skola
07.09.05,20:48
Môžem v peňažnom denníku v ALFE vložiť riadok? - keď náhodou niečo vynechám a chcela by som vložiť riadok, aby som doklady mala chronologicky zaúčtované? /napr. v MRP Ctrl+Insert/
nikinka
07.09.05,19:15
Ahoj myslím si že vkladať sa nedá ale môžeš spraviť jednu fintu :),
AK by sa stalo že by si potreboval vložiť nejaký účtovný doklad tak to môžeš urobiť nasledovne:
Dajme tomu že chceš vložiť účtovný doklad s dátumom 31.8.2005 medzi týmto dátumom máš už doklady Výdaj V009 z 31.8.2005 a Výdaj VO10 z dátumom 1.9.2005 môžeš vložiť doklad VOO9a s dátumom 31.8.2005 ak si dáš zoradiť doklady podľa dátumu malo by to sedieť..
bef
07.09.05,19:20
Vkladať riadok nie je potrebné nakoľko v Alfe je možné použiť v Peňažnom denníku ponuku „úpravy“ (dolu v riadku, kde máš oprav, škrtni, vymaž) a tam si môžeš zvoliť možnosť na zotriedenie dokladov. Hneď prvá možnosť Ti umožní chronologicky zotriediť Denník podľa dátumu. :)
nikinka
07.09.05,19:22
Vkladať riadok nie je potrebné nakoľko v Alfe je možné použiť v Peňažnom denníku ponuku „úpravy“ (dolu v riadku, kde máš oprav, škrtni, vymaž) a tam si môžeš zvoliť možnosť na zotriedenie dokladov. Hneď prvá možnosť Ti umožní chronologicky zotriediť Denník podľa dátumu. :)
Ahoj, ale čo v prípade ak bude potrebovať doplniť nejaký účtovný doklad?
bef
07.09.05,19:28
Jednoducho ho nahráš a v prípade potreby Ti prečísluje a chronologicky zoradí aj príjmové a výdavkové doklady.:)
nikinka
07.09.05,19:29
Jednoducho ho nahráš a v prípade potreby Ti prečísluje a chronologicky zoradí aj príjmové a výdavkové doklady.:)
Som nevedela :), dozvedela som sa niečo nové, ďakujem..
bef
07.09.05,19:33
Nemáš zač, všetci sa učíme. Aj ja som na Porade našla veľa dobrých rád.
Krásny večer. :):):)
skola
07.09.05,19:39
Nikinka - ale keď účtjem tak, že najprv zaúčtujem pokladňu, potom výpis z BÚ/ dostávam iba raz mesačne/ a keď zoradím doklady podľa dátumu, tak sa mi pomieša pokladňa s BÚ-nie?
ináč diky
bef
07.09.05,20:09
V Peňažnom denníku musia byť doklady zotriedené podľa dátumu, preto je to v poriadku ak doklady budeš mať akože pomiešané. Veď s tým istým dátumom možeš mať aj banku aj príjmový, alebo výdavkový doklad. A hlavne keď doklady nahrávaš raz mesačne vtedy je potrebné použiť úpravy (ako som prísala vyššie), aby si mala všetky doklady zotriedené chronologicky podľa dátumu. :)
bef
07.09.05,20:33
Ak by si potrebovala odkontrolovať napr. banku a chcela by si mať zobrazený len ban. výpisy tak v Peňažnom denníku v ľavom hornom rohu Ti svieti Zobraz a pod tým máš všetky dokumenty a cez malý čierny trojuholník v pravo otvoríš menu a vyberieš si napr. už spomínanú banku a na obrazovke budeš mať len bankové výpisy. Takto isto si môžeš zobraziť aj pokladňu, ... Aby Ťa to neskôr nemýlilo zobraz si po odkontrolovaní zasa všetky dokumenty. :)
Heni
08.09.05,06:53
...alebo "zariadiť" tak, aby si v ten deň teda s tým dátumom mala len výpis z účtu... a vtedy by mal ostať nepomiešaný s inými zápismi...
skola
08.09.05,08:00
Čau Heni
Len vieš, výpis účtujem tak, že vždy s tým dátumom, keď mi suma nabehla na účet, aby som vedela skontrolovať v PD kto kedy platil. K výpisom prikladanám faktúry a ostatné doklady súvisiace s výdavkami. Keď zoradím podľa dátumu tak mám miž-maž z toho nie?
Ďíky všetkým za dobré rady !!!!!
skola
08.09.05,08:03
bef veľmi díky- písala som pre Heni skús to prečítať, nejako mi nechce ísť do hlavy, že v PD budem mať pomiešané hotovosť a BÚ?
bef
08.09.05,09:08
Ja si faktúry zakladám samostatne prijaté a vystavené (t.j. pohľadávky a záväzky) a bankové výpisy tiež. Na bankový výpis si iba ceruzkou poznačím interné číslo faktúry a tak mám všetko chronologicky zaradené a hlavne prehľadné. Aj kontrola s DÚ bola spokojná. Čo sa týka Peňažného denníka ako som už písala predtým, musíš mať všetky doklady zoradené podľa dátumu prijatia (vystavenia) a preto to nie je pomiešané, ale správne. Skús si ešte raz prečítaj moje predchádzajúce príspevky aby som sa neopakovala. Treba si len zvoliť správny systém zakladania dokladov.

Prajem veľa úspechov a krásny deň :):):)
skola
08.09.05,09:15
ďakujem bef - skúsim to-skúsim. Tie úspechy by sa mi zišli.pá