Eviciatko
08.12.09,14:37
Prosim Vas kde mi poskytnu najvyhodnejsi uver na vystavbu rodinneho domu?V slovenskej sporitelni,alebo v prvej stavebnej?
pepa78
08.12.09,13:41
Nedá sa takto všeobecne povedať, úroky na úvere závisia od veľa vecí - hlavne od tvojej bonity, výšky hodnoty založenej nehnuteľnosti a takisto aj toho koľko percent hodnoty založenej nehnuteľnosti budeš čerpať. Skoč do banky, do stavebnej a tak ti vypracujú seriózny návrh
robin78
08.12.09,14:06
co som si v poslednej dobe zistoval info o (medzi)uveroch cez stavebne sporitelne (jedno ktora), tak to vychadza ovela drahsie ako hypo pri rovnakych urokoch a rovnakej dobe splacania...
mendo933
08.12.09,17:07
zo stavebnej len Stavebny uver. Pri hypotekach kym nieje aspon hotovost na hrubu stavbu je to komplikovane, prip. zalozit inu nehnutelnost. Moznosti je vela
Palusko.sk
09.12.09,08:28
robin78> objasni mi ako moze byt nieco drahsie pri tom istom uroku na tu istu dobu ako nieco ine?
A neviem ci ti da nejaka banka hypoteku za 4.9% pocas celej doby splacania ako stavebna sporitelna ktora to ma zo zakona a aj ked zoberies ten medziuver, ktory mas ale len niekolko rokov, tak je to 5.9% comu konkuruju len niektore hypoteky a to len koli tomu ze je kriza a urokova sadzba klesla na minimum, v case konjuktury pojde o 1-2% hore.
robin78
09.12.09,11:44
robin78> objasni mi ako moze byt nieco drahsie pri tom istom uroku na tu istu dobu ako nieco ine?
A neviem ci ti da nejaka banka hypoteku za 4.9% pocas celej doby splacania ako stavebna sporitelna ktora to ma zo zakona a aj ked zoberies ten medziuver, ktory mas ale len niekolko rokov, tak je to 5.9% comu konkuruju len niektore hypoteky a to len koli tomu ze je kriza a urokova sadzba klesla na minimum, v case konjuktury pojde o 1-2% hore.

z jednoducheho dovodu, pretoze stavebne sporenie funguje inak ako klasicka hypoteka, pri ktorej staci relativne jednoducho pocitat uroky z aktualnej istiny. porovnat si to mozes napr. na kalkulacke http://www.csob.sk/sp/chcem-uver-ihned.aspx , daj si do 30rokov, sumu napr. 120tis eur a vyjde 28 rokov splacania pri sadzbe 4.99%, mesacna splatka 720eur a taketo parametre si napr. nahod do hypokalkulacky kde si mozes navolit okrem doby splacania aj urokovu sadzbu, splatka vyjde cca. 643eur a to hovori za vsetko a je uplne jedno v ktorej stavebnej sporitelni si, principialne je to rovnake. to ani nehovorim o dalsich aspektoch pri predcasnom splacani... ale nepotrebujem nikoho o nicom presviedcat, kazdy mame svoju hlavu, takze si treba vsetko dobre prestudovat, porovnat a hlavne nenechat sa nachytat :cool: