Eva11
08.09.05,08:18
Dobrá deň poraďáci. Chcela by som Vás poprosiť , nemá niekto tlačivo o neuplatňovaní daňového bonusu a odvodov ? Ďakujem
bea
08.09.05,06:28
Asi potrebuješ Vyhlásenie na zdanenie príjmov (k daň. bonusu) a na zníženie sadzby na starobné poistenie. Pripájam tlačivá. Ale sú aj v časti Dokumenty, tlačivá ... tu na Porade.
Eva11
08.09.05,06:31
ja potrebujem tlačivo, že zamestnanec si neplatňuje daňový bonus.Potrebuje to potvrdenie pre manželku. Ďakujem
sway
08.09.05,06:38
veru neevidujem také tlačivo, napíš mu len potvrdenie ako zamestnávateľ že si zamestnanec (uve´d všetky jeho nacionále.....) daňový bonus neuplatňuje....
Eva11
08.09.05,07:37
nemá prosim Vás niekto také tlačivo.
Palino
08.09.05,08:17
Ja tiež neviem o takom tlačive. Asi ani netreba. Ale možno nejaký zamestnávateľ je prehnane puntičkársky :) . Napíš mu potvrdenie, ako odporúča sway.
Inak nárok na daňový bonus sa uplatňuje u zamestnávateľa podľa zákona a usmernenia DR takto:
" 2.3. Preukazovanie nároku na daňový bonus ( § 37 zákona o dani z príjmov)
Nárok na priznanie daňového bonusu preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane predložením:
a) dokladu o oprávnenosti nároku na priznanie daňového bonusu ( napr. rodný list vyživovaného dieťaťa), dokladu o návšteve školy, ak maloleté dieťa skončilo povinnú školskú dochádzku, alebo potvrdením príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa,
b) potvrdením príslušného územného úradu o tom, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti sa považuje za vyživované a nemôže sa sústavne pripravovať na povolanie štúdiom alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz alebo potvrdením príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa."
Nič iné, keď podpíše vyhlásenie, nie je potrebné.
danielko
08.09.05,08:36
Pomohlo by Ti toto tlačivo?
sway
08.09.05,08:44
bože ľudkovia, už sme ako v parlamente - zaoberáme sa niečím čo neexistuje.
ide tu o toto:
Eva11 zrejme potrebuje dať zamestnancovi potvrdenie o tom že si u nich zamestnanec neuplatňuje daňový bonus, ako sa voľakedy dávalo potvrdenie,že si neuplatňuje odpočítateľnú čiastku na dieťa, keďže majú asi nejakú príliš pedantnú mzdárku v manželkinej práci, ktorej nestačí jej vyhlásenie....takže tlačivo neexistuje, nech mu napíše normálny firemný list... ako som písala dolu..... jóóój......
Palino
08.09.05,10:49
Súhlas - to je zle, že tu sa nadá stlačiť "Súhlas"! :mad:
Valika
09.09.05,07:11
Potrebujem konateľa odhlásiť ako SZČO zo VšZP. Prosím o tlačivo, na stránke vszp.sk to neviem nájsť. Vdaka.
Valika
09.09.05,08:08
Konečne som si našla to tlačivo zároveň ho vkladám do tlačív.
Palino
09.09.05,08:48
Valika, daj to tlačivo aj sem prosím Ťa. Do Dokumenty, tlačivá sa to dostáva dosť neskoro - možno o týždeň, dva.