smoulinkkka
08.12.09,09:58
ahojte, chcela by som sa spýtať, či nemá niekto skúsenosti, čo je potrebné k vytvoreniu pobočky. Naša firma má sídlo v Bratislave, ale teraz otvorila kanceláriu v Považskej Bystrici...chcela by som touto formou poradiť, čo treba, aby mohla kancelária fungovať ako pobočka a aby na nej mohla byť korešpondenčná adresa spoločnosti. Za akékoľvek rady vopred ďakujem a prajem príjemný dník... ;)
mi_ke
08.12.09,21:26
na vytvorenie pobocky budete musiet zalozit organizacnu zlozku pravnickej osoby
Economic
09.12.09,07:56
na vytvorenie pobocky budete musiet zalozit organizacnu zlozku pravnickej osoby

Ak pobočka = prevádzka, stačí skutočnosť oznámiť na príslušný živnostenský úrad a správcovi dane. Prečo organizačná zložka keď firma má sídlo v Bratislave ? Na základe čoho ?
Economic
09.12.09,07:57
ahojte, chcela by som sa spýtať, či nemá niekto skúsenosti, čo je potrebné k vytvoreniu pobočky. Naša firma má sídlo v Bratislave, ale teraz otvorila kanceláriu v Považskej Bystrici...chcela by som touto formou poradiť, čo treba, aby mohla kancelária fungovať ako pobočka a aby na nej mohla byť korešpondenčná adresa spoločnosti. Za akékoľvek rady vopred ďakujem a prajem príjemný dník... ;)

Kancelária je vlastne ako prevádzka ohlásiť iba živnostenský úrad a príslušný DÚ. Žiadna organizačná zložka, veď spoločnosť má sídlo v BA !!!
Zdenka 0705
09.12.09,08:57
Ešte by som nahlásila na príslušný MÚ pre evidenciu pobočky /prevádzky kvôli platbe za komunálny odpad.
zalobaba
09.12.09,08:58
na vytvorenie pobocky budete musiet zalozit organizacnu zlozku pravnickej osoby


NESÚHLASÍM S TEBOU:(
Iwett
10.12.09,15:19
Dobrý večer, chcem sa spýtať, keď s.r.o. prevádzkuje stavebniny, a zriadi si v inom meste miestnosť, kde bude vystavený určitý tovar s možnosťou predaja. Účtuje za zriadenie takejto predajne a následné jej výdavky a príjmy samostatne ? Vedú sa dve účtovníctva, alebo len jedno ? Ďakujem
Danila
10.12.09,15:23
Dobrý večer, chcem sa spýtať, keď s.r.o. prevádzkuje stavebniny, a zriadi si v inom meste miestnosť, kde bude vystavený určitý tovar s možnosťou predaja. Účtuje za zriadenie takejto predajne a následné jej výdavky a príjmy samostatne ? Vedú sa dve účtovníctva, alebo len jedno ? ĎakujemJedna firma, jedno účto.
Iwett
10.12.09,15:39
Jedna firma, jedno účto.
Ďakujem, a to keď budem chcieť vedieť ako je na tom tá predajňa, tak sa nedozviem?
JankaO
10.12.09,15:41
tak si vytvorte stredisko, alebo to rozdelte analytikou
Iwett
10.12.09,15:57
tak si vytvorte stredisko, alebo to rozdelte analytikou
Vďaka, to ma nenapadlo.:DA také ľahké...:)