Kabaka123
08.12.09,07:40
Chcela by som vedieť, ako je to s trvaním bezhotovostného prevodu peňazí z BU na BU medzi rôznymi bankami v rámci SR.

Ďakujem
Kabaka123
08.12.09,06:48
Dočítala som sa, že min. 3 dni - je to reálne? aktuálne?
Stanislav 1975
08.12.09,07:47
Chcela by som vedieť, ako je to s trvaním bezhotovostného prevodu peňazí z BU na BU medzi rôznymi bankami v rámci SR.

Ďakujem

Ja mam v tomto dobré skúsenosti-pri medzibankovom prevode sú vačšinou peniažky na účte už v nasledujúci deň-a napr. v Mbank,ak dáš ráno cez net príkaz na prevod do 8 hod.,tak peniažky sú už na účte v tej druhej banke v ten deň...
Stanislav 1975
08.12.09,07:48
Dočítala som sa, že min. 3 dni - je to reálne? aktuálne?

Ja by som povedal nie min.,ale max 3 dni-ale vačšinou skor...:)
Xanti
08.12.09,07:55
Ja mam v tomto dobré skúsenosti-pri medzibankovom prevode sú vačšinou peniažky na účte už v nasledujúci deň-a napr. v Mbank,ak dáš ráno cez net príkaz na prevod do 8 hod.,tak peniažky sú už na účte v tej druhej banke v ten deň...
Súhlasím, škoda len že ten opačný smer trvá dlhšie. Totiž ak zadám platbu z inej banky do mBank, tak mi to určite nepríde v ten deň ale často až nasledujúci alebo potom až ten další.

mBank, robí prevody rýchlo o ostatných bankách to povedať z vlastných skúseností nemôžem.
Stanislav 1975
08.12.09,07:58
Súhlasím, škoda len že ten opačný smer trvá dlhšie. Totiž ak zadám platbu z inej banky do mBank, tak mi to určite nepríde v ten deň ale často až nasledujúci alebo potom až ten další.

mBank, robí prevody rýchlo o ostatných bankách to povedať z vlastných skúseností nemôžem.

Napríklad Tatrabanka má uzávierku na pobočke už o 14 hod.-:eek::eek::eek:-t.znamená, akýkolvek prevod zadaný na pobočke po 14 hod.ide až budúci deň...:mad:
Xanti
08.12.09,08:02
Napríklad Tatrabanka má uzávierku na pobočke už o 14 hod.-:eek::eek::eek:-t.znamená, akýkolvek prevod zadaný na pobočke po 14 hod.ide až budúci deň...:mad:
Nehádam sa,
nedávno kolega stresoval pri platbe zaslanej z čsob do vub, že kde je... že odrátaná a nepripísaná na účet a trvalo to naozaj až dva pracovné dni. V jeden zadal platbu ( večer ) druhý den nič, a až na tretí den poobede mal pripísané peniaze na účte.
Stanislav 1975
08.12.09,08:04
Chobot
08.12.09,08:24
Chcela by som vedieť, ako je to s trvaním bezhotovostného prevodu peňazí z BU na BU medzi rôznymi bankami v rámci SR.

Ďakujem

Neviem, či chceš vedieť zákonné lehoty, alebo praktické skúsenosti, ale keďže praktické skúsenosti ti už dali, ja ti doplním zákonné lehoty, ktoré sú v zákone o platobnom styku § 7 ods. 2:

(2) Vykonávacia inštitúcia príkazcu odpíše sumu prevodu z účtu príkazcu v deň, keď sa má platba vykonať (ďalej len "deň splatnosti"), ak je deň splatnosti uvedený v prevodnom príkaze a ak sú splnené podmienky na vykonanie prevodného príkazu podľa § 4; ak z prevodného príkazu nevyplýva deň splatnosti, vykonávacia inštitúcia príkazcu odpíše sumu prevodu z účtu príkazcu najneskôr v prvý bankový pracovný deň, ktorý nasleduje po doručení prevodného príkazu, ak sú splnené podmienky na vykonanie prevodného príkazu podľa § 4 a ak sa vykonávacia inštitúcia príkazcu a príkazca písomne nedohodli na inom dni vykonania prevodného príkazu. Vykonávacia inštitúcia príkazcu, ktorá vykonáva prevod. V prípade prevodného príkazu na inkaso vykonávacia inštitúcia majiteľa účtu odpíše sumu prevodu z účtu majiteľa v lehotách ustanovených v tomto odseku, ak sú splnené podmienky na vykonanie prevodného príkazu na inkaso a ak sa vykonávacia inštitúcia majiteľa účtu a majiteľ účtu písomne nedohodli na inom dni vykonania prevodného príkazu na inkaso.

a) v rámci jednej vykonávacej inštitúcie, je povinná sumu prevodu pripísať na účet príjemcu alebo pri jej výplate v hotovosti inak poskytnúť príjemcovi k dispozícii, a to v deň odpísania sumy prevodu z účtu príkazcu alebo v deň zloženia sumy prevodu v hotovosti,

b) medzi dvoma vykonávacími inštitúciami inak ako podľa písmena c), je povinná odovzdať podklady potrebné na vykonanie prevodu sprostredkujúcej inštitúcii tak, aby bolo zabezpečené pripísanie sumy prevodu na účet vykonávacej inštitúcie príjemcu najneskôr bezprostredne nasledujúci bankový pracovný deň po dni odpísania sumy prevodu z účtu príkazcu alebo po dni zloženia sumy prevodu v hotovosti, ak nebola dohodnutá kratšia lehota,

c) medzi dvoma vykonávacími inštitúciami v platobnom systéme zúčtovania v reálnom čase podľa § 31 ods. 2 a 4, je povinná odovzdať podklady potrebné na vykonanie prevodu sprostredkujúcej inštitúcii tak, aby bolo zabezpečené pripísanie sumy prevodu na účet vykonávacej inštitúcie príjemcu bez zbytočného odkladu po odpísaní sumy prevodu z účtu vykonávacej inštitúcie príkazcu, a to v deň odpísania sumy prevodu z účtu príkazcu alebo v deň zloženia sumy prevodu v hotovosti.
Kabaka123
09.12.09,11:29
Neviem, či chceš vedieť zákonné lehoty, alebo praktické skúsenosti, ale keďže praktické skúsenosti ti už dali, ja ti doplním zákonné lehoty, ktoré sú v zákone o platobnom styku § 7 ods. 2:

ďakujem to som chcela, aj praktické skúsensoti sú dobré, ale odvolanie na zákon je ešte lepší... vďaka, niečo som sa dočítala na nete, ale info bolo staré s pred niekoľkých rokov