deny12345
08.12.09,13:21
Dobrý deň,

chcela som sa spýtať, či by mi niekto nevedel poradiť ako je myslené v zákone č.60/2009 Z.z. tretí bod o paušálnych výdavkoch do výšky 80%. Píše sa tam:
"V treťom bode sa daňovníkom umožňuje uplatniť paušálne výdavky na spotrebu PHL do výšky 80% z celkového preukázateľného nákupu PHL za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne." (drsr.sk)

Chcela som sa spýtať na počiarknuté vety o počte najazdených kilometrov-ak nie sú presne vedené informácie o stavoch tachometra automobilov, dá sa to nejako vypočítať? poprípade, nestačí len z bločkov, čo mám, dať 80% na danové-spotrebu pohonných hmot, a 20% na nadspotrebu???

Ďakujem
ego.mc
09.12.09,04:33
Toto je k téme uvedené na stránke DRSR:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie_informacii/zovseobecnene_informacie/data/phl_092009.pdf

Myslím, že tam nájdeš odpoveď.
deny12345
09.12.09,06:21
No veď práve tam som to aj ja našla, a z toho textu mi vznikla práve táto otázka???:(
ego.mc
09.12.09,11:48
Tak teda:
V odpovedi na 17. otázku : "Daňovník je povinný vychádzať z počtu najazdených kilometrov, ktoré zistí zo stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne. Spôsob preukazovania stavu tachometra zákon o dani z príjmov nerieši, je na daňovníkovi, aký spôsob zvolí."
A pozri si aj odpoveď na 3. otázku ;)
Nemôžeš počítať podľa bločkov. Prvoradé sú kilometre a až potom spotreba PHM.