Ajuška
08.12.09,16:19
So zaradením a názvom témy som naozaj mala problém...;)...skúsim to napraviť stručným komentárom... :rolleyes: ...
Ako klient (firma) som sa stretla s informáciou, že naše banky k úverovému ratingu potencionálneho klienta používajú aj externé zdroje, ktoré berú doosť vážne. Nakoľko od nás nikto nepýtal žiadne informácie (mimo povinných hlásení a podaní) a ortieľ je nepravdivý, ba až poškodzujúci dobré meno firmy, zaujímalo by ma:

a) ktorá firma sa hodnotením firiem zaoberá na takejto profesionálnej úrovni?
b) z akých zdrojov čerpajú potrebné údaje?
c) akou cestou sa dotknutá firma dopracuje k "ich" komplexnému posudku?
d) ako sa dá brániť proti nepravdivému "puncu"?

Ja som sa s týmto stretla prvý krát. Vie mi prosím niekto z Vás dať odpoveď na položené otázky?
Ajuška
08.12.09,20:10
Nikto sa mi nevie k tomuto vyjadriť? Vďačne uvítam akékoľvek info k danému...
Ajuška
09.12.09,11:13
posúvam... s nádejou...:---...
peter977
12.12.09,22:35
Ja som sa s týmto stretol osobne ale to že by takéto posudky boli zaujímavé aj pre banky, tak s tým som sa ešte nestretol.

Viem o 2 s. r. o., ktoré sa na SR živia tvorbou a šírením negatívnej reklami na objednávku (väčšinou konkurenčnej spoločnosti)

Tento problém začali vnímať veľké spoločnosti, ktoré existujú na SR už niekoľko rokov. Na internete sa začali šíriť klamlivé a skresľujúce informácie o kvalite služieb, tovarov alebo o profesionalite zamestnancov.

Ako som spomenul to, že by takéto posudky brali vôbec do úvahy banky pri posudzovaní rizikovosti inštutúcie, s tým som sa ešte nestretol ani som o tom nepočul.

Ak Vás poškodila priamo neaká FO alebo PO, tak najjednoduhšie bude podať trestné oznámenie.
Ajuška
13.12.09,18:59
Ja som sa s týmto stretol osobne ale to že by takéto posudky boli zaujímavé aj pre banky, tak s tým som sa ešte nestretol.

Viem o 2 s. r. o., ktoré sa na SR živia tvorbou a šírením negatívnej reklami na objednávku (väčšinou konkurenčnej spoločnosti)

Tento problém začali vnímať veľké spoločnosti, ktoré existujú na SR už niekoľko rokov. Na internete sa začali šíriť klamlivé a skresľujúce informácie o kvalite služieb, tovarov alebo o profesionalite zamestnancov.

Ako som spomenul to, že by takéto posudky brali vôbec do úvahy banky pri posudzovaní rizikovosti inštutúcie, s tým som sa ešte nestretol ani som o tom nepočul.

Ak Vás poškodila priamo neaká FO alebo PO, tak najjednoduhšie bude podať trestné oznámenie .
Ďakujem za reakciu... informáciu mám priamo z banky, ale zdroje sú pre klienta zahalené rúškom tajomstva... detto písomné hodnotenie. Bez toho nie je šanca sa brániť... toho som si vedomá... Možno som sa len nedopatrením dozvedela viacej, ako som mala...