Babulica
08.12.09,08:22
Dobré ránko, len jednu informáciu URGENTNE potrebujem...ak má zamestnanec OČR od štvrtka do utorka, tak do programu (proluc) zadávam aj víkend?? Alebo tam spadajú len kalendárne dni??? Pretože do dochádzky som zapísala od štvrtka do utorka, lenže proluc je hrozný program (teda aspon podla mna) a tam sa to musí ručne dopísať priamo pri výpočte výplaty a teraz neviem či tam mám dať počet dní aj s víkendom alebo bez....:mee:

...ak niekto pomôže....tak ĎAKUJEM :)
veronikasad
08.12.09,07:33
Dobré ránko, len jednu informáciu URGENTNE potrebujem...ak má zamestnanec OČR od štvrtka do utorka, tak do programu (proluc) zadávam aj víkend?? Alebo tam spadajú len kalendárne dni??? Pretože do dochádzky som zapísala od štvrtka do utorka, lenže proluc je hrozný program (teda aspon podla mna) a tam sa to musí ručne dopísať priamo pri výpočte výplaty a teraz neviem či tam mám dať počet dní aj s víkendom alebo bez....:mee:

...ak niekto pomôže....tak ĎAKUJEM :)
ošetrovné, náhrada príjmu pri DPN aj nemocenské sa vypláca za kal. dni
Babulica
08.12.09,07:44
Super díky moc :)
Darica
10.12.09,07:54
Prosím vás, kedze mam očr s dietatom od utorka do pondelka, neoplati sa mi ju zrušit a dat si ju iba do piatku tj 4 dni. Inác by mi stiahli za 7 dni očr? ( od utorka do pondelka , kedze sa rátajú kalendárne dni) prosim odpovedzte. Dakujem
veronikasad
10.12.09,07:57
Prosím vás, kedze mam očr s dietatom od utorka do pondelka, neoplati sa mi ju zrušit a dat si ju iba do piatku tj 4 dni. Inác by mi stiahli za 7 dni očr? ( od utorka do pondelka , kedze sa rátajú kalendárne dni) prosim odpovedzte. Dakujem
Ošetrovné platí soc.poisťovňa po dobu max. 10 kal. dní (vrátane sobôt a nediel), Neviem kto by ti mal čo stiahnuť.
Darica
10.12.09,11:33
Spýtam sa to takto , či tomu správne rozumiem. Ked budem na OCR Od utorka do piatku, tak len 4 dni budem na 55 percent platu. Ked ostanem do pondelka, tak sami rata aj sobota a nedela a v plate budem stratova za 7 dni? Kedze socialka plati 55 percent pytam sa ci sa mi oplatí aj brať OCR sobotu, nedelu, či sa mi to odrazí v plate, alebo zrušit, ved aj tak sme doma. Neviem ci som to správne napísala, ci mi rozumiete. diky
veronikasad
10.12.09,12:10
Spýtam sa to takto , či tomu správne rozumiem. Ked budem na OCR Od utorka do piatku, tak len 4 dni budem na 55 percent platu. Ked ostanem do pondelka, tak sami rata aj sobota a nedela a v plate budem stratova za 7 dni? Kedze socialka plati 55 percent pytam sa ci sa mi oplatí aj brať OCR sobotu, nedelu, či sa mi to odrazí v plate, alebo zrušit, ved aj tak sme doma. Neviem ci som to správne napísala, ci mi rozumiete. diky
Základný plat sa ti bude krátiť o pracovné dni, ošetrovné ti sociálna poisťovňa vyplatí za kal. dni, vrátane víkendu.
Jara
10.12.09,12:11
Napísala si to správne, ale nenapísala si, či je pre teba sobota a nedeľa riadne pracovným alebo voľným dňom. Ak by si mala tieto dni pracovné, tak jasné, že OČR-kou by si stratila, ale keď ich máš voľné, tak ich nemáš platené a OČR by si dostala tých 55%.
Darica
10.12.09,14:56
Cize este raz prosím vas, ked nemám tieto dni pracovné, som ucitelka, mam ich volne aj vtedy mi preplatia 55 perc. platu, to vlastne este budem ziskova? Tak rusit, alebo nerusit OCR? Este raz dakujem. ( Ja mam totiž 1 krat OCR po 16 rokoch, práce, nikdy som sa o to nezaujímala, stale som chorobu detí vykrývala peckami a dovolenkou)
Tamila
10.12.09,15:11
Keď máš víkend voľné dni, OČR neruš, máš zaplatenú za kalendárne dni. Zisková až tak nebudeš, pretože je to iba 55 % z vymeriavacieho základu, celkovo ti to vyjde menej ako plat.
Darica
10.12.09,17:28
No ved ziskova ani nebudem, ani nechcem byt, hlavne nech čo najmenej stratím z platu. Dakujem vam za pomoc.
mzdy2007
14.12.09,12:40
asi nejako zle polozena otazka, ved kalendarne dni su vsetky dni t.j.aj vikendove dni...takze bez ohladu ci je streda alebo nedela dostanes za 10 dni po sebe iducich DPN zaplatenu od zamestnavatela,/pri OCR od 1.dna od socpoist./ostatne dni od 11.kalendar.dna preplaca nemocens.davkami socpoist.
Darica
16.01.10,18:19
Este poprosim odpoved, tá OCR mi príde vypocitaná v plate, alebo zo socialnej poistovne. Dakujem
katka50
16.01.10,18:23
Este poprosim odpoved, tá OCR mi príde vypocitaná v plate, alebo zo socialnej poistovne. Dakujem
Zo Soc. poisťovne.
Darica
16.01.10,18:41
Dakujem.Lebo som bola v pomykove, este som nikdy nemala OCR, vyplata mi prisla nižšia , a potom mi dosiel nejaky doplatok na ucet zo soc. poistovne. ( a nemam ziadne nemocenské pripoistenie) Tak som si nebola istá, čo to je.
manus
23.01.10,13:37
Zdravím Vás poraďáci, skúšala som hladať, ale žiadnu podobnú otázku mojej som nenašla (žeby to bola hlúpa otázka? :D). Možno to ani otázka nie je, len potvrdenie môjho uvažovania :) :
Som SZČO, v SP zatiaľ prihlásená z tohto titulu niesom (kedže prvé daňové budem podávať až teraz). Ale som dobrovoľne nemocensky poistená - výdavok na toto dobrovoľné poistnie je pre mňa VOZD, ale čo ak mám príjem od SP z dôvodu OČR, je to PNZD? :rolleyes: Žeby štát čosi uznal ako výdavok, ktorý zníži daň, a príjem z toho istého mieška by od dane oslobodil?
Andyke
23.01.10,14:50
OČR je nemocenská dávka (oslobodená od dane) - takže PNZD, ak Ti nabehli peniažky na podnikateľský účet.
manus
24.01.10,13:03
OČR je nemocenská dávka (oslobodená od dane) - takže PNZD, ak Ti nabehli peniažky na podnikateľský účet.

Ďakujem, myslela som si to, len mi to nešlo s dnešnou doubou trošku dokopy (výdaj mi zníži ZD a príjem z toho istého titulu mi neovplyvní nič...).
Ale dobrá správa, super.;)
31Jankal
15.02.10,06:56
Poprosím Vás, zamestnávateľ je SZCO, ženu má nezamestnanú na úrade práce a dieťa mu ochorelo. Môže si on na dieťa zobrať OCR ked má ženu nezamestnanú a doma? Dakujem
Timka1
15.02.10,07:10
a bude s tým dieťaťom on doma????
hena22
15.02.10,07:20
Poprosím Vás, zamestnávateľ je SZCO, ženu má nezamestnanú na úrade práce a dieťa mu ochorelo. Môže si on na dieťa zobrať OCR ked má ženu nezamestnanú a doma? Dakujem

Podľa mňa môže pokiaľ si platí nemocenské poistenie a lekár mu OČR vypíše.
31Jankal
15.02.10,07:51
a bude s tým dieťaťom on doma????
Budú doma spolu aj so ženou, ale to sa mi zdá zvláštne, že ked je jeho žena doma a ešte aj on môže byť? :confused:
hena22
15.02.10,08:20
Aj nezamestnaní majú svoje "povinnosti" - môže mať kontakt, hľadať si prácu, môže behať po lekároch so sebou alebo môže mať aj nejakú brigádu. Je to iné ako keby bola s dieťaťom na materskej.
Podľa mňa si tú OČR môže nárokovať na SP. Nevidím dôvod, aby mu ju neuznali. Veď uvidí, čo na to SP, nemá čo stratiť.
Timka1
15.02.10,08:29
môže si ju dať vypísať, má naň nárok ak bude s dieťaťom doma ... aj keby bola matka na rodičovskej dovolenka a platila si dobrovoľné nemocenské má nárok na ošetrovné s dieťaťom aj s iným členom rodiny .....
veronikasad
15.02.10,09:36
môže si ju dať vypísať, má naň nárok ak bude s dieťaťom doma ... aj keby bola matka na rodičovskej dovolenka a platila si dobrovoľné nemocenské má nárok na ošetrovné s dieťaťom aj s iným členom rodiny .....
súhlasím - za predpokladu, že počas OČR sa bude o dieťa aj skutočne starať ...
emily 2
09.04.10,08:07
Prosím nemôžem to rýchlo nájsť : Dokedy treba zaniesť do SP OČR . Priniesli mi ju teraz a je vypísaná od 07.04 . Či to počká do pondelka ...

vďaka

emily 2
blondy
09.04.10,08:58
Prosím nemôžem to rýchlo nájsť : Dokedy treba zaniesť do SP OČR . Priniesli mi ju teraz a je vypísaná od 07.04 . Či to počká do pondelka ...

vďaka

emily 2
túto OČR budú vyplácať až v máji. Takže máš čas to tam zaniesť. Najlepšie je počkať si aj na jej koniec a zaniesť to naraz spolu aj s potvrdením