fonzerelli
08.12.09,01:20
Prosim Vas vie mi niekto poradit ako spravim toto zadanie? Nikdy som access nepouzival.

ACCESS
- zadanie bude obsahovať 5 tabuliek, každá z nich musí obsahovať 5 až 10 polí (stĺpcov) a 5 reálnych záznamov (napr. stĺpec meno bude obsahovať 5 skutočných mien)
- medzi tabuľkami budú vytvorené relácie (1:n alebo m:n)
- ďalej bude zadanie obsahovať 1 formulár, ktorý umožní pracovať s údajmi v danej tabuľke
- formulár musí mať možnosť záznamy prezerať, pridávať, upravovať a mazať

Okrem stanovených požiadaviek budeme pri hodnotení klásť dôraz aj na vizuálne prevedenie aplikácie (obrázky, fonty, farby, rozloženie prvkov...)
sthruska
08.12.09,06:32
Čo vlastne chceš? Používať Access nie je až také ťažké. Všetko si urobíš v grafickom prostredí.
Hlavne si musíš vymyslieť "problém".
fonzerelli
08.12.09,09:20
no pre toho co nikdy nerobil v accesse a ma z toho spravit zápočet je to dost blbe :D
robin78
08.12.09,09:32
ked ti to nic nevravi, tak najlepsie je si vyguglit nejake tutorialy, je toho spusta a "preklikat" si to cele, potom to uz mozno take blbe nebude ;-)
sthruska
08.12.09,10:25
//no pre toho co nikdy nerobil v accesse a
Tento argument neberiem. Nikdy som z toho zápočet nerobil. Keď som prvýkrát otvoril Access, tak som o DB nič nevedel. A bol som v ňom schopný čosi spraviť. Ty máš určite nejaké teoretické vedomosti, takže nemôžeš mať žiadne problémy.
Ten Access je naozaj "user friendly"
Gorybanshee
08.12.09,18:40
Access very very easy, Ja som mal toto zadanie urobene cca 15min + bonus co tam nema byt : tlacova zostava 10min + dotaz 5 min + uprava formularov,podformularov a uvodneho formularika 35 min/hranie sa/ a dopisanie udajov a relacie max 25min. co je 1,5 h a vsetko hotove daj si v google ako je hore napisane a access.
P.S. Dufam ze nestudujes informatiku