ivelad
08.12.09,14:35
Zdravím :) potrebobala by som poradit,či moze vlastnik bytu samovolne namontovat trvalu zabranu pred svoje dvere, po pravej strane,kde sa nachadza vytah a len tak tak sa don zmestime s inval.vozikom. velmi pekne dakujem
Chobot
08.12.09,14:42
Zdravím :) potrebobala by som poradit,či moze vlastnik bytu samovolne namontovat trvalu zabranu pred svoje dvere, po pravej strane,kde sa nachadza vytah a len tak tak sa don zmestime s inval.vozikom. velmi pekne dakujem

Nemám predstavu, čo je to trvalá zábrana pred dverami a ani si to neviem predstaviť. Skús to odfotiť a dať sem obrázok...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes :
katarina.j
08.12.09,14:48
Zdravím :) potrebobala by som poradit,či moze vlastnik bytu samovolne namontovat trvalu zabranu pred svoje dvere, po pravej strane,kde sa nachadza vytah a len tak tak sa don zmestime s inval.vozikom. velmi pekne dakujem
máš na mysli zábranu /kt.vyzera ako tyč/navrtana v zemi a da sa sklopit dole po odomknutí, či inu? inak nechapem čo je to za človeka, ked vie ze tam byva imobilny človek a tou zabranou tarasi výťah. ak je to ina zabrana, pridaj lepsi popis ak nie tak foto.
ivelad
08.12.09,16:56
sorry ale ako pridam foto.nejde mi to
58vlasta
08.12.09,18:38
Aká je to bytovka, pokračuje schodište aj na vyššie podlažie?:confused:
ivelad
08.12.09,18:59
Je to 7POSCH.bytovka a vytah zacina od prizemia, takze ked vojdeme do bytovky (suteren)mame pred sebou este 16 SCHODOV a otec je na vozicku. Ide o to, ci pred vytahom na prizemi moze byt mreza(cca90CM OD VYTAHU /sused si ju tam dal aby mu nikto nestal pred dverami a nenosil mu blato)DAKUJEM VELMI PEKNE
ivka70
08.12.09,19:01
V podstate cokolvek pred dverami bytu je zabratie spolocneho priestoru, a na to potrebuje suhlas ostatnych spoluvlastnikov.

Subor este nemozes prilozit, pretoze si tu velmi kratko a mas malo prispevkov.
Mária27
08.12.09,19:36
Aj keby spoluvlastníci so zábranou pôvodne súhlasili, v takomto vážnom prípade je ju treba odstrániť.
Chobot
08.12.09,20:42
sorry ale ako pridam foto.nejde mi to

Aha, si nová, tak ti ešte nejdú pridávať fotky. Pošli mi ich na chrobak7(zavinač)post.sk a ja ich sem pridám.
sito
08.12.09,21:59
Práva a povinnosti vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome
§ 11, odsek 5 a 6.



(5) Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor, spoločné časti domu, spoločné zariadenia domu, spoločné nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, alebo neplní povinnosti uložené rozhodnutím súdu, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru.

(6) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo nahliadať do dokladov týkajúcich sa správy domu alebo čerpania fondu prevádzky, údržby a opráv.

Podľa odseku 5 je to omedzovanie vlastníckych práv ostatných vlastníkov.

Na základe odseku 6 sa môžete informovať, kedy a kto povolil v dome vami uvedenú zábranu.

Odpoveď na vašu otázku.

Zdravím :) potrebobala by som poradit,či moze vlastnik bytu samovolne namontovat trvalu zabranu pred svoje dvere, po pravej strane,kde sa nachadza vytah a len tak tak sa don zmestime s inval.vozikom. velmi pekne dakujem

To si nemôže dovoliť, svojvolne. Potrebuje súhlas ostatných vlastníkov v dome.

Predpokladám v dome je dohodnuté, že priestor pred výťahom upratujú všetci vlastníci bytov podľa dohody, alebo finančne prispievajú na jeho čistenie. Tak načo zábrana? Buď je to magor, alebo pedant. Ale isto obmedzuje ostatných v ich právach
willma
09.12.09,05:52
je tam aj možné zúženie únikovej cesty a to mu zas neprejde u hasičov,
ivelad
09.12.09,12:37
Dakujem Vam vsetkym:),urcite to budem riesit a este by som sa chcela spytat,ci moze BD zamietnut ziadost o nainstalovani schodiskovej plosiny,povolenie od poziarnikov uz mam aj suhlas najomnikov. danke schon.
peton
09.12.09,14:58
Na to, aby si dostala fundovanu odpoved, musime poznat stav vasej bytovky. Kolko bytov je odkupenych do OV, kolko bytov ma vo vlastnictve BD. Pretoze spominas najomnikov a nie vlastnikov. To treba vediet pre ucely hlasovania, hlasovat mozu vlastnici. Ak je vacsina bytov vo vlastnictve BD a je proti instalovaniu takehoto zariadenia, tak mate smolu. V tom pripade tychto (damy pardon) debilov pozdravujem a prajem im len vsetko dobre.
Pokial viem, tak na taketo zariadenia su dokonca prispevky, takze vobec by sa necerpal fond oprav, bolo by to v rezii vlastnika, takze mi zastava rozum nad rozhodovanim BD.
Suhlas najomnikov Ti je nanic, potrebujes suhlas vlastnikov a najlepsie pisomny.
A neviem ako je to s ohlasovanim na stavebnom urade.
ivelad
09.12.09,15:12
prepac uz vetci v bytovke sme vlastnici.
Halli
09.12.09,15:22
prepac uz vetci v bytovke sme vlastnici.

Tak je BD "mimo hry" a nemá čo rozhodovať;)....ostatné ako písal Peton.
Chobot
11.12.09,11:59
Tak pripájam obrázok, čo mi poslala ivelad.

Tak takáto zábrana výrazne zasahuje do spoločného priestoru a je možné požadovať, aby to odstránila. Nemá právo umiestňovať takéto veci v spoločných priestoroch.
Halli
11.12.09,12:13
Tak pripájam obrázok, čo mi poslala ivelad.

Tak takáto zábrana výrazne zasahuje do spoločného priestoru a je možné požadovať, aby to odstránila. Nemá právo umiestňovať takéto veci v spoločných priestoroch.


Inak je fakt, že je to tam veľmi hlúpo vyriešené, ten prístup k výťahu aj bez mreže...
Možno by som to ale neriešila takou hroznou mrežou a ešte napevno. Vyzerá to otrasne. Dalo sa to riešiť oveľa estetickejšie, keď už si chcel nejako to súkromie pri dverách zachovať.
zivan
11.12.09,18:36
Nechcem zakladať nové vlákno a tak využijem toto, pretože v našom dome máme podobný problém.
Sused si menil vchodové dvere do bytu za nové bezpečnostné, vrátane zárubne. Firma, ktorá mu to realizovala počas montáže zistila, že kvôli zníženému stropu v chodbe bytu nie je možné dvere namontovať tak, aby sa otvárali do vnútra. Problém vyriešili tak, že osadili zárubňu opačne, a tak sa dvere neotvárajú smerom do bytu, ale opačne.
Teraz sa môže stať, že niekto idúci po schodišti vrazí do otvorených dverí. Je tu teda nielen bezpečnostné riziko ale určite to porušuje aj protipožiarne predpisy. Sused túto zmenu samozrejme s nikým so spoločenstva vopred nekonzultoval.
Nevieme ako teraz donútiť suseda aby to dal do riadneho stavu. Aké argumenty použiť. Poraďte.
peton
11.12.09,18:59
Presne Tvoj problém už bol riešený. A zdá sa mi, že to bolo samostatné vlákno. Skús pohľadať, prípadne Ťa niekto naviguje.
babi2
11.12.09,19:18
Tak pripájam obrázok, čo mi poslala ivelad.

Tak takáto zábrana výrazne zasahuje do spoločného priestoru a je možné požadovať, aby to odstránila. Nemá právo umiestňovať takéto veci v spoločných priestoroch.
My nemôžme mať na schodisku ani kvetináč, vraj kvôli bezpečnostným predpisom, že schodisko musí byť voľné v prípade požiaru a že by sme mohli schytať neviem akú pokutu, a toto nie je zábrana?
sito
12.12.09,07:31
Tak pripájam obrázok, čo mi poslala ivelad.

Tak takáto zábrana výrazne zasahuje do spoločného priestoru a je možné požadovať, aby to odstránila. Nemá právo umiestňovať takéto veci v spoločných priestoroch.

Takže, MAGOR!!!
Kazu
12.12.09,17:20
Nechcem zakladať nové vlákno a tak využijem toto, pretože v našom dome máme podobný problém.
Sused si menil vchodové dvere do bytu za nové bezpečnostné, vrátane zárubne. Firma, ktorá mu to realizovala počas montáže zistila, že kvôli zníženému stropu v chodbe bytu nie je možné dvere namontovať tak, aby sa otvárali do vnútra. Problém vyriešili tak, že osadili zárubňu opačne, a tak sa dvere neotvárajú smerom do bytu, ale opačne.
Teraz sa môže stať, že niekto idúci po schodišti vrazí do otvorených dverí. Je tu teda nielen bezpečnostné riziko ale určite to porušuje aj protipožiarne predpisy. Sused túto zmenu samozrejme s nikým so spoločenstva vopred nekonzultoval.
Nevieme ako teraz donútiť suseda aby to dal do riadneho stavu. Aké argumenty použiť. Poraďte.

Počkať, až si bude sused zaväzovať šnúrky na topánkach ..... :D Potom už len vydržať kým mu snímu sadrový obväz a sused sám a rád dá veci do riadneho stavu.