Ziggy
07.09.05,19:39
Dal som zamestnancovy výpoveď. Dohodli sme sa na 2 mesačnom odstupnom. Výpoveď podpísal. Teraz som sa dozvedel, že už 1/2 roka dozadu nemá dokončenú prácu.Oklamal zmojho zástupcu a odovzdal dokumenty v ktorých nič nieje. Výplatu som mu dnes podržal.Jedná sa o 48.000,- Sk za ktoré by som chcel aby dokončil svoju prácu. Keby som to vedel pred tým tak na to odstupné nepristúpim. Čo mám robiť aby bolo všetko OK.Za rady vopred ĎAKUJEM!!!
KEJKA
07.09.05,18:01
ak ste si v dohode nedohodli podmienky, tak už nenarobíš nič. Dostal úlohy písomne?
STRELEC
07.09.05,18:21
Dal som zamestnancovy výpoveď. Dohodli sme sa na 2 mesačnom odstupnom. Výpoveď podpísal. Teraz som sa dozvedel, že už 1/2 roka dozadu nemá dokončenú prácu.Oklamal zmojho zástupcu a odovzdal dokumenty v ktorých nič nieje. Výplatu som mu dnes podržal.Jedná sa o 48.000,- Sk za ktoré by som chcel aby dokončil svoju prácu. Keby som to vedel pred tým tak na to odstupné nepristúpim. Čo mám robiť aby bolo všetko OK.Za rady vopred ĎAKUJEM!!!Dalo by sa predpokladať, že výpoveď bola z titulu organizačných zmien s následnou dohodou o ukončení PP ihneď s vyplatením odstupného (vlastne mzdy za obdobie pôvodnej výpovednej lehoty). Prejednal by som s právnikom možnosti odstúpenia od dohody. Bolo by výborné, ak by som mal zdokladované v nejakej forme prehlásenie zamestnanca, že všetko "riadne" odovzdal. Mal by som sa o čo oprieť pri odstúpení od dohody.
Svojmu zástupcovi si predpokladám primerane poďakoval za to, že 1/2 nekontroloval prácu a spôsobil tým problém.
Zadržanie mzdy býv. zamestnanec aj vysúdi a nemožno ho oficiálne odôvodňovať neodovzdaním nejakej práce. Je však možné, že býv. zamestnanec spôsobil svojim nekonaním škodu a že takáto škoda sa aj dá vyčísliť. V tom prípade by som to s ním prejednal, navrhol kompenzáciu a prípadne začal škodu vymáhať.
bilinka
28.10.05,08:32
So zamestnancom sme ukoncili pracovny pomer v skusobnej dobe. Po oznameni vypovede 3 dni vopred, odisiel zamestnanec na PN. Problem je v tom, ze nam dlhuje este financnu ciastku 15 000 Sk, ktoru dostal ako zalohu na pracovne cesty. Mozeme mu zadrzat mzdu aspon na niekolko dni, resp. dovtedy, kym nam danu ciastku neuhradi?
Dakujem
valika3
28.10.05,08:56
§ 131 ods. 2 písm. e, Zákonníka práce: Zamestnávateľ môže zraziť zamestnancovi zo mzdy nevyúčtované preddavky cestovných náhrad.
bilinka
28.10.05,09:48
Problem je v tom, ze jeho mzda bude nizsia nez suma ktoru nam dlhuje.
Tych 15 000 mal ako zalohu na vydavky sluzobnych ciest, asi som to predtym nezrozumitelne napisala, ospravedlnujem sa.
Napr. kopirovanie, PHM, parkovne a podobne...
heket
28.10.05,11:00
So zamestnancom sme ukoncili pracovny pomer v skusobnej dobe. Po oznameni vypovede 3 dni vopred, odisiel zamestnanec na PN. Problem je v tom, ze nam dlhuje este financnu ciastku 15 000 Sk, ktoru dostal ako zalohu na pracovne cesty. Mozeme mu zadrzat mzdu aspon na niekolko dni, resp. dovtedy, kym nam danu ciastku neuhradi?
Dakujem
Mali sme to isté. Museli sme to riešiť súdnou cestou a už ich máme späť.