by teraz nemal byť žiadny problém, len musíš prevádzkovať aj živnosť = mať po dobu 2 rokov z predmetu podnikania, na ktorý si dostal dotáciu príjmy.

Prísnejšie kritéria boli - neviem či ešte aj teraz sú - pri príspevku na prevádzkovanie samostatne zárobkovej činnosti pre občanov so zdravotným postihnutím
vulxy
09.12.09,18:55
Napíš ako to máš uvedené v zmluve.

Naozaj by teraz nemal byť žiadny problém, len musíš prevádzkovať aj živnosť = mať po dobu 2 rokov z predmetu podnikania, na ktorý si dostal dotáciu príjmy.

Prísnejšie kritéria boli - neviem či ešte aj teraz sú - pri príspevku na prevádzkovanie samostatne zárobkovej činnosti pre občanov so zdravotným postihnutím

Prava a povinnosti prijemcu:
3- Samostatnu zarobkovu cinnost vykonavat alebo prevadzkovat nepretzite najmenej po dobu dvoch rokov odo dna zacatia vykonavania alebo prevadzkovania SZC,teda do datumu posledneho dna zacatia vykonavania alebo prevadzkovania SZC,teda do datumu posledneho dna dvojrocneho vykonavania SZC 1.11.2011 (toto je presne znenie odstavca)


8- oznamit uradu kazdu zmenu zmenu podmienok dohodnutych alebo uvedenych v tejto dohode alebo podnikatelskom zamere v lehote najneskor do 30 kal.dni odo dna kedy zmena nastala.Prijemca je povinny oznamit uradu skutocnosti ktore mozu ovplyvnit zavazky vyplyvajuce z tejto dohody (toto je presne znenie a pre tento odstavec som zalozil temu )

asi vse co sa tyka problematiky