gnikat
08.12.09,19:10
Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu, od 23. marca 2009 som sa dala dobrovolne nemocensky poistit, narok na PN mam vsak az po splneni podmienky 270 dni, to na PN uz mozem ist hned prvy den po uplynuti splenenia si podmienky platenia alebo ako to je, dakujem. Napri. ak mi 270 dni uplynie 17 decembra , 18 decembra uz mam narok na PN?
Andyke
08.12.09,20:43
K tým 270 dňom nemoc.poistenia , ktoré zatiaľ nemáš, možno prirátať aj dni z akéhokolvek ukončeného nem.poistenia v období dvoch rokov pred vznikom PN. – t.j. pokiaľ si bola zamestnaná v období pred 23.3.2009 na základe prac.zmluvy, tak už teraz máš nárok na nemoc. dávky. Pokiaľ si nebola, tak musíš čakať do 17.12.- vtedy už máš tých 270 dní splnených a 18.12. máš nárok na nemoc. dávky.
gnikat
10.12.09,17:33
no tak ja som bola pred tym na rodicovskom prispevku, od roku 2003 najprv materska na prve dieta plus rodicovsky prispevok na prve dieta hned v roku 2006 na dalsiu matersku a rodicovsky, az v juny toho to roku mi to skoncilo, tak asi na nemocenske davky mam narok az od toho 18.12. dakujem velmi pekne
veronikasad
10.12.09,20:35
no tak ja som bola pred tym na rodicovskom prispevku, od roku 2003 najprv materska na prve dieta plus rodicovsky prispevok na prve dieta hned v roku 2006 na dalsiu matersku a rodicovsky, az v juny toho to roku mi to skoncilo, tak asi na nemocenske davky mam narok az od toho 18.12. dakujem velmi pekne
Do 270 dní poistenia sa započítava aj predchádzajúce ukončené nem. poistenie, napr. zo zamestnania - čo nie je tvoj prípad.

Nárok na nemocenské ti vznikne až po 270 dňoch DNP.
gnikat
23.12.09,15:08
no tak 270 dni platenia mi uz ubehlo, kedze som uz dlhsie bola chora 21 decembra som zacala PN, predpokladam ze tato PN sa mi bude pocitat asi z minimalnej mzdy, kedze som od marca do septembra platila minimum, az od oktobra som zacala platit 35 eur, ako to bude z vyskou PN ked budem na PN aj januar, asi sa mi bude PN v januari pocitat z vypoctu pri zacati PN v decembri, nebolo by vyhodnejsie ukoncit marodku 30 decembra, a potom v januari zacat znova marodovat? ak by som na trochu prerusila PN a zacala marodovat v januari, tak by mi uz vysla vyssia marodka ci ako sa to pocita, prosim poradte mi
gnikat
23.12.09,18:00
poradaci mili, poradte mi prosim vas, chcela by som vediet ako sa pocita PN v mojom pripade, od 23 marca 2009 som si zacala platit DNPO 13 eur mesacne, od prveho oktobra 2009 som si zvysila na 35 eur mesacne, na PN som bola vypisana 21 decembra 2009, bude sa mi moja PN pocitat z minimalnej mzdy alebo z priemeru platieb DNPO, oplatilo by sa mi prerusit terajsiu PN a zacat marodovat znova v januari? poradte mi prosim vas, dakujem
gnikat
25.12.09,10:05
ahojte, to tu naozaj mi nevie nikto poradit? prave som sa tiez dozvedela ze ked som bola pocas tych 270 dni co som mala platit DNPO bola na OCR tak sa mi predlzuje vlastne doba, ze nemam narok na PN po 270 dnoch ale k tym 270 dnom mam priratat este dni, ktore som bola na OCR, pocas OCR som si aj platila DNPO, nebola som oslobodena od platenia, cize zaplatenych mam tych 270 dni , co je vlastne podmienka na to aby som mohla dostat davky PN. Ako to vlastne je,
Danila
25.12.09,10:50
ahojte, to tu naozaj mi nevie nikto poradit? prave som sa tiez dozvedela ze ked som bola pocas tych 270 dni co som mala platit DNPO bola na OCR tak sa mi predlzuje vlastne doba, ze nemam narok na PN po 270 dnoch ale k tym 270 dnom mam priratat este dni, ktore som bola na OCR, pocas OCR som si aj platila DNPO, nebola som oslobodena od platenia, cize zaplatenych mam tych 270 dni , co je vlastne podmienka na to aby som mohla dostat davky PN. Ako to vlastne je,Uniklo zrejme Tvojej pozornosti, že je dnes 1. sviatok vianočný. Aj poraďáci majú svoje oddychové dni a nie sú povinní skákať na povel.;) A rád k tejto téme je tu viac, ako dosť. Teda požehnane. Pekné Vianoce a uži si ich v kľude.:)
gnikat
25.12.09,11:52
dakujem ti pekne, ja viem ze je dnes sviatok vianocny, a som trosku rozladena, kvoli tomu, ze mi v juni skoncila materska, z prace ma prepustili a nemala som narok ani na podporu ani na marodku na nic, zostala som bez prijmu, v marci som sa dala dobrovolne nemocensky poistit aby som mala aspon narok na marodku, cakam jak taky idiot do decembra, konecne ten cas pride a ja sa tesim ze dostanem nejaku tu korunku za marodku a nakoniec sa dozviem ze ju mozno ani nedostanem lebo nemam zatial na nu narok........ zamestnat sa tu na vychode nemam sancu, preto som si myslela ze aspon niekto tu bude a poradi mi
Danila
25.12.09,13:06
poradaci mili, poradte mi prosim vas, chcela by som vediet ako sa pocita PN v mojom pripade, od 23 marca 2009 som si zacala platit DNPO 13 eur mesacne, od prveho oktobra 2009 som si zvysila na 35 eur mesacne, na PN som bola vypisana 21 decembra 2009, bude sa mi moja PN pocitat z minimalnej mzdy alebo z priemeru platieb DNPO, oplatilo by sa mi prerusit terajsiu PN a zacat marodovat znova v januari? poradte mi prosim vas, dakujemAby si nepovedala, tak Ti teda odpoviem.:) Tvoja PN bude z minima. Žiaden priemer sa nebude počítať. Pri zmene VZ DNP musíš platiť zvýšenú platbu pol roka. Takže v PN pokračuj z minima. Nič iné totiž neprichádza do úvahy.;)
gnikat
25.12.09,15:02
dakujem ti velmi pekne ze si mi to vysvetlila ako naozaj som z toho zufala, a vies mi este nieco poradit? aby som mala narok na PN tak musim mat splnenu podmienku 270 dni byt DNPO, dnes som sa dopocula, ze ak som bola pocas tych 270 dni na OCR tak sa mi to posuva, cize ak som zacala platit DNPO 23 marca, teoreticky by som mala mat narok na nemocensku davku PN 18 decembra ale kedze som bola pocas tej doby na OCR s detmi, tak sa mi to o tu OCR kolko dni som bola na OCR pocuva narod na nemocensku davku PN je to pravda? a nevies si ani predstavit ako si ma potesila ze si mi vobec odpovedala,
Danila
25.12.09,16:26
dakujem ti velmi pekne ze si mi to vysvetlila ako naozaj som z toho zufala, a vies mi este nieco poradit? aby som mala narok na PN tak musim mat splnenu podmienku 270 dni byt DNPO, dnes som sa dopocula, ze ak som bola pocas tych 270 dni na OCR tak sa mi to posuva, cize ak som zacala platit DNPO 23 marca, teoreticky by som mala mat narok na nemocensku davku PN 18 decembra ale kedze som bola pocas tej doby na OCR s detmi, tak sa mi to o tu OCR kolko dni som bola na OCR pocuva narod na nemocensku davku PN je to pravda? a nevies si ani predstavit ako si ma potesila ze si mi vobec odpovedala,To vieš, ja mám na Vianoce veľmi veľké srdce.;) PN sa započítava do doby poistenia, rovnako OCR do 10 dní.
gnikat
25.12.09,17:13
cize ak som dobre pochopila, ak som bola pocas tych 270 dni na OCRkach s detmi, tak vlastne teraz narok na PNku mam? neposuva sa mi tych 270 dni o tie dni ktore som bola na OCR? ja viem mozno ti pripadam blba ale chcem sa poistit ze som to dobre pochopila
VERONIKA6
25.12.09,17:50
cize ak som dobre pochopila, ak som bola pocas tych 270 dni na OCRkach s detmi, tak vlastne teraz narok na PNku mam? neposuva sa mi tych 270 dni o tie dni ktore som bola na OCR? ja viem mozno ti pripadam blba ale chcem sa poistit ze som to dobre pochopila
Dobre si pochopila, je to tak ako Ti napísala Danila. Pekné sviatky.
gnikat
25.12.09,17:55
dakujem vam baby velmi pekne, naozaj si to velmi cenim a vazim, uz som teraz kludnejsia, ja viem mozno to tak neberiete ako ja, ale naozaj som to potrebovala vediet, uz budem teraz kludnejsia , pretoze konecne po pol roku budem mat nejaky prijem, hoci to nie je boh vie co ale lepsie ako doteraz, nic.. dakujem a prajem vam krasne sviatky a stastny novy rok
danasv
29.01.10,07:25
AHOJTE. Poprosila by som o potvrdenie alebo vyvratenie "mojej teorie" v takomto pripade. Dakujem dopredu velmi pekne:
Zena,ktora caka baby v auguste 2010 - ma plat vyssi ako je max. VZ- teda nad 1084€. tym padom je jasne ze v tomto si nijako viac nepomoze, dostane maximalnu moznu matersku-nepotrebuje byt DNPO. Kezde baby sa ma narodit uz v auguste- cas na ovplyvnenie vysky materskej nemaju.

Jedna sa mi vsak o to, ci by nestalo za hriech dobrovolne sa nemocensky pripoistit teraz aby neskor - po MD mohla cerpat vyhody z PN resp.OCR z DNP. je to mozne?
Ake su tam vlastne podmienky? vycitala som ze musi byt opat splnena podmienka aby si platila 270 dní nemocenského poistenia v posledných dvoch rokoch pred vznikom dočasnej pracovnej neschopnosti , a rovnako musi byt nemocensky poistena v období vzniku dočasnej pracovnej neschopnosti .
Znamena to ze ak by sa teraz prihlasila ako DNPO a platila by si z max. VZ nemocenske poistenie do nastupu na MD(pocas MD bude toto za nu platit stat- ak sa nemylim) bude mat po uplynuti danych 270dni narok na cerpanie PN a OCR? Podla mojich vypctov ak by sa ako DNPO prihlasila 2.2.2010 a platila by si z MAx. VZ odvody do nastupu na MD- t.j. do 4.7.2010-bolo by to 153dni a potom pocas MD by tieto odvody platil stat to by bolo dalsich priblizne 180dni) mala by po skonceni MD splnenu podmienku poistenia 270dni a po ukonceni MD by teoreticky mala mat narok na cerpanie PN resp OCR. MD sa ukonci niekedy zaciatkom jauara 2011, kedy by si teoreticky mohla VZ zaklad znizit na minimum alebo teda pokracovat v max VZ aby mohla vyhody max PN resp OCR cerpat aj v roku 2012...... mam pravdu? alebo je tam este nieco co som nepostrehla? dakujem este raz krasne.
Andyke
29.01.10,07:29
danasv
29.01.10,11:51
Čítaj :
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/05/rodicovsky-prispevok-od-1-1-2010/
aaaaha takze ak by chcela cerpat vyhody DNP nemoze poberat rodicovky prispevok..ok dakujem velmi pekne... asi je jednoduchsie poberat si v klude ten RP ako cachrovat s DNP :-(
DAKUJEM KRASNE!!