Monikanika
08.12.09,14:19
Dobry den. Prosím Vás ma niekto skusenost s vymenou manzelou na RD? ako to funguje, je to mozne bez problemou vybavit a kolko krat sa mozu manzelia vymenit?
veronikasad
08.12.09,13:43
Dobry den. Prosím Vás ma niekto skusenost s vymenou manzelou na RD? ako to funguje, je to mozne bez problemou vybavit a kolko krat sa mozu manzelia vymenit?


Materská dovolenka a rodičovská dovolenka
§ 166
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) V súvislosti s pôrodom a so starostlivosťou o narodené dieťa patrí žene materská dovolenka v trvaní 28 týždňov. Ak žena porodila zároveň dve deti alebo viac detí alebo ak ide o osamelú ženu, patrí jej materská dovolenka v trvaní 37 týždňov. V súvislosti so starostlivosťou o narodené dieťa patrí aj mužovi od narodenia dieťaťa rodičovská dovolenka v rovnakom rozsahu, ak sa stará o narodené dieťa.

(2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do troch rokov veku dieťaťa. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do šiestich rokov veku dieťaťa. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však vždy najmenej na jeden mesiac.
Monikanika
08.12.09,13:50
Dakujem, manzel asi pride o pracu tak idem skusit ja nejaku najst.
veronikasad
08.12.09,13:54
Dakujem, manzel asi pride o pracu tak idem skusit ja nejaku najst.
Myslím, že na UP so samotnou "výmenou" nebude problém.
Len iné podmienky sú pri posudzovaní nároku na rodičovský príspevok a iné pri príspevku na starostlivosť o dieťa.
Chobot
08.12.09,14:56
Dobry den. Prosím Vás ma niekto skusenost s vymenou manzelou na RD? ako to funguje, je to mozne bez problemou vybavit a kolko krat sa mozu manzelia vymenit?


mimotemy
Ježiš, normálne som sa pri čítaní otázky zhrozil.... že niekto chce počas RD vymeniť manžela a to dokonca niekoľkokrát..:eek: :D:D:D

Sranda, že ako dvojzmyselne sa dá pochopiť veta...:rolleyes:
Mária.K.
08.12.09,15:19
mimotemy
Ježiš, normálne som sa pri čítaní otázky zhrozil.... že niekto chce počas RD vymeniť manžela a to dokonca niekoľkokrát..:eek: :D:D:D

Sranda, že ako dvojzmyselne sa dá pochopiť veta...:rolleyes:
Tiež som to pochopila rovnakým spôsobom.
DušanČ
08.12.09,16:01
mimotemy
Ježiš, normálne som sa pri čítaní otázky zhrozil.... že niekto chce počas RD vymeniť manžela a to dokonca niekoľkokrát..:eek: :D:D:D

Sranda, že ako dvojzmyselne sa dá pochopiť veta...:rolleyes:

No, aby bola sranda, treba podotknúť. Čo sa babe snilo, to sa babe chcelo.