IvetaH
08.12.09,17:11
Dobrý večer, prosím vás takýto zbytočný problém. Zamestnankyňa ukončila pracovný pomer 28.2.2009, nový pracovný pomer uzavrela 1.3.2009 u toho istého zamestnávateľa. Za tie dva mesiace jej vznikol nárok na dovolenku, ale som ho nepreplatila. Ani ma to nenapadlo. A teraz neviem, či musím spätne opraviť mzdu za február alebo nemusím. Je na RD.
Ďakujem.
veronikasad
08.12.09,16:17
Dobrý večer, prosím vás takýto zbytočný problém. Zamestnankyňa ukončila pracovný pomer 28.2.2009, nový pracovný pomer uzavrela 1.3.2009 u toho istého zamestnávateľa. Za tie dva mesiace jej vznikol nárok na dovolenku, ale som ho nepreplatila. Ani ma to nenapadlo. A teraz neviem, či musím spätne opraviť mzdu za február alebo nemusím. Je na RD.
Ďakujem.
Spoločné ustanovenia o dovolenke
§ 110
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Týždňom dovolenky je sedem po sebe nasledujúcich dní.

(2) Za nepretržité trvanie pracovného pomeru sa považuje aj skončenie doterajšieho pracovného pomeru a bezprostredne nadväzujúci vznik nového pracovného pomeru zamestnanca k tomu istému zamestnávateľovi.

Tweety
08.12.09,16:19
Dobrý večer, prosím vás takýto zbytočný problém. Zamestnankyňa ukončila pracovný pomer 28.2.2009, nový pracovný pomer uzavrela 1.3.2009 u toho istého zamestnávateľa. Za tie dva mesiace jej vznikol nárok na dovolenku, ale som ho nepreplatila. Ani ma to nenapadlo. A teraz neviem, či musím spätne opraviť mzdu za február alebo nemusím. Je na RD.
Ďakujem.
Nevyčerpanú dovolenku si vyčerpe po skončení M alebo RD. Nepreplácaš jej teraz nič.
IvetaH
08.12.09,17:11
Ďakujem vám.